Provjera ovjesa, zapinjanje sajle gasa, puknuto crijevo intercoolera, zupčasti remen

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

lost

New member
Zanima me kako provjeriti ovjes na c5 2003 2.2 hdi.
Prednji kraj djeluje dosta tvrdo dok je auto ugašen , međutim zadnji se može ljulati pola metra vrlo lagano.
Auto kad se digne na najvišu visinu i tako ostavi par sati, ništa se ne spusti...

Kad smo auto digli na dizalicu i spustili (auto ugašen) zadnji kraj je sjeo a prednji je ostao normalne visine...

Također sajla gasa izgleda zapinje i teško je stisnut papučicu pa me zanima gdje ima najpovoljnije...

Otišlo je gornje crijevo šta ide prema intercooleru a možda i sam intercooler.

Na koliko su km intervali za zamjenu zupčastog remena?

Auto je servisiran u ovlaštenom servisu, međutim nemam servisnu knjižicu pa me zanima dali se to može provjeriti dali je mjenjano remenje itd? Ili nemaju te informacije u servisu?

Hvala
 

belmondo

Member
re: Provjera ovjesa, zapinjanje sajle gasa, puknuto crijevo intercoolera, zupčasti remen

druze pitaj stariju ekipu Hrvoja , bljelovuka, dedu...oni su vrh..ja sam amater! :)
citaj starije postove i snacices se nekako!
 

lost

New member
re: Provjera ovjesa, zapinjanje sajle gasa, puknuto crijevo intercoolera, zupčasti remen

E ovako, sajla od gasa je oko 600kn... Na kraju je stara skinuta, podmazana i radi ok...
Kad je auto drugi put bio na dizalici da se zamjeni nosač motora i vilice, i kad je spušten, bilo ga je potrebno upalit da se digne (i prednji i zadnji kraj) na normalnu visinu-pretpostavljam da je to ok... :)

Zanima me još dali se zupčasti mjenja na 160k km?
I kako pravilno provjeriti dali ima dosta LDS-a

Hvala
 

c5 dr

Member
re: Provjera ovjesa, zapinjanje sajle gasa, puknuto crijevo intercoolera, zupčasti remen

Ja sam zupčasti mjenjao na 146ooo ,bolje ti je promjeni prije ,nemoj čekati 160000;)
 

lost

New member
re: Provjera ovjesa, zapinjanje sajle gasa, puknuto crijevo intercoolera, zupčasti remen

sad je na 167.000 a neznam jel promjenjen jer je sad kupljen :)

Sječaš se koliko su bili dijelovi?
 

c5 dr

Member
re: Provjera ovjesa, zapinjanje sajle gasa, puknuto crijevo intercoolera, zupčasti remen

iskreno se ne sjecam jer sam i fap mjenjao :confused:
 

fullcool

New member
re: Provjera ovjesa, zapinjanje sajle gasa, puknuto crijevo intercoolera, zupčasti remen

ako je mijenjan remen onda ti se negdje u motornom prostoru nalazi naljepnica sa datumom izmjene, neki majstori napišu flomasterom na zaštitnom deklu remena.
 

lost

New member
re: Provjera ovjesa, zapinjanje sajle gasa, puknuto crijevo intercoolera, zupčasti remen

na 160 000 ili 10 godina.

imaš ovdje nešto vezano za provjeru ulja hidraulike: http://www.citroenforum.hr/citroen-hidraulika-208/c5-2-2-hdi-tecnost-hidraulike-1135/
Jel LDSa mora biti do tog graničnika kad je auto u nekom određenom položaju?

Di si kupio auto?
ZG, nemam servisnu ali koliko vidim stalno je servisiran tamo gdje je i kupljen, međutim nigdje nevidim "markicu" da je remen mjenjan pa je to u planu :thinking:
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh