Provjera ispravnosti ABS-a

mb73

New member
evo novi sam clan pa odmah ,i treba informacija ako neko zna kako mogu izmjeriti ispravnost skinutog sa vozila abs senzora na c5 2,2 hdi,je li uopste moguce sa unimerom provjeriti kada je skinut senzor.

nadam se da nece biti ljutnje sto odmah pitam a tek se registrovao al hitno mi je.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
treba informacija ako neko zna kako mogu izmjeriti ispravnost skinutog sa vozila abs senzora na c5 2,2 hdi
Obično dok crkne daje vrijednosti u mega-ohmima, a treba biti oko par kilo-ohma.
 

mb73

New member
a jel to znaci da se moze ispitati skinut sa unimerom ono spojim na + i - polove unimera i izmjeri mi otpor a ako ne onda je crko jer ja sam pokusao mjeriti i ne pokazuje mi nista a instalacija koja vodi do njega na vozilu je bila prekinuta skroz pa zato mislim da nije mozda zbog kratkog spoja crko jer kad sam ga spojioi izolirao opet mi je pokazivao gresku na dijagnosstici a isto tako je dijagnostika pokazivala gresku senzora i drugog tocka koji je isto bio u prekidu u instalaciji al nije bila skroz pukla ali koju kad sam spojio uspio sam ponistiti gresku i sad je u redu,zato pokusavam ispitati ovaj koji sam skinuo da se uvjerim 100% al nisam siguran kako ga ispitati 100% da li je crko.

evo ja malo mjerio u prodavnici senzor abs-a od pasata jer je isto sa 2 izvoda i on pokazuje neke podatke na unimeru a ovaj od c5 bas nista ne okazuje kao da je crko ali ne znam da li se moze isto ispitati ovaj od c5 zato sto je novije generacije.
 

Konrad

New member
1. jesi dobro spojio zice koje idu od racunala prema senzorima, da nisi pomijesao lijevu i desnu stranu?
2. zamijeni lijevi i desni senzor pa ces vidjet dali greska ostaje na istom kotacu ili se prebacuje, ako ostaje na istom instalacija do senzora ti je jos negdje u prekidu, ako se prebacuje na drugi kotac senzor ti nevalja...
3. koju gresku ti opce baca racunalo, kratki spoj, otvoreni krug, usklađenost?
 

mb73

New member
1. jesi dobro spojio zice koje idu od racunala prema senzorima, da nisi pomijesao lijevu i desnu stranu?
2. zamijeni lijevi i desni senzor pa ces vidjet dali greska ostaje na istom kotacu ili se prebacuje, ako ostaje na istom instalacija do senzora ti je jos negdje u prekidu, ako se prebacuje na drugi kotac senzor ti nevalja...
3. koju gresku ti opce baca racunalo, kratki spoj, otvoreni krug, usklađenost?
spojio sam dobro zice jer sam na desnom tocku rijesio problem a na lijevi sam se ponovo vratio i pregledao da nije jos negdje pukla ali nije izgleda da im je boljka da pucaju na jednom mjestu a ovaj je dobar prijedlog nema govora da promjenim strane i uz pomoc dijagnostike mogao bi biti 100% siguran da li je crkao senzor samo sto mi nije danas auto tu pa cu probati u ponedeljak kad mi ga musterija doveze.

sto se tice gresaka da nbe lupam zaboravio sam a nisam usnimio kako glase,znam samo da je permanent fault a pisalo je u produzetku jos nesto poput ovoga sto si naveo,utglavnom bi volio da znam provjeriti stanje unimerom a ovaj senzor bas nista ne pokazuje ni u om vrijednosti a ni u bilo kakvoj drugoj dok ovaj novi od pasata pokazuje.
 

Konrad

New member
Otvoreni krug je puknuta zica, kratki spoj samo ime kaze a uskladenost ti je najcesce problem u meti koju senzor cita jer moze biti komad spene na magnetu ili je prljav magnet. Jel to straznji ili prednji senzor. Ako trebas shemu javi da ti saljem na e-mail

Kad zamijenis strane odmah ti bude izbacio gresku desnog kotaca ako je problem u senzoru, ako je u instalaciji ostat ce greska lijevog kotaca.
Zasto meni ne dolaze takvi problemi... :(
 

mb73

New member
Otvoreni krug je puknuta zica, kratki spoj samo ime kaze a uskladenost ti je najcesce problem u meti koju senzor cita jer moze biti komad spene na magnetu ili je prljav magnet. Jel to straznji ili prednji senzor. Ako trebas shemu javi da ti saljem na e-mail

Kad zamijenis strane odmah ti bude izbacio gresku desnog kotaca ako je problem u senzoru, ako je u instalaciji ostat ce greska lijevog kotaca.
Zasto meni ne dolaze takvi problemi... :(
pa u redu je posle testa ako greska senzora nakon zamjene strana predze na drugu stranu ali ako ne predze onda je problem kako i sta,instalacija,elektronika abs-a,ecu itd,dok mi ne dodze auto ponovo mislio sam testirat senzor sa unimerom da znam 100% jel do njega pa zato pitam ali sacekacu pa cu probati zamjeniti strane senzora pa ce mi biti sve jasno i onda u potraznju i kupovinu senzora ako je do njega.
 
Na vrh