Promjena manžete na letvi volana

kaktus.dzek

New member
Pozdrav dobri ljudi!

Trebao bih promjeniti manžetu na letvi volana, ali me mući jedan prokleti šaraf.

Koliko god se trudio (jes da nisam najjači na svjetu :-D, ali nisam ni tak slab ) nikak ga odšarafit...

Radi se o slijedećem zločincu :



E sad pitanja...

- Da li bi pomoglo da šaraf našpricam sa WD40 ?

- i Treba li dić auto u zrak ( na klocne ) kad se ide raditi taj posao

Puno hvala unaprijed :)
 

Automatic

Well-known member
Prije nego štostaviš kljuć na njega probaj malo udarit čekićem po šarafu.Ako imaš one nastavke toraxa stavi torax u šaraf pa onda udari po toraxu.Ako nije kvalitetan alat več mekani samo češ oštetit glavu šarafa.Ne izgleda mi da je na kompliciranom mjestu da nebi išao.Ntrebaš diči auto na klocne
 

kaktus.dzek

New member
Puno hvala na odgovoru

Nije uopće na kompliciranom mjestu, izvadi se kučište filtera zraka može se i akumulator, al meni bar nije bilo potrebno i to je to. Zapravo me začudilo koliko pametan dizajn mehanizma ima :)

Da li možda znate da li je specificirani moment zatezanja tog šarafa, ili ga je dovoljno zategnut jače kod završavanja posla ?
 

kaktus.dzek

New member
Hm bilo bi dobro da sam to napravio. Sad znam za ubuduće.
Inače ako kome bude od pomoći, ko referencu sam si uzeo slijedeći link

[ame]http://youtu.be/5HgtF3Omplc[/ame]
 

kaktus.dzek

New member
Pozdrav!

Moja isprika tek sad vidio da je post dignut iz mrtvih :D. Ako ti je još aktualno pitanje - kolko se sjećam mislim da sam uz taj torax odšarafio i ovu maticu ispod njega ali se ne sjećam da li je to bilo potrebno ili ne. Torx ti je TX55. Isto sam ko na filmiću sam povukao prema nazad ovaj dio koji gura špurštangice, izvuko manžetu van stavio drugu, zašarafio i to je to. E da i piše u filmiću da nije baš pametno vrtit volan da ne bi oštetio zavojnicu od airbaga. Ja sam bio glupa sam malo moto lijevo desno, al meni je airbag ionak ispuhan pa nije baš da je bilo pretjerano štete.

Evo ti za dodatne i pretpostavljam korisnije informacije :D

undo the hex head bolt that holds the ram to the track control arms. Turn the steering wheel and the ram will then pull itself out of the connector to the TCAs. There'll be a yellow plastic thing that the gaiter is connected to, keep this. Pull the old gaiter off and fit the new one making sure have the yellow plastic in the end of said gaiter so it can align with the slot on the connector for the TCAs. Turn the wheel so the ram comes back out towards the TCA, with your yellow plastic piece lining up with and then put the bolt back
http://www.saxperience.com/forum/showthread.php?t=435209
 

pedjolino

Member
pa i ja sam tako samo ovu drugu maticu nisam dirao posto sam skontao da nema potrebe e sad za volan morao sam malo vrteti da bi naislo to sve na mesto posto nemozes to rukama da navuces,nadam se da nisam nista ostetio hehe .
 

kaktus.dzek

New member
e super, znači uspješno si promjenio ? ma nisi niš potrgo ak si malo nemaš brige, neg sam ja ko zadnji čoban,kad sam to radio... vid majko šta ide lako kad je odspojeno od špurštangi. al eto ionak nemam airbaga ... čovjek uči dok je živ a ja ću krepat mutav :D
 
Na vrh