Promjena kompleta zupčastog remena

lageros-zg

New member
Onda definitivno nije toliko bolje!

Ja samo još moram napomenuti da do odluke o narudžbi imate još 2 dana da bi roba po narudžbi stigla idući tjedan oko srijede.
Ali ono što sam ponudio spada u sam vrh ponude i kvalitete, tako da ste sa time 100% mirni i sigurni da će obavljati posao na vozilu.
 

arsenall

New member
Što se tiče izmjene semeringa na radilici prilikom mjenjanja seta zupcastog, u razgovoru s jednim kaze da triba mijenjat semeringe na obe strane radilice?!
To ima smisla, ali bi i značilo i odvajanje getribe, dodadni posao i cijena servisa ode u nebo...
Da li zaista treba mijenjati i taj do getribe, samo ovaj do pumpe, ili bolje nijedan buduću da su oba već "legla" na radilicu...:confused::confused:???
 

lageros-zg

New member
Da ne ulazim u širinu, ukratko:

- simering radilice, prednji do zupčastog - mijenja se sam za sebe recimo prilikom izmjene seta zupčastog remena
- simering radilice, stražnji do zamašnjaka - mijenja se prilikom izmjene seta kvačila

I naravno, mijenjaju se ako kojim slučajem procure prije nekog takvog servisnog intervala.

Dakle, nema potrebe za izmjenom oba simeringa radilice u isto vrijeme osim ako se radi i servis izmjene seta zupčastog remena i seta kvačila u isto vrijeme, a isto tako je dobro spomenuti da ako se mijenja simering radilice prednji, onda se u tom servisu obično mijenja i simering/simerinzi bregaste.
 

Automatic

Well-known member
Dobro je promjenit semeringe ako mjenjate set zupčastog remena,ali samo one koji su ispod remena ,ali nije uvjet ako ne puštaju.Zadnji semering se mijenja samo ako je procurio.Ako baš želite obavite to kad mjenjate lamelu jer onda ionako treba odvajati mjenjač.
 

lemans

New member
Xsara Picasso 2.0 Hdi motori - set razvoda sa vodenom pumpom (sve INA) 830,00 kuna.

Xsara Picasso 1.6 benzin, 70 kW - set razvoda 290,00 kuna DAYCO, 310,00 kuna INA + vodena pumpa SWAG 230,00 kuna
 

lemans

New member
Više nego kvalitetna. INA je u masi auta prva ugradnja. Èak i za neke originale rade. Sa Inom, SKF-om i Daycom nećeš nikada problema imati.
 

Citru

New member
dosta je cesto problem odabrati marku dijelova koje zelis kupiti za svoj auto...

pa je dobro razmijeniti iskustva sa ljudima

hvala na ovoj informaciji
 
Na vrh