Promjena amortizera

kegel

Drumski ratnik
Dakle sumnjam da su mi zadnji amortizeri pri kraju, pa se sad dvoumim ako se bolje isplati promjeniti sve 4 ili samo zadnje?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ako imaš para na bacanje onda mijenjaj sve :D
Ja osobno ne bi mijenjal ono kaj je još solidno..
Ja sam isto samo zadnje mijenjal..
 

ZlatkoC4

Well-known member
Predjni su bili na tehničkom oko 50%, a zadnji lijevi je bil 20% a desni oko 45%.
čuj tu se ne radi samo o tome dali potrošiti novac na nove amortizere već se radi o sigurnosti i udobnosti auta. A ispravni amortizeri čuvaju i ovjes.

ja bih svakako mijenjao sva četiri ako možeš, ako ne onda mijenjaj zadnje pa ćeš za koji mj. i prednje.
 

Franzg

New member
ja sam isto samo zadnje zamjenio prije 2 tjedna...
a mozes si provjerit u tokicu dal imaju onu akciju 3+1 gratis mislim da je bilo nes nedavno pa mozda jos traje
 

Doomsday

U prolazu...
Zadnji su ti za zamjenu definitivno... Kad na jednoj osovini imaš razliku 25% ili više, to je za zamjenu u roku od odma...

Sad, za prednje, neki kažu ako je iti jedan ispod 60%, neki kažu ispod 50%, a neki ispod 40%, da su za zamjenu... Ja bi uzeo srednju vrijednost od 50% za zamjenu i to kad OBA odu ispod, ukoliko razlika između dva na istoj osovini nije velika... Vidi ovaj post, recimo...

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/82936-zadnji-amortizeri-na-69/page-2#entry802540

Naravno, ukoliko nisi primjetio nekakve probleme u vožnji, jer to može bit točnije od postotaka na tehničkom...

Tako da, ako ti prednji imaju više od 50%, blizu su u postotku, ne osjećaš nikakve probleme naprijed, i prva ugradnja su, ja ih još nebi mjenjao...

Stražnje bi mjenjao, ali eto, čitam dosta ljudi ima loša iskustva sa jeftinijim serijama Monroe amortizera, dok sa jeftinijim serijama Kayaba amortizera imaju bolja iskustva...

Kod skupljih modela situacija se mijenja, ali pretpostavljam da se ovde ide na što bolju vrijednost za novac...

:D
 

ozarrnilik

New member
Ja sam od starog vozio auto prosle godine na tehnicki zadnje desni mu bio na 49% i reko mi da moram do sljedeceg tehnickom zamijenit i da ce me sad pustit pa zato sam to napisao.
 

Doomsday

U prolazu...
Evo sam upravo na tehnickom...

Kaze covik da im je prije komp obara na ispod 40% ali da su sad mozda i snizili...

Ali se slaze samnom, da je ispod 50% vec polako vrime za zamjenu...

:D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Svaka 30-a stanica za pregled u RH ima za kontrolu amortizera..
Zar baš moraš iti na tu 30-u :D
Jedino ako je masni, onda te ruši svagde..
 
Na vrh