Prometne (ne)zgode i događaji

Cutac

Prèkaroš
Meni su jednom mahali da stanem na Draganić(KA-ZG), a ja vozio 140-150, nisam skužio točno što žele i prošao odmorište. I nikome ništa :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Krenuli su na veliko i kod mene... skrivanja u grmlju, nove točke, više patrola na par kilometara... jbga moraju zaraditi plaće.
No moram priznati da me dugo nisu probali prevariti oko brzine... korektni susteti u zadnjih par navrata.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Meni su jednom mahali da stanem na Draganić(KA-ZG), a ja vozio 140-150, nisam skužio točno što žele i prošao odmorište. I nikome ništa :D
Dva prijatelja su mi imala takvu situaciju. Jedan je sta nakon 500 metara u zaustavnu i čeka da ovi dođu do njega, nisu došli, drugi je baš tako, prošiša, jer nit ih je očekiva nit je zna šta oće. :) Isto nije bilo ispod 140. To nema šanse da te sustignu autom, jedno ako je motorista, pa krene.
Realno to zaustavljanje na AC je totalno suludo i opasno. Ili snimaj, pa šalji kazne poštom ka šta i inače radite, ili ako se nekog ciljano traži, lipo stavi najavu, napravi piriju u jendu traku i usporavaj. Ta zečevska istrčavanja sa lizalicom neka ostave za ceste di je 50-60 kmh.
 

Cutac

Prèkaroš
Meni je palo na pamet da bih trebao na odmorište stati, ali je tok razmišljanja bio "jebi si mater, ak oš, ganjaj me, a neš".
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Za takvu situaciju je pametno i kameru imati za svaki slučaj... jer hebes mi sve to nemre bit po pravilima
 

Cutac

Prèkaroš
Ma ko da će te ići ganjati i izvoditi gluposti. I da odluče kazniti te radi ignoriranja "poziva za zaustavljanje"(?), samo bi te pokupili na naplatnima.

Gle, ako sam ja pretekao četiri vozila, među kojima je bila policija, po punoj crti i da me nisu zaustavili, onda stvarno :D *(da objasnim, ograničenje 70, tip se vukao valjda 40-45 na čelu kolone i meni dopizdilo :D, preticao sam sa 70-80 na sat)
 

diegos

Well-known member
Prije nekih 7-8 god mene zaustavili u gradu, po mraku, kaze frajer "vezali ste se kad ste nas vidjeli", seljacina je naravno to izmislio, tako da nista me ne cudi
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Meni je autocesta takoreći drugi dom ;) i prvi put čujem da tak štopaju aute pri punoj brzini. To je glupo i opasno. Jedino di me tak zaštopal ikad na autocesti je u Švici kad sam se skinul s autoputa na benzinsku. Policajac naslonjen na bemvejca, rukoa na haubu, jedna noga na kotaču, drugom rukom diže lizalicu da stanem. Odmara lik liagano. Gledam kaj je sad. Onda sam skužil da sam imal valjda 15 vinjeta kaj slovenskih kaj autrijskih, pa je tip došetal da vidi dal imam i švicarsku. :) Posle sam saznal da im je to redovna praksa da tak love i naplaćuju kazne. :)
Prije nekih 7-8 god mene zaustavili u gradu, po mraku, kaze frajer "vezali ste se kad ste nas vidjeli", seljacina je naravno to izmislio, tako da nista me ne cudi
Koji čobos. Kaj je na kraju bilo?
 

Scorpyo

Active member
Prije nekih 7-8 god mene zaustavili u gradu, po mraku, kaze frajer "vezali ste se kad ste nas vidjeli", seljacina je naravno to izmislio, tako da nista me ne cudi
U takvoj situaciji se ništa ne plaća na licu mjesta. Traži se broj značke i istu sekundu zove njihovu unutarnju kontrolu da se prijavi traženje mita za nepostojeći prekršaj...
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
1.6.2020 vozimo se nas troje kolega u mom C4P. U Novom Sadu, ulazi kolega nazad, pita da li da se veze, kazem, ma sta ces. Na ulazu u drugi grad, zaustavlja pandur. Gleda auto, oko, misli da sam liniski taksista ili sta vec :D. Ode nazad, da otvori vrata, gde ces prijatelju, zakljucano sve. Kolega nije bio vezan, pise ovaj kaznu. Od tada sam prosao jedno 15 patrola. Ni jedna da zaustavi, ni taj prika, mislim, stacu jednom, dobrovoljno da pregleda sve :D
 

diegos

Well-known member
Koji čobos. Kaj je na kraju bilo?
U takvoj situaciji se ništa ne plaća na licu mjesta. Traži se broj značke i istu sekundu zove njihovu unutarnju kontrolu da se prijavi traženje mita za nepostojeći prekršaj...
Pokušao je po principu "app", ja sam samo rekao da sam uvijek vezan, pitao me ako sam pio alkohol, kažem ne, vratio dokumente i doviđenja...
 
Na vrh