Proklizava ručna kočnica

xoox

New member
Pozdrav,
imam saxa iz 97. g. Sve je super i radi ali ručna na nizbrdici kad je do vrha (do zadnjeg zuba) dignuta, ne drži, auto lagano klizi. Ipak kad se stisne i proba voziti auto se uzdigne tj. spusti zadnji kraj pri vožnji naprije/natrag. pomoć!! hvala
 

maxx

Member
ručna kočnica ti mora "hvatat" na 3-4 zubu..a tvoja nehvata ni kad je do kraja dignuta...
možda bi samo trebalo pritegnut sajlu a ako to ne pomogne onda mjenjaj zadnje pakne.doboše nemoraš kupovat nove,istokare se ovi stari,naravno ak na njima ima dosta "mesa":D...
sve skupa,mislim da te nebude koštalo više od 700 kunića,osim ako nebudeš išo u ovlašteni servis,tamo sam još prije 6 god samo pakne platio 600kn:mad:
 

xoox

New member
Hvala na brzim odgovorima, sutra idem u jutro do mehaničara pa javim sto je bilo, ja se nadam da ce biti samo malo pritezivanje i čišćenje ...:weeabooface:
 

maxx

Member
kad ti već majstor bude dizo auto,nek skine jedan doboš pa nek pogleda i kakve su pakne...to mu je čas posla.;)
 

maxx

Member
:oops:je deda,sad si me podsjetio da je moj majstor sam napravio "alat" za skidanje doboša na francuziše autima:D
nema šanse skinut doboš nikakvim lupanjem čekićem(il neznam kakvim drugim podesnim alatom)po rubu doboša...neznam jel u ovlaštenim servisima isto imaju nekakvi alat za skidanje doboša il oni "znaju" neke trikove za skidanje:D
 

deda

New member
Trebali bi imati radpciger za skidanje, ali problem je kod Saxa što na dobošu napravi rub od trošenja, a slepci su napravili anker ploču tak da ne možeš stisniti pakne, pa su muke isusove dok to skidaš.
 
Na vrh