Prodao sam BX-a - u potrazi za novim!!!!

Sale123

New member
Ajmo deco, nu, kupite ga!
Kupio ga ja jučer oko 18h :sneaky:

Ovako stoje stvari:

- znam da sam rekao da tražim dizela, ali nisam mogao odoliti akcijskoj cijeni od 1800kn, ali barem ima kuku :D

- Slika nema veze sa autom, kao prvo sive je boje, a ne crne kao na oglasu, ima zadnji spojler, ali onaj klasični i oznaku 4WD premda nije 4X4 - to mi je bilo malo čudno ali s obzirom da u globalu izgleda ok to sam zanemario

-žmigavac je oštećen čisto malo (nebitno) i nije oštećen prednji blatobran kak je bilo navedeno u oglasu nego zadnji :mad:

-od hidraulike je problem u zadnjim kuglama (tvrd je ko k...), zatim ne curi ulje na letvi volana nego na cilindru kod pete kugle (bolje to nego letva), on je to povezao sa letvom volana jer se pali lampica STOP kad motaš volan - mislim da bi to moglo biti radi zaprljanog filtera od LHM-a i zadnji kraj mu je dosta visoko - ima posla ;)

- što se tiće motora nije sa karburatorom nego je 1.6i od 90ks - stari model koji sam prodao (sa karburatorom) bio je puno startniji od ovoga premda je slabiji po papirima 10ks :confused:

- unutrašnjost je ok (osim što je malo prljava), od opreme ima centralno podizače na struju i servo - ne radi ventilacija i truba

- kad sam ga vozio kući potegnuo sam ga do 130 km/h - ništa ne trese, ne lupa i ne vuče u stranu :D

budem ga poslikao pa stavio slike na forum kad uhvatim vremena!!!!
 

Lakii

Well-known member
Cestitam!!!

:prijatelj::hello::palacgore:

Stavi slike cim-cim prije!

Znaci prioritet ti je srediti kugle i o-ringove na regulatoru. Mogao bis i dignuti poklopac rezervara LHM da vidis u kakvom je stanju filter...

A onda lagani mali servis. Zamjeni mu ulje, filter, filter zraka, benzina i svjecice! Bit ce startniji. A i treba vidjeti u kakvom je stanju monopoint injektor.

Dal razmisljas o zupcastom remenu?
I naravno, LHM, kugle i pratece radosti...

Kad uhvatis vremena ti mogu do i detalje o ventilaciji pricati...
A truba ti je izmedu lijevog blatobrana i branika, WD u ruke i udri!
 

Sale123

New member
Znaci prioritet ti je srediti kugle i o-ringove na regulatoru. Mogao bis i dignuti poklopac rezervara LHM da vidis u kakvom je stanju filter...

A onda lagani mali servis. Zamjeni mu ulje, filter, filter zraka, benzina i svjecice! Bit ce startniji. A i treba vidjeti u kakvom je stanju monopoint injektor.

Dal razmisljas o zupcastom remenu?
I naravno, LHM, kugle i pratece radosti...

Kad uhvatis vremena ti mogu do i detalje o ventilaciji pricati...
A truba ti je izmedu lijevog blatobrana i branika, WD u ruke i udri!
Već sam ja razradio akcijski plan za sljedeća 2 mjeseca ;) - radim po malo ograničen sam slobodnim vremenom i financijama

kao što si rekao, prioritet su mi kugle i regulator - fala bogu da u dvorištu imam jednog donora pa neće biti problema za dijelove :cool: - čak mislim da bi mu bilo dobro staviti hydroflush da se ispere cijeli sistem, to budem vidio kad izvadim filtere!

filteri i ulje se podrazumijevaju, a zupčasti remen bude još malo pričekao premda mi je i on u planu.

samo ne znam šta ću s tim monopoint injektorom, ako je motor zagušen zbog njega :thinking: ?
 

Lakii

Well-known member
Samo ti zamjeni filtere i svjecice, pa da vidimo kako se ponasa!

Mozes ubaciti i onaj STP-ov Fuel cleaner aditiv, na pola rezervara benzina jednu bocicu.

U najgorem slucaju, nije taj monopoint neki bauk! Samo jedan injektor imas, da se to ocistiti kod majstora koji se time bave...


Posto tvoj BX ima servo, ima i razdjelnik protoka. On u sebi ima mikrofiltere koji su dosta osjetljivi na prljavstinu. Zato bi hydraflush bio dobra ideja.
 

jurapz

New member
Èestitam na kupovini kupio si dobrog bx-a, prednje kugle su dobre koliko se sječam još su od 500ccm, a zadnje moraš staviti druge jer su od hidroaktive jer se tip nije javio da stavimo kakve trebaju, svakako očisti filtere i isprati sistem, za 1800kn je auto stvarno:palacgore:
 

Sale123

New member
Jura hvala na čestitkama.

Auto je baš onakav kako si ga opisao, jesi možda poznavao prijašnjeg vlasnika, tog dedu?

koliko je kod tebe ono hydraflush?
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Sale,pridruzujem se cestitkama na kupovini..
Samo polako..vec ces ti to dovest u tip-top stanje ;)
 

Zlatan

New member
Svaka čast na kupovini. Tako se radi, bez puno filozofiranja hoću-neću. Mislim da ovaj može za čas zasjati :grin:
 

jurapz

New member
Jura hvala na čestitkama.

Auto je baš onakav kako si ga opisao, jesi možda poznavao prijašnjeg vlasnika, tog dedu?

koliko je kod tebe ono hydraflush?
Nisam poznavao dedu, ako hoćeš čitav kanister od 5l onda ti je 240kn, a tebi je sasvim dovoljno 4l ako budeš skidao kugle i sve tako da je to 200kn, idem u subotu na more pa se možemo negdje naći.
 

Sale123

New member
Nisam poznavao dedu, ako hoćeš čitav kanister od 5l onda ti je 240kn, a tebi je sasvim dovoljno 4l ako budeš skidao kugle i sve tako da je to 200kn, idem u subotu na more pa se možemo negdje naći.
i ja putujem za vikend, budemo se čuli kad se vratiš.
 

Sale123

New member
Vidim i tetu si dobio s autom... :D
Tetu sam dobio još prije 10 godina sa XM-om :D

XM-a sam prodao, al ona je još tu !?

Ja sam ga zvao, planirao sam ga ići gledat, ali je čovjek na moru rekao je da dolazi doma poslje 15tog.

Vlasnik mi je rekao da je hidraulika i mehanika ok. s obzirom na godinu, limarija je lakirana i ima nešto sitno korozije na mjestima - tako mi je bar rekao preko telefona sad kakav je stvarno ne znam...
 
Na vrh