Problemi sa XM-om

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

misa

Active member
Jos jedno pitanje Lakii vezano za temu instalacije:

Da li se konektor motornog racunara otvara,u smislu da... posto po semi znam koji pin za sta sluzi...otvorim konektor i pratim koja boja zice gde ide?
 

Lakii

Well-known member
Pa, stavi multimetar da mjeri otpor. Jedan kontakt stavis na pin konektora racunara a s drugim prolazis po dzekovima. kad dobijes kratki spoj (otpor 0 Ohm) nasao si koji pin ide na koji konektor i tako redom.
Naravno, postoji mogucnost da se jedan pin grana na vise konektora...

Isprintas si jednu od onih shema koji sam zadnju postavio i na nju si upisuj di sta ide.
 

misa

Active member
Probacu,mada mi elektrika nije jaca strana.

A jel moze da se pronadje koji pin na koji dzek ide ako se unimer stavi na "beep"(na zvucni signal)?
 

Lakii

Well-known member
A jel moze da se pronadje koji pin na koji dzek ide ako se unimer stavi na "beep"(na zvucni signal)?
E, bas tako to napravi!
Kad cujes pistanje, nasao si di sto ide!
Ali, prodji sve konektore za svaki pin, jer moze biti da jedan pin ide na vise konektora!
Isto tako, biti ce ti pin-ova koji nece biti ni s jednim konektorom upareni!
 

misa

Active member
Nisam jos poceo sa sredjivanjem jer sam u potrazi za dobrim strancem za delove.

Izgleda da mi je motor u K....u.Trosi ulje kao nenormalan(1 litar na 800km).:cool:

Jedino mi je cudno da uopste ne duva na sipci za ulje i na cepu za ulje,ali ga rasipa kroz izduv.U auspuhu je zivo ulje...kao mast.

Gumice ventila ili I karike i gumice?
 

fullcool

New member
Vjerojatno su gumice ventila, ili vodilice. Morao bi osjetiti smrad izgorenog ulja na auspuh, i nakon kočenja motorom kad ponovo daš gas izbaci ti plavi dim na auspuh, kad tjeraš sa gasom onda ne dimi.
Kad gledaš na čep onda mora biti vruć motor, ako jako izbacuje dim onda su karike, malo dima može biti, ali to može biti i od lošeg ulja.
 

misa

Active member
Oseca se smrad od ulja....

Sa punim gasom dimi kao parna lokomotiva...manji gas-manje plavog dima.Dok radi na leru ne dimi....i dok ga turiram u mestu dimi vrlo malo.

...Ali dimi pod opterecenjem....znaci KARIKE....i to izgleda mazajuce jer je auspuh pun zivog ulja.:cool:
 

2cv6club

New member
Pozdrav

Glede bosch LE jetronic elektronike mogu ti reci da bjezis od nje jer nema sistem lambda sonde, tako da je stimanje nemoguce bez analizatora izduvnih gasova. Magneti marelli pokazali su se opet kao problematicni. U tvom slucaju i iz licnog iskustava jer sam dozivio razne "skalamerije" ako mozes finansisjki izgurati da nadjes nekog stranca pa to sve fino prebaci da bude po PS-u. Ostatak ces provesti u provjerama sumnji, i obavezno zlatno pravilo sve konektore spojeve dobro ociti/osmirglaj ili vec sta, gumice/dihtunge u konektorima obavezno provjeri kao i osigurace. Vjecita boljka koja mi je pravila problme na xm i 605 instalacija,

Pozdrav
 

sipe

od Dijane do XM-a
Imam pitanje dva, a nebi otvarao temu pa ako nije problem da ovdje pitam. Zanima me dali je pozicijsko svijetlo (ono u obliku žmigavca) isto od serije 1 i serije 2? Naime jedan dan odjednom više mi nema desnog pozicijskog i trebam ga nabaviti. Također me zanima nešto više na ovu temu ako je netko upoznat
http://www.citroen-forum.com/forums/viewthread/205416/
Jel se nekom upali ta lampica prilikom davanja kontakta?
 

jurapz

New member
Moralo bi biti isto jer su i svjetla istog oblika ali su malo drugačija iznutra, a pozicije bi trebale biti indentične, imam ti toga ako bude trebalo.
Ovo sa hidroaktivom je malo kompliciranija priča, svakako prvo kugle pa onda dalje traži;)
 

sipe

od Dijane do XM-a
Moralo bi biti isto jer su i svjetla istog oblika ali su malo drugačija iznutra, a pozicije bi trebale biti indentične, imam ti toga ako bude trebalo.
Ovo sa hidroaktivom je malo kompliciranija priča, svakako prvo kugle pa onda dalje traži;)
Hmm kolika bi bila cijena pa bi mogao kupiti. Nema problema s xm-om nikakvih, udoban je i radi svoj posao. Malo zeza anti-sink kugla brzo padne al sve će sredit na ljeto.
 

jurapz

New member
Kod nas svakakve kemije rade sa hidroaktivom, ove prve hidroaktive H1 su bile najpouzdanije koje su mislim išle do 92´ one su se stvarno slabo kvarile, a ove kasnije rade probleme. Pogledaj jel imaš limenu zaštitu kod zadnjeg lonca što prekriva hidroaktiv kuglu ako imaš onda 90 posto nikada nije skidana:whistling:. Pozicija bi ti bila 70kn.
 

sipe

od Dijane do XM-a
Kod nas svakakve kemije rade sa hidroaktivom, ove prve hidroaktive H1 su bile najpouzdanije koje su mislim išle do 92´ one su se stvarno slabo kvarile, a ove kasnije rade probleme. Pogledaj jel imaš limenu zaštitu kod zadnjeg lonca što prekriva hidroaktiv kuglu ako imaš onda 90 posto nikada nije skidana:whistling:. Pozicija bi ti bila 70kn.
Mjenjali smo mi sve kugle, zadnji dio je naprotiv jako mekan, prednji imamo kugle od c5 i služe svrsi (nije ih još pojeo LHM), samo malo gledam i učim o hidraulici i tako. A pozicija zasad dobra cijena samo što sam skeptičan serija 1 vs serija 2 vidjet ćemo još kontaktiram te.
 

jurapz

New member
Mogu misliti kako to radi sa kuglama od c5, trebao si odmah nabaviti sve originalne. Nisam isprobao ali sam 99 posto siguran da su iste pozicije, maglenke i žmigavac su drugačiji, farovi su isto isti izvana samo se razlikuju malo iznutra. Kod brata na xm-u 92` su farovi od s2 i stavio sam pozicije od s1 i sve sjedne super
 

sipe

od Dijane do XM-a
Mogu misliti kako to radi sa kuglama od c5, trebao si odmah nabaviti sve originalne. Nisam isprobao ali sam 99 posto siguran da su iste pozicije, maglenke i žmigavac su drugačiji, farovi su isto isti izvana samo se razlikuju malo iznutra. Kod brata na xm-u 92` su farovi od s2 i stavio sam pozicije od s1 i sve sjedne super
C5 imaju manji hod jer su fizički plosnatije i membrana ima manji hod, malo je tvrđi al još nisu membrane probijene. Sve radi super zasad problema nema :D
 

jurapz

New member
Da pitanje šta je tebi netko stavio imaš razlike između kugli od c5 kao i kod xm-a. Razlike su u damperima vjerovatno je netko stavio ove obične što imaju dampere kao xantie bez hidroaktive, ako ti je sa tim tvrđe onda sigurno hidroaktiva nije u fukciji. Neće ti lhm pojesti njih samo to onda nije xm po udobnosti
 

sipe

od Dijane do XM-a
Da pitanje šta je tebi netko stavio imaš razlike između kugli od c5 kao i kod xm-a. Razlike su u damperima vjerovatno je netko stavio ove obične što imaju dampere kao xantie bez hidroaktive, ako ti je sa tim tvrđe onda sigurno hidroaktiva nije u fukciji. Neće ti lhm pojesti njih samo to onda nije xm po udobnosti
Otac prilikom kupnje xantije skinuo je s karambola C5 dvije kugle i stavili smo ih i probali. Radili su dobro, a razlika udobnosti je kojih 10%. Glavne kugle su dobre, ali mislim da hydraktivne treba nadopuniti i anti-sink. Ovo smo za test stavili i slzže nas. Ali uspoređujuči xantia 1.8 16v bez hydraktivnog i xm, xm je udobniji.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh