isalar

New member
OK, nakraju tolko priče :D
A ko će mi ga stvarno promijenit???
Naravno da hoću radije original za 400-500 kn nego ovo za 600...
Meni odgovara lokacija Zagreb...
Kad imate vremena?
Ja mogu dopeljati auto svaki dan poslije 4...

Mislim da smo ih u Molydonu kupili. Èim je auto stigao u salon, stavljene su gore, tako da su već svašta prošle :D

Kaj ne da mu pašu?
 

Ciki vts

New member
OK, nakraju tolko priče :D
A ko će mi ga stvarno promijenit???
Naravno da hoću radije original za 400-500 kn nego ovo za 600...
Meni odgovara lokacija Zagreb...
Kad imate vremena?
Ja mogu dopeljati auto svaki dan poslije 4...

Mislim da smo ih u Molydonu kupili. Èim je auto stigao u salon, stavljene su gore, tako da su već svašta prošle :D

Kaj ne da mu pašu?
PM...........
 

XploD

New member
Pokvario se kontroler ventilatora klime

Ventilator od klime jednostavno je prestao raditi. Tata i ja smo pronašli kontroler koji upravlja motorom (ono malo čudo s hladnjakom). On dobiva 12V unutra i dobiva kontrole s glavnog panela (mjerili smo voltmetrom, kad je panel ugašen dobiva -7V a kako pojačavam ventilator za svaku crticu napon padne za 0.2V) ali vani prema motoru ne daje nikakav napon.

E sada, unutra je tranzistor (MOSFET ili FET), pretpostavljam da je on riknuo. Ja bi ga mogao nabaviti i izmjeniti no ne znam koliko je pametno prčkati i igrati se sa tim stvarima, da se ne zapali nešto kasnije. Tako da bi radije nabavili novi original dio.

Gdje se to da nabaviti a da nije skupo? Vidio sam ih na eBayu al su dosta skupi i još kad se u obzir uzme carina i PDV, dođe blizu somu kuna pa me zanima da li se da tu negdje kod nas kupiti i kolike su cijene? Možda s nekog karambola?

EDIT: naručili smo dio. Dođe 700 kn kod nas. Malo skupo s obzirom da se zamjenom tranzistora može riješit stvar za par kuna ali je ovako sigurnije.
 
Posljednje uređivanje:

Krky

Lakerski profesionalac
dajte ljudi ista stvar kod mene,:(:(:(
puše samo na 4
el ima kakve razlike u tom modul kad je klima automatska i ručna?
kod mene je ručna
Tec el imaš još onaj modul??:(
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh