Problemi sa robotiziranim "automatskim" mjenjačem C2 VTR

Dalibor

Dado Tornado
Re: VTR neće u rikverc

moj je neki dojam da taj mjenjač treba reparaciju svakih otprilike 100 000 km.
mijenjaju se ti neki dijelovi koji mehanički izmjenjuju brzine.
 

darko1307

New member
Re: VTR neće u rikverc

Naravno da stisnem kočnicu:) nije mi jedini, a ni prvi automatik:)
Sada sam se vozio i iz preve prebaci direktno u R ponekad, a ako stavim u N onda neće. Nekada niti iz prve neće u R. Kada neće da prebaci cuje se onaj squiic od clutch acutatora ali nema onog zvuka "klang" od biraca brzina. Ponekad kada iz 1. prebacim u R i kada uspije prebaciti se normalno cuje zvuk biraca brzina.
Ako je problem sa zicama da ne kuzi auto da je stisnuta kocnica pa da zato nece u R, gdje da pocnem traziti problem sa ozicnjem.
Sumnjam na vlagu jer je auto stajao vani na kisi 7 dana bez paljenja do danas i danas se javio problem. Zadnji put kada je vozen je normalno radio.
U ponedjeljak cu probati potraziti nekog tko zna nesto o ovim mjenjacima u Puli. Ako neko ima neku preporuku molim da mi javite....
 

darko1307

New member
Re: VTR neće u rikverc

sad cu provjeriti pa napisem.
Pale se stop svjetla uredno. Sada kad sam skuzio da iz 1. ide u R uspijem ubaciti svaki drugi ili treci put ali se pojavi pahuljica koja blinka skupa sa auto.
Morat cu negdje na servis otici ali neznam di da odem da se kuže u taj mjenjac u Puli ili da potegnem do Rijeke u Citropolis ili negdje drugdje?
 
Posljednje uređivanje:

darko1307

New member
Re: VTR neće u rikverc

Cuo sam se sa gazdom Citropolisa i kaze ovako preko telefona da moram reparirati te vrazije birace brzina ili kako se vec zovu. Sada od onog dana kada je auto zafrkavao vec 2 dana auto radi uredno i normalno ubacuje u rikverc.:cenzura:
Cijenu mi je rekao cca 3000-3200 kn za posao, koliko sam ovdje citao spominjala se cijena 2000 kn tako da ne znam dali je to samo kod njega skuplje ili je drasticno poskupio?
U nedoumici sam dali da uopce bilo sta diram ako za sada auto radi normalno?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: VTR neće u rikverc

U nedoumici sam dali da uopce bilo sta diram ako za sada auto radi normalno?
Ovisi koliko želiš i možeš riskirati da se dogodi npr. da ne možeš se isparkirati ili skloniti u rikverc na cesti kad je neophodno, itd.
Pitaj još kod Benussija rade li s tim mjenjačima i pošto je.
 

balki

Active member
Re: VTR neće u rikverc

Znam da nije za pohvalu ali sam jednom s Meganom Coupe vozio više od godinu dana bez rikverca:cool: Razmišljao sam unaprijed, gledao kosine, okretao se pod ručnom, pentravao se koračem na rinzol što me vraćalo u rikverc i sl. Samo u par slučajeva sam izašo i gurno auto metar-dva kad su me zatvorili na parkingu.
Probaj izgooglati kako izgleda ta reparacija birača jer se možda radi o jednostavnoj promjeni kakvih teflonskih puškica, selena ili unibola.
 

josip vtr

New member
Kako izbaciti VTR iz brzine?

Ima li načina da se c2 vtr ručno izbaci iz brzine nako što mu je blokirao mjenjač? Probao sve cake koje su mi dosad upalile ali ovaj put ništa ne pomaže.
 

AX-ja

èudo jedno
re: Kako izbaciti VTR iz brzine?

ima
skines motor s biraca brzina i rucno ga ubacis u ler kao bilo koji drugi mjenjac
 

vtrrijek

New member
re: Kako izbaciti VTR iz brzine?

Ima jedan ručni način ali te vjerovatno neće zadovoljit - ručno skineš kleme ;)
Ali ako imaš takvih problema traži neko trajnije riješenje!
 

vtrrijek

New member
re: Kako izbaciti VTR iz brzine?

Nece - ostaviš skinuto desetak sekundi i ponovo spojiš kleme i on se resetira.
:confused: jedino ako nemslimo na isto ostajanje u brzini ja mislim kad ti na displeju piše npr. 3 brzina i neće izać iz nje i auto možeš ugasit jedino u brzini -a nakon tog sljedi MOJ postupak.
 

AX-ja

èudo jedno
re: Kako izbaciti VTR iz brzine?

kad on blokira,mozes skidat i stavljat klemu do nove godine.
stvar se nece popravit.

to sto ti kazes,moze pomoci kad blesira,jer iskljucis mu struju pa se komp resetira na na novo.
 

Automatic

Well-known member
re: Kako izbaciti VTR iz brzine?

Moja corsa je imala jedan šaraf veliki kao na getribi za ulje.Taj šaraf se odvrnuo i ispod je bio manji inbus ili torax koji se našarafio i time mehanički odvojio kvačilo ako je auto bio pokvaren a nalazio se na onom dijelu gdje je motorić kuplunga.Pogčedaj možda i citro ima slično nešto
 

josip vtr

New member
re: Kako izbaciti VTR iz brzine?

Ne pomaže ni skidanje klema,ni restiranje kompjutera ni nista sta je dosad palilo. Motorić birača mi baš nije pristupačan jerbo auto leži na parkingu,u snijegu i ledu.
Mislio sam da postoji neki bezbolniji način ali s ovim autom očito ništa nije jednostavno.
 

brunoVTR

Member
Greška mjenjača VTR

Pozdrav.
Molim vas za preporuku mehaničara koji se kuži u VTR-a. Volio bih napraviti reparaturu aktuatora kvačila ili nekog drugog dijela koji ima veze sa mojim problemom. S vremena na vrijeme javlja se greška mjenjača (pahuljica i svijetli AUTO). To se uglavnom dešava kad je vruće vani.
Ako netko zna pouzdanog mehaničara u okolici Zagreba molio bih za kontakt, nebih baš htio ići do ovlaštenog servisa.

Hvala unaprijed
 

veteer

New member
Hm.... I ne mijenja brzinu fizički samo na ekfanu lažno pokaze R,1,N. Premda je u N fizicki.... I ja imao to sranje.... Pa promijenio za cca 5-6000kn u ovlastenom servisu...
 
Na vrh