Problemi sa robotiziranim "automatskim" mjenjačem C2 VTR

Srki90

New member
Re: Mjenjač za VTR 1.6 2008

fulo sam. radi se o 107 mici...ma c2 je ljepsi...i neznam ima dana kad mi se full ulaže u to i pomalo sređuje stvari...sutra na staklo ide bijela traka.i retrovizori idu u bijelo.

ledice na tablicu...

mislio sam i led u farove stavit pa mi je to seljacki nekako i slabo, xenoni sa lećama su skupi. očito će ić bez leće unutra samo sam vidio da ste se raspisali o snopu koji baca krivo...pa sad nisam pametan.

ima neko možda graničnik za ljeva vrata...( ne me pitat šta se dogodilo staroj danas ujutro).
 

Dario VTR

New member
Pokvario se VTR mjenjač

Pozdrav ekipi...

Neznam dal u pravi topic pišem ako sam u krivom otvorio temu moje isprike...

Imam Citroena C2 1.6 16v vtr 66600km i došao je taj dan umro je mjenjač,odnosno nemoze više ubacit u brzinu...
Slučaj je ovakav bio vozim se u četvrtoj nekih 80km/h i polako kočim i stajem na semaforu i primjetim da auto počinje nacukavati,odmah sam pogledao na displej kao da sam znao kaj bi moglo bit,ostao je u 4 brzini i tako se ugasio..probao ga ponovo upalit,ali nema znakova nikakvih,nece niti zaverglat...apsolutno nista..tamo gdje se prikazuje u kojoj je brzini je samo ravna crtica(-)..ostavio ga tako neko vrijeme,al prije toga otkopčao klemu sa akumulatora...i nakon sat vremena spojio klemu,nakon toga nekih 5min.đubre upali i ako da se ništa nije desilo...odmah sa njim u servis Citroen u Kovinsku..objasnim ja njima(fakat su bili ljubazni)i zovu me za nekih 3.sata..dijagnoza:treba mjenjati spojku i POKRETAÈ(cijena prava sitnica 7600kn,sa popustom 6200kn)..užasss

Molim vas dali je tko imao ikakav sličan slučaj....
Šta činiti?

puno vam hvala na pomoći....
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Pokvario se VTR mjenjač

kakva je baterija na tom auto,nova stara dobra?
pod pokretac mislis na anlaser.je tako?
 

deda

New member
Re: Pokvario se VTR mjenjač

Pokretač je motor za šaltanje,a što činiti,sve su ti rekli u servisu,makar mi baš nije jasno što se desilo sa kvačilom,valjda su vidjeli da nešto nije u redu,odnosno mjenja se sve u kompletu.
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Pokvario se VTR mjenjač

onda misli na motor koji bira brzine?
i sve to ne mora znacit da je vrisnuo.
zato pitam za akumulator,jer sam se s tim susreo. i bilo je slicno tako kako on kaze.a frka u bateriji .

e sad ako je taj birac u pitanju i on se da radit,samo to nek ne pita u ovlastenom jer se tamo zna kako se radi,sve komplet drugo.
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Pokvario se VTR mjenjač

koja su ženidba noviji auti...

dobar dan, evo pogledali smo vam auto...
i šta je bilo?!
mjenjač je otišo, moramo ga zamjeniti, 1000 €, ali evo popust 100 €
 

deda

New member
Re: Pokvario se VTR mjenjač

Neda se to njima,a ne mogu onda garantirat,ovak metnu sve novo i mirni su i niš ne odgovaraju.
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Pokvario se VTR mjenjač

Neda se to njima,a ne mogu onda garantirat,ovak metnu sve novo i mirni su i niš ne odgovaraju.
to i je najbolje,i ja sam uvijek za to novo i na miru si.novo je novo.

ali ako se da sta rijesit i spasit covjeka velikog troska,onda treba pomoc.
pri tome mislim na neovlastene mehanicare
 

quadrolg

Member
Re: Pokvario se VTR mjenjač

i opet je 6200kn puno previše za to:mad: , aj baš nazovi neki dućan s auto dijelovima i pitaj kolko to dojde garant nije više od 2 do 3 tisuće max.
 

Automatic

Well-known member
Re: Pokvario se VTR mjenjač

Pozdrav ekipi...

Neznam dal u pravi topic pišem ako sam u krivom otvorio temu moje isprike...

Imam Citroena C2 1.6 16v vtr 66600km i došao je taj dan umro je mjenjač,odnosno nemoze više ubacit u brzinu...
Slučaj je ovakav bio vozim se u četvrtoj nekih 80km/h i polako kočim i stajem na semaforu i primjetim da auto počinje nacukavati,odmah sam pogledao na displej kao da sam znao kaj bi moglo bit,ostao je u 4 brzini i tako se ugasio..probao ga ponovo upalit,ali nema znakova nikakvih,nece niti zaverglat...apsolutno nista..tamo gdje se prikazuje u kojoj je brzini je samo ravna crtica(-)..ostavio ga tako neko vrijeme,al prije toga otkopčao klemu sa akumulatora...i nakon sat vremena spojio klemu,nakon toga nekih 5min.đubre upali i ako da se ništa nije desilo...odmah sa njim u servis Citroen u Kovinsku..objasnim ja njima(fakat su bili ljubazni)i zovu me za nekih 3.sata..dijagnoza:treba mjenjati spojku i POKRETAÈ(cijena prava sitnica 7600kn,sa popustom 6200kn)..užasss

Molim vas dali je tko imao ikakav sličan slučaj....
Šta činiti?

puno vam hvala na pomoći....
Pozdrav!Ja sam imao corsu sa easytronicom (obična getriba samo brzine mjenjaju elektromotori).Meni je otišao senzor radilice i automatski blokirao senzor brzine i birač brzini,pa je auto ostao u brzini.Isto kao vaš kad bi usporavao on bi sam mjenjao do manje a u višu sam ga morao ručno ili stavit na automatski.Pobrisao sam greške i auto je normalno krenuo i mjenjao dok se opet nije senzor radilice zagrio i opet ista stvar ,unjesto brojke brzinr napisao mi F(faulf).Promjenio sam senzor radilice i više nisam imao takav problem.Ako vaš auto ima spojku a ne lamelice kao automatic mogla bi stvar biti ista ili slična.Neide mi u glavu zašto hoče mjenjat spojku ako je auto išao dobro prije i poslije kvara.Mislim da vas netko hoće oderat na finjaka.Neka vam netko provjeri preko lexie da li je možda upisana greška tih senzora jer bi kompjuter to morao zailježit,a onda bi kvar auta bila samo nuspojava tih greški jer se veže jedno na drugo.Napisali ste da je auto nakon nekog vremena upalio i sve ok---to je inače stara stvar koju hoće napravit senzor radilice ,kad ohladi auto pali i ide dalje.A kad ste odpojili akumulator kompjuter se možda prebacio na pomočni program.Možda nije tako isa vašim autom ,eto takav sličan problem sam imao ja.
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Pokvario se VTR mjenjač

Pozdrav!Ja sam imao corsu sa easytronicom (obična getriba samo brzine mjenjaju elektromotori).Meni je otišao senzor radilice i automatski blokirao senzor brzine i birač brzini,pa je auto ostao u brzini.Isto kao vaš kad bi usporavao on bi sam mjenjao do manje a u višu sam ga morao ručno ili stavit na automatski.Pobrisao sam greške i auto je normalno krenuo i mjenjao dok se opet nije senzor radilice zagrio i opet ista stvar ,unjesto brojke brzinr napisao mi F(faulf).Promjenio sam senzor radilice i više nisam imao takav problem.Ako vaš auto ima spojku a ne lamelice kao automatic mogla bi stvar biti ista ili slična.Neide mi u glavu zašto hoče mjenjat spojku ako je auto išao dobro prije i poslije kvara.Mislim da vas netko hoće oderat na finjaka.Neka vam netko provjeri preko lexie da li je možda upisana greška tih senzora jer bi kompjuter to morao zailježit,a onda bi kvar auta bila samo nuspojava tih greški jer se veže jedno na drugo.Napisali ste da je auto nakon nekog vremena upalio i sve ok---to je inače stara stvar koju hoće napravit senzor radilice ,kad ohladi auto pali i ide dalje.A kad ste odpojili akumulator kompjuter se možda prebacio na pomočni program.Možda nije tako isa vašim autom ,eto takav sličan problem sam imao ja.


da on ti ima klasicno kvacilo kao normalni auto + birac brzina
a u ovlastenom ti oni to mjenjau komplet,jer je to tako.
 

Automatic

Well-known member
Re: Pokvario se VTR mjenjač

da on ti ima klasicno kvacilo kao normalni auto + birac brzina
a u ovlastenom ti oni to mjenjau komplet,jer je to tako.
Onda isti k... ko i corsa.eto mene je zeznuo taj senzor jer kad je kompjuter registrirao grešku automatski mi je blokirao mjenjač tj. elektromotor za biranje,senzor brzine,i elektromotor potiska ležaja.Kad sam ga spojio na dijagnostiku i resetirao sve je bilo ok.Ali dok nisam resetirao crankshaft(s. radilice)nije i htio izbrisat greške easytronica.Ko zna frendu na astri otišao samo birač.Ali mi čudno zašto hoče da mu mjenjaju korpu i lamelu ako je auto i poslije išao dobro.Znači da je s tim sve ok a elektromotori su tak izvana.Èini mi se da nešto muljaju ili se samo ograđuju ili nemaju pojma pa mjenjaju sve,čini mi se da ono zadnje.Da je bilo kaj od toga riknulo auto nebi funkcionirao poslije.Mislim da se ne radi o velikoj greški,već o elektronskoj sitnici.
 

vtrrijek

New member
Re: Pokvario se VTR mjenjač

Tek sad sam vidio post - ako već nisi iskeširao 1000 E možeš i reparirat taj dio, doći ćete barem pola - stime da ćeti i taj tko ti reparira dat nekakvu garanciju.
 

ŽeljkoXantia

New member
C2 VTR "gearbox fault" poruka

Napokon sam nabavio voljeni auto C2 VTR :grin::grin:, ali nažalost zadesi me problem kojeg neznam riješiti :wtf:

Nakon otprilike pola sata vožnje po gradu pojavi mi se upozorenje na ekranćiću; gearbox faulti, i nakon toga nemože ubaciti auto u brzinu, stane mi auto nasred ceste (tj. zavoja jer se to obićno dešava kada auto mora prebaciti u brzinu višu ili nižu). ,odokopćam akomulator malo prićekam da se restarta zakopćam akomulator i vozim dalje. :confused::confused::confused:

Molim za pomoć i iskustva, molim za kontakt majstora koji to zna popraviti...
Hvala
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
re: C2 VTR "gearbox fault" poruka

Aktuator kvačila možda? Koliko znam resetiranje pomaže.

Nadam se da ćeš ,osim problema, opširnije i predstaviti auto u Moj C2 i potkrijepiti post sa slikama, itd. :angel:
 

ŽeljkoXantia

New member
re: C2 VTR "gearbox fault" poruka

Ispričavam se, stavit ću ga u garazu, još nisam autić ni otpakirao :mad: a već imam problema...

Molim vas gdje se nalazi i koliko košta cca taj dio idem odma mijenjat... meni se čini da auto radi kao švicarski sat dok se ne ugrije nako sat vremena..

i mislim da svi VTR-i imaju isti problem... tako da kad ovo riješim svima ću napisati šta je bilo, da se ljudi nemuče.
 
Na vrh