Problemi sa podizačima prozora?

peshta

New member
Da li je jos neko imao iskustva tj problema sa podizacima prednjih stakala.

Naime nekada na proljece mi je pukla sajlica podizaca suvozackih vrata a prije par dana i vozackih.

Simptomi su poceli isto za oba, zvuk unutar vrata kao da se nesto melje i onda prestanak rada kod suvozackih vrata, a kod vozackih je staklo skroz "spalo" tako da sam ga rucno morao vaditi :S.

Sreca na ebay.de ima jeftinih setova za reparaciju podizaca ali ova koincidencija mi je malo cudna.


Pozz
 

Konrad

New member
tvornicki defekt jbg...kakav recall, prve linije su prototipovi ionako...


mozes se nadat da su novi podizaci bolje napravljeni
 

damvid

New member
Imam isit problem na suvozacevim vratima...

Kolega peshta, jesi li vec mozda ispio slozit to? Mozda da bacis neke DIY upute ili slike....

Ja sam namjeravao naruciti isto kit sa ebaya, ali sam htio prvo vidjeti sto je tocno otislo, buduci da ima razlicitih kiteva. Nekako mi se po zvuku mljevanje cini da je vjerojatno sajla pukla, pa da struze po necemu kad motoric vrti.

Vise cu znati vjerojatno sutra kad skinem tapicirung.
 

peshta

New member
Nazalost nemam DIY posto mi je to majstor radio.
Od cijelog onog seta koristit ces sajlu i jos par sitnih dijelova.
Obavezno napomeni majstoru ili ako ti budes radio, obavezno dobro podmazi sajlicu i sve dijelove podizaca. Necu reci da podizaci nisu felericni ali kada smo skinuli unutrasnji tapacirung sve je bilo suho ko barut.


Napomena, kad to uradis sve imat ces problem oko zatvaranja i otvaranja prozora, prozori ce ti se zaustavljati (iako ti drzis prekidac) i tako neke lude radnje ce obavljati nemoj se prepasti nego se mora otkopcati baterija i valjda on u ECU resetuje onda polozaje prozora. znaci zatvori ih i skini kleme pa ponovo spoji.

Pozz

nadji na ebay.de demka-world oni salju direktno i u HR i BiH. I ja ti preporucujem da narucis obje strane i odma zamjenis jer ce ti se desiti kada se najmanje nadas.

Meni u sred Beograda puce sajla i spade prozor :S ... sreca pa je citroen nece ga niko :D :D
 

Konrad

New member
krivo, otvori prozor do kraja i na trzaje ga zatvaraj, znaci korak po korak, kad dode do vrha stisni gumb i drzi par sekundi da upozna krajnji polozaj
 

damvid

New member
Ja sam prekjucer ugradio kit, odnosno zamijenio dvije sajlice i motor rolu. Isto je poduzac zezao (radio na prekide), ali sam onda otpoio akumulator i podizac je profunkcionirao. Medjutim, radi samo salter kod vozaca, dok salter kod suvozaca ne radi. Sve je dobro spojeno i ima struje na konektoru. Ima tko kakvu ideju zasto prekidac podizaca kod suvozaca ne radi?
 

Dany

New member
Meni prošle godine pukla na suvozačevoj strani i u servisu lažovi rekli da je upala gumica za kosu unutra pa da je zbog toga, ne dugo na vozačevoj strani ista stvar i nisam se makivao iz servisa dok nisam vidio šta im je sada upalo.... Naravno da nije ništa... Obična panda u servisu, do sada sam promijenio tri ovlaštena servisa i mogu reči da su sve lopovi i prevaranti....

Od koga ste uzimali kit za popravak i koja je cijena? Dali je teško skinuti tapecirung i popraviti podizač?
 
Na vrh