Problemi s akumulatorom

megi

New member
mene je neku noć ostavio akumulator isto se čuje tkk tkk i vratilo mi je datum na 1.1.2003. upalio sam ga na guranje jer koga da nađem u 3 ujutro sa klemama.. pokušao sam mu dolit vode i napuniti ga ali ni A ni B.. akumulator je prva ugradnja star 7 god. tako da nije ni čudno.. išao u trgovinu auto dijelovima i treba mi nekakav poseban "gelirani" točnih dimenzija od 64ah i 640a izlazne struje ima boschov od 950 kn i još nekakav od 850 kn imaju garanciju 3 god.:eek:
usput radi se o 1.6 hdi iz 2005. god
 

Hrvoje Marin

Active member
XAh/YKN/jamstvo = cijena akumulatora uglavnom onaj koji košta najmanje je naj...

Trenutno koristim u C5 2.0 HDI 74ah za 400kn iz metro-a i radi već 3 godinu.
 

megi

New member
kupio exide aku., namontirao, posložio računalo i evo nema greške a usput prošao za 250 kn jeftinije.. nadam se da će i taj izdurat kao i prijašnji :whistling:
 

petkovic

novi èlan
Zdravo svima i novi sam medju vama. Imam citroena c4 1.6 hdi i problemi sa akumulatorom. Dok ga pojačam sa nekim drugim akumulatorom preko kablova ja uopste nemogu doći do kleme jer je upakovan. Kako da skinem uopšte ovu kutiju sa njega jer nema pristupa ni sa jedne strane.Neko kaže da skidam brisače, ali ipak mi treba vaša stručna pomoć. Molim pomoć i svima srdačan pozdrav
 

AX-ja

èudo jedno
ne treba skinuti brisace
mozes si maknut cijev od filtera zraka da imas vise mjesta,ali inace nije potrebno.
skines klemu,jer ide preko poklopca-on se sa straznje strane samo uklopi,nije tesko skuzit ces kad rastavis.
poklopac se digne i izvuce van, te imas slobodan pristup bateriji
 
Na vrh