Problemi s akumulatorom

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
na displeju pokazuje gresku auto verrou i auto malo vergla nece da upali i onda nesto pisti u kompjuteru.
Puni naziv obavijesti ti glasi Antivol defaillant. Auto verrou actif. Odnosno, Lock failed. Auto-locking active.

To je vjerojatno auto iz uvoza ili je već netko petljao po kompu-u i namještao jezike kompa? :)

Što je to zapravo, pogledaj u ovoj temi: http://www.citroenforum.hr/citroen-c4-119/automatsko-zakljucavanje-auta-1143/

Ove "simpotme" sam viđao dok bi komp poludio zbog pražnjenja akumulatora, zatim kod odlaska senzora na pedali gasa (!) i rikavanja kontakt brave, odnosno imobilizatora.

Za početak resetiraj komp otpajanjem akumulatora. Prvo skini minus, pa plus klemu na 15-20 minuta i zatim ih vrati obratnim redosljedom, pa probaj verglati.
 

Konrad

New member
kod paljenja nemas sta pritiskat papucicu gasa...nemoras pumpat gas...
odi kod elektricara i nek ti izmjeri akumulator, ali ako je originalni u autu mozes slobodno odmah kupit novi jer ces jedno jutro stajat na parkingu i trazit nekog s kablovima
 

Konrad

New member
ako je preveliki pad napona, BSI se blesira i pocne sve divljati a to nije dugorocno zdravo za racunala u autu...

pogotovo na benzincima, pad napona najcesce ima posljedicu da auto upali pa se ugasi...

na displeju pokazuje gresku auto verrou i auto malo vergla nece da upali i onda nesto pisti u kompjuteru.. da napomenem vrijeme i datum je vratilo na 1 1 2003.. pretpostavljam da je akumulator ali volio bih cuti i vase misljenej.. hvala pozzz
cinjenica da ti se datum resetirao je uzork ''neocekivane reinicijalizacije racunala BSI'' zbog pada napona i jedan je od znakova da akumulator ne valja...
 

Konrad

New member
kupi 60Ah akumulator, zamijeni ga i za svaki slucaj izmjeri punjenje alternatora...

btw Auto verrou je upozorenje da ti je aktivirana opcija zakljucavanja u voznji samo sto je buduci da se sve resetiralo jezik na francuskom...
 

tv732

New member
da li se smije prikljuciti ispravljac ili punjac akumulatora da se ispita stanje istog i izvrsi dopunjavanje bez skidanja klema
 

tv732

New member
auto sam kupio prije 3 mjeseca i dosao je iz francuske tako da sam siguran da u prethodnih 5 godina nije nikako mijenjan.sigurno je prva ugradnja
 

Zmix

New member
auto sam kupio prije 3 mjeseca i dosao je iz francuske tako da sam siguran da u prethodnih 5 godina nije nikako mijenjan.sigurno je prva ugradnja
Verovatno je akumulator otegao papke i najbolje bi bilo da nabaviš novi i rešen problem.
Naravno, ide i zima...
 

tv732

New member
sad sam prikljucio punjac akumulatora i pokazuje da je vise od pola prazan....ako bude samo to onda ce vec sutra da bude kupljen novi
 

Zmix

New member
Imao sam sličan problem, doduše na Renaultu, totalno mi pobrljavio auto zbog akumulatora na izdisaju.
Vidi o čemu se radi i ako je akumulator u pitanju slobodno kupi najveći koji može da stane pod haubu. :)
 

Konrad

New member
Ti ces ga sa punjacem dopunit ali ti ga alternator puni kad se vozis no opet nema koristi ako akumulator nije vise u mogucnosti cuvat struju
 

tv732

New member
pozdrav forumasi problem jos niej rijesen sa mojim c4. upali i radi 2 3 sec i onda se ugasi a pri tom je jako cudan zvuk motora.majstor ciejli dan kontrolisao i jedino sto j e jos ostalo je unos novog softvera.da li bi po vasem misljenju to mogao biti problem??? hvala
 
Na vrh