problem sa strujom (zaključavanje, podizač prozora, zvučnici...)

krešo

New member
pozdrav,

novi sam vlasnik picassa 1.6 iz 2002. godine i molim pomoć oko nekoliko iritantnih problema. do prije par dana je sve bilo ok (povremeno vozačev podizač nije htio podići prozor, ali brzo bi se sam "popravio" nakon što bih skroz spustio staklo) no neki dan se auto nije htio zaključati, i još uvijek neće. daljinsko nema pa zaključavam ključem. okrenem ključ, auto se zaključa na sekundu i odmah otključa. išao sam pogledati konektor na vratima misleći da je pukla koja žica, ali sve izgleda ok. počistio sam koliko sam mogao i našpricao sa wd-40 (na svim vratima) i dalje ništa. međutim, pojavio mi se novi problem - krčanje iz zvučnika. zvuči mi suludo, jer ne vidim ikakve veze. i to nije samo 1 zvulnik, nego sva 4. čak i kad skroz smanjim bas krči. a danas vrhunac svega, vozačev prozor nikako neće gore. kliknem zatvaranje, on krene malo i onda ga malo spusti. tek nakon nekih 5-6 min sam ga uspio zatvoriti. i to na način da sam spustio prozor do kraja i tek onda je primilo. pokušao sam ponovo otvoriti i opet ista procedura. pomoć molim :D

da li sam pogriješio sa wd-40?
 

krešo

New member
konektore na vratima otkopčao, našpricao i čistio četkicom, jer nisam mogao nečim boljim pošto je jako malo prostora između vrata i karoserije. na nekim pinovima je bilo malo oksidacije
 

Mrki5

Well-known member
Da li si kontakte očistio na štampanoj ploči ? Ovako !
 
Posljednje uređivanje:

krešo

New member
nisam, sutra ću. ali nije mi niti palo na pamet jer su ti problemi počeli ili se pojačali tek nakon što sam napravio sve što sam napisao. a pogotovo su mi enigma zvučnici... hvala na savjetu, javim rezultat
 

Mrki5

Well-known member
ti problemi počeli ili se pojačali tek nakon što sam napravio sve što sam napisao
Pa ti si našao problem ako je sada još gore ! Ti si onaj bulžir otkačio od vrata i stuba ? Ako je tako, žice su problem ,ali svedno očisti kontakte na štampanoj ploči u vratima .
 

krešo

New member
Zna biti problem u onoj gumenom crijevu sto ide iz karoserije u vrata. Nutra se žice oštete i prave problem
upravo to sam i dva puta napisao da sam otkopčao i našpricao. evo slika... vidi se malo oksidacije na dijelu konektora koji je na karoseriji i teško je dostupno pa ne mogu očistiti. iako ne vjerujem da to malo oksida smeta. također je i izolacija malo pukla na jednoj žici (svijetlo plava, skroz desna), ali sama žica je netaknuta pa niti to ne bi trebalo stvarati probleme.

što se tiče prozora, riješena je stvar zasad. bilo je ovo kako je mrki rekao, prekidač je u kvaru. malo sam ga uspio "poštelati", ali to je privremeno rješenje, kupit ću drugi.

WhatsApp Image 2023-09-07 at 23.25.35.jpegWhatsApp Image 2023-09-07 at 23.25.36(1).jpegWhatsApp Image 2023-09-07 at 23.25.36(2).jpegWhatsApp Image 2023-09-07 at 23.25.37(1).jpegWhatsApp Image 2023-09-07 at 23.25.37.jpeg
 

krešo

New member
čišćenje neće tu pomoći. baš je prekidač otišao, tj. pukao je lim koji zatvara strujni krug. zasad sam ga uspio namjestiti, ali kad-tad će opet ispasti iz ležišta
 

krešo

New member
možda se i može zalemiti, ali teško je izvaditi taj lim i pitanje je bih li ga uspio vratiti. jednostavnije mi je kupiti drugi za par eura
 
Na vrh