Problem sa pranjem vjetrobranskog i zadnjeg stakla

darko

Member
Jučer me počelo zezati pranje vjetrobranskog stakla, malo baca vodu malo ne, brisači rade normalno.....
Situacija otraga mi je ista, ali ne na friško nego od kad sam kupio auto (nije mi smetalo pa nisam ništa dirao).
 

Zmix

New member
Ili je u pitanju nekakvo zagušenje u cevčicama, ili motorčić za pranje vetrobrana odsvirava svoje.
 

sLi

Dr. Xsara
prica se da u auto kresi imaju dobrih po 80-ak kuna

ako nije dugo bila koristena, moguce da se kamenac napravio pa ima slabiji protok
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Jučer me počelo zezati pranje vjetrobranskog stakla, malo baca vodu malo ne, brisači rade normalno.....
Situacija otraga mi je ista, ali ne na friško nego od kad sam kupio auto (nije mi smetalo pa nisam ništa dirao).
Taj sam ti problem imao s prednjim brizgalicama. Mudar kakav jesam, ne samo da sam štedio na sredstvu za pranje stakala, nego i na destiliranoj vodi. Tako mi se s vremenom ulovio kamenac. Začepile se brizgaljke.

To sam rješio s octenom kiselinom. Ne sugeriram da bi ti trebao napraviti nešto slično, a ako ćeš to raditi, radit ćeš na svoju odgovornost. :) Da ne bi kasnije bilo da sam te zaje*ao. :)

Izvukao sam vodu iz spremnika i ulio litru octene. Kroz mjesec dana, malo po malu, bih šrpicnuo i s vremenom je octena u potpunosti razgradila kamenac.

Sad stavljam isključivo destiliranu sa sredstvom za pranje u 50:50 omjeru.

Kombiniram s destiliranom jer sam primjetio da čisto sredstvo, ovo što prodaju po benzinskim i raznim šoping centrima, je toliko agresivno da oštećuje gume brisača.
 

1587 VTS

New member
Kombiniram s destiliranom jer sam primjetio da čisto sredstvo, ovo što prodaju po benzinskim i raznim šoping centrima, je toliko agresivno da oštećuje gume brisača.
Da, i originalna citroenova tekucina za pranje stakala je preagresivna, ne samo za gumice brisaca nego i za LAK. Kad operem sajbu, kako su brizgalice pozicionirane na haubi, svaki put se malo sredstva razlije po njoj i ako to po jakom suncu odstoji koji sat, nema sanse oprat fleku s laka, jedino poliranje rjesava stvar. Nesto slicno pticjem izmetu kad ostavi mrlju, samo sta sam ovo uspio ispolirat.
Najbolje sredstvo za pranje stakla koje sam do sad probao (a probao sam sve zivo) i koje trenutno koristim je SONAX, plavi koncentrat, litra je 28 kn, mijesa se s DESTILIRANOM vodom u raznim omjerima. Npr. 1:3 je do -5 stupnjeva. Tako ga i ja miksam. To sredstvo je posebno razvijeno da ne ostecuje lak i polikarbonatne farove, ima glicerina u sebi tako da sprjecava struganje metlica brisaca po sajbi i produljuje im vijek trajanja. ISPROBANO ;)
Probajte i vi, nema greske. Moze ga se nac u mercator hipermarketu, emmezzeti, plodinama, mislim i na OMV-u.
Najvece smece sta sam probao je inin autoglas, taj skida i ruzinu, smrt za lak :disgusted:
 

darko

Member
Kad se problem javlja onda se ne čuje ni zujanje pumpice tako da je valjda problem u njoj (ili u kakvom spoju kad malo radi a malo ne)....
Kako to promijeniti ?
 

darko

Member
Stavljena nova pumpica (105kn) i sad radi normalno pranje prednjeg stakla, a na zadnjem staklu treba malo duže da počne i nema mlaz ko na prednjem nego samo lagano curi na staklo, jel to OK ili treba još propuhati ili mijenjati onu diznu za prskanje ?
 

vlado7

New member
Stavljena nova pumpica (105kn) i sad radi normalno pranje prednjeg stakla, a na zadnjem staklu treba malo duže da počne i nema mlaz ko na prednjem nego samo lagano curi na staklo, jel to OK ili treba još propuhati ili mijenjati onu diznu za prskanje ?
meni nije htjelo uopce da prska na zadnje staklo.imo sam auto 3 godine da nisam ni znao da imam iza za prskanje,ono ja okrenem,nesto zuji i to je to.da bi mi kolega rekao da c4 ima iza spricu.

dodjem kod majstora i on otvori tapacirung, iznad glave kod suvozaca ima neki saraf koji je previse stegnut i stisnuo je cijevcicu,to otpustio i sad sve ok.

kaze da su imali vise takvih,a i otkud bi znao da je bas tamo.

nemos vjerovat!!kod mene je bilo tako stegnuto da ni kap nije htjela izac van,a ja nisam kuzio staje
 

vlado7

New member
Ti zezas ili?
hee!!pa mozete me sada staviti u top ili reci bilo sto ali tako je.

nisam obracao previse paznje na to,probao neide i ostavio,a na c4 je ta strcaljka malo sakrivena pa ju nisam vidio a cijevcica je bila toliko stisnuta da nije izlazila tekucina,ni kap.eto:surprised:
 

empacher

New member
Eto da ne otvaram novu temu. Ne radi mi spricanje tekucine na zadnjoj niti prednjoj sajbi na ds3-u. Prvo sam mislio da je mozda smrznuto, no uvijek tocim bas sredstvo za vjetrobranska stakla i danas je bilo 12 stupnjeva pa nista. Auto ima godinu i nesto sitno. Kolko bi mi mogli u servisu uzet da mi srede to i jel to garancija pokriva?
 
Na vrh