Problem sa pokazivacem vanjske temperature?

Marlboroman

New member
Pozdrav svima, zahvaljujem na ovom forumu. Odakle ja dolazim malo je ljudi koji se razumiju u Citroena i njima je njemac zakletva.

Imam od prije tri mjeseca Xantiu 1.8 16V 1999 godina. Imao bi nekoliko pitanja u vezi vozila. Bio bi vam jako zahvalan na odgovoru s obzirom da u Sarajevu ne mogu ih naci.

Imam problem sa pokazivacem vanjske temperature. Naime, stoje samo dvije --. Ne znam ni gdje se nalazi taj senzor, neko je rekao u retrovizoru. Kako otkloniti ovaj problem?

Imao bi jos jedno pitanjce ne vezano za ovu temu. Kada mjenjam visinu auta da li je normalno da se na tabli pali veliki natpis STOP koji se kasnijepostepeno ugasi?

Unaprijed zahvaljujem
 

zoran37

New member
Pozdrav svima, zahvaljujem na ovom forumu. Odakle ja dolazim malo je ljudi koji se razumiju u Citroena i njima je njemac zakletva.

Imam od prije tri mjeseca Xantiu 1.8 16V 1999 godina. Imao bi nekoliko pitanja u vezi vozila. Bio bi vam jako zahvalan na odgovoru s obzirom da u Sarajevu ne mogu ih naci.

Imam problem sa pokazivacem vanjske temperature. Naime, stoje samo dvije --. Ne znam ni gdje se nalazi taj senzor, neko je rekao u retrovizoru. Kako otkloniti ovaj problem?

Imao bi jos jedno pitanjce ne vezano za ovu temu. Kada mjenjam visinu auta da li je normalno da se na tabli pali veliki natpis STOP koji se kasnijepostepeno ugasi?

Unaprijed zahvaljujem
Za senzor neznam gdje se nalazi i zašto imaš samo dvije crtice no neko će ti već odgovorit a šta se tiče STOP-a kod promjene visine i meni se zna upalit kad je auto u normalnom položaju i ja ga spustim skroz i opet vratim da se digne u normalni. Mislim da je to ok ali opet neka i na to odgovore ovi sa dužim stažom u citračima. Moj staž je kao i tvoj, početnik šta se citroena općenito tiče ali koliko vidim to je auto kao i svaki drugi samo puno udobniji i ima hidrauliku a to drugi nemaju.
Svakako pregledaj ulje, LHM ima li ga dosta, znači auto u najviši položaj i trebalo bi bit ulja između min i max na onoj posudi sa strane, ako ti gdje curi kao meni recimo na letvi volana onda naliješ do maximuma.
 

jurapz

New member
Taj senzor ti se nalazi u retrovizoru, tako je kod xm-a, kod s1 u lijevom, a kod s2 u desnom, mora ti biti sa doljnje strane retrovizora mala rupica i tamo je senzor, a ovo što ti se pali stop prvo provjeri jel imaš dosta lhm-a, a ako imaš onda ti je 5. kugla prazna, nađi si nekog da ti napuni kugle obavezno.
 

darekb

New member
Dečki su ti sve rekli, mogu samo dodati da pogledaš i sami displej da nije kakav kontakt oslabio. Meni naprimjer uredno pokazuje temperaturu, ali ne svijetli.
 

jurapz

New member
Dečki su ti sve rekli, mogu samo dodati da pogledaš i sami displej da nije kakav kontakt oslabio. Meni naprimjer uredno pokazuje temperaturu, ali ne svijetli.
Ma vjerovatno je crkao taj pokazivač, a kod tebe ako ne svijetli pregorila je lampica na displeju imaš kada ga skineš sa zadnje strane
evo sam senzor temperature
 

hacti

made in france
Ma vjerovatno je crkao taj pokazivač, a kod tebe ako ne svijetli pregorila je lampica na displeju imaš kada ga skineš sa zadnje strane
evo sam senzor temperature
http://i1239.photobucket.com/albums/ff501/jurapz/IMG_0095.jpg
imam i ja problem s pokazivacem temp naime dok stojim i pokazuje nesto "kao tocno" a kad se vozim pokazuje da je naglo zahladnilo na -70C!!!:shock: pregledao sam spigla ali nisam vidio nikakvu rupicu za senzor osim one gdije je zglob sto lomi spiglo!:whistling:
 

Lakii

Well-known member
To sto ti se pali STOP moze biti vise stvari!

STOP se pali kod pada pritiska u sustavu hidraulike. Tebi se to moze dogoditi zbog starog ulja LHM, zbog zacepljenih filtera u spremniku LHM i, najskuplja mogucnost, da ti pumpa hidraulike slabi, tj rikava!

Prvo bis trebao biti siguran da ti je svjeze ulje u sustavu i da su ti filteri cisti.
Za provjeriti ulje, samo umoci papirnatu maramicu u rezervar LHM-a i pogledaj kakve je boje ulje. Trebalo bi biti svjetlo zeleno do zeleno. Ako je tamnozeleno, zuto ili crno, trebas ga zamjeniti. A kad ga mjenjas, ocisti odmah i filtere.

Prazne kugle nemaju direktne veze s paljenjem STOP ali isto bi bilo dobro da provjeris dali su ispravne i napunjene na pravi tlak (moze ih se nadopunjavati). To ti je vazno zbog ovijesa i ispravnog funkcioniranja cijelog sustava.

Ovo gore su ti stvari koje ionako moras obaviti, tj. trebale bi ti biti ispravne. Ako se i nakon toga STOP pali, ako je na par sekundi, nema veze! Ako ti volan pocne biti tvrd i ovijes se jako sporo dizati (a uvijek kada zahladi to ce doci do izrazaja), morat ces razmisljati o novoj pumpi...



-- na displeju ti se pokazuju po sredini ekrana? mislim da nije onda stvar display-a, nego senzora, bilo da je neispravan ili da je samo izgubio kontakt!
Tebi je sonda na desnom retrovizoru, odozdola!
 

Marlboroman

New member
Ma vjerovatno je crkao taj pokazivač, a kod tebe ako ne svijetli pregorila je lampica na displeju imaš kada ga skineš sa zadnje strane
evo sam senzor temperature
http://i1239.photobucket.com/albums/ff501/jurapz/IMG_0095.jpg
Napokon sam nabavio ovaj mjerac temperature :) Ali imam sada drugi problem..
Kada sam skinuo tapacirung na vratima ispod nije bilo dzeka da ga spojim.
Zna li iko jeli direkno vodim zice na displej ili preko neke druge elektronike se spaja da napokon na displeyu ispisuje temperaturu?

Pozdrav
 

charlly59

New member
marlboro,daj broj mobilnog da se cujemo i vidimo,posto imamo citroene pa da pokusamo pomoci jedan drugom,koliko je moguce.
imas u vratima leziste gdje ubodes dzek od mjeraca venjske temperature,ja sam mjenjao.
 
Na vrh