Problem sa parking senzorima

Urban

New member
Zna mi se javiti greška na parking senzorima neke pute kada kočim malo jače ili neke pute čak na random samo se upali greška i pišti. Pretpostavljam da je to samo do jednog senzora ili nekog konektora, te bi trebao na dijagnostiku da se utvrdi što točno.

Ako je imao tko iskustva, molio bih ideje i savjet.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Zna mi se javiti greška na parking senzorima neke pute kada kočim malo jače ili neke pute čak na random samo se upali greška i pišti. Pretpostavljam da je to samo do jednog senzora ili nekog konektora, te bi trebao na dijagnostiku da se utvrdi što točno.

Ako je imao tko iskustva, molio bih ideje i savjet.
Večinom je prljavština u pitanju ako ne to onda dijagnostika.
 

vborovic

C5 modifikator
Kako si sam napisao, trebala bi ti dijagnostika, samo što su te fantomske greške teške za locirati ... eventualno dok je na dijagnostici da se proba kuckati po senzoru, ili da se iza proba dohvatiti sve kablove/konektore, pa dok se ne aktivira greška, onda znaš da je negdje spoj u pitanju
 

Urban

New member
Kako si sam napisao, trebala bi ti dijagnostika, samo što su te fantomske greške teške za locirati ... eventualno dok je na dijagnostici da se proba kuckati po senzoru, ili da se iza proba dohvatiti sve kablove/konektore, pa dok se ne aktivira greška, onda znaš da je negdje spoj u pitanju
A error se ne logira kada se pojavi da se može doći do kojeg je problem? Ili je error generalan za sve.
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
To nista ne diraj,meni izbaci eror i izgubi mi se prikaz na displeju ali opet pisti kad dodjem blizu prepreke.
Proradi sve normalno kod sledeceg paljenja ili ga ja na prekidacu iskljucim i ukljucim i onda proradi.
 

Urban

New member
To nista ne diraj,meni izbaci eror i izgubi mi se prikaz na displeju ali opet pisti kad dodjem blizu prepreke.
Proradi sve normalno kod sledeceg paljenja ili ga ja na prekidacu iskljucim i ukljucim i onda proradi.
Ma da, proradi on, par puta pretisnem tipku ili ugasim auto i upalim i prestane, ali me živcira to. :grin:
 

vborovic

C5 modifikator
A error se ne logira kada se pojavi da se može doći do kojeg je problem? Ili je error generalan za sve.
Idemo još jednom, nije to PC ... :D ... dijag uređaj bude pričitao trenutno stanje, ali ne i povijest bolesti, nema toga (ne do te razine da ti kaže, e, jučer u 14:28 nisam mogao do 2. prednjeg park senzora ... zaboravi ...)
 

Urban

New member
Idemo još jednom, nije to PC ... :D ... dijag uređaj bude pričitao trenutno stanje, ali ne i povijest bolesti, nema toga (ne do te razine da ti kaže, e, jučer u 14:28 nisam mogao do 2. prednjeg park senzora ... zaboravi ...)
Šteta...a 21. stoljeće... :grin:
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Ma da, proradi on, par puta pretisnem tipku ili ugasim auto i upalim i prestane, ali me živcira to. :grin:
Hahha obicno kad je vlazno vrijeme to se desava.
A jos sam nesto ustanovio vec odavno,mnogo je vazno kod svakog paljenja auta cekati ono OK tj da on provjeri svs kompjutere i bude spreman za paljenje.
To je par sekundi,cekanja a dok se nisam navikao na to cesce mi je prijavljivao greske.
 

era970

Member
moj C5 2008. god, me zeza sa tim parking senzorima... elem, kada idem u rikverc oni rade savrseno, ali prednji parking senzori mi ne prikazuju nista na dospleju, kada uparkiravam auto izmedju dva auta... da li su u kvaru ili treba nesto da se podesi??
 

era970

Member
ne rade ni zvucna upozorenja na prednjim, ma kao da ih nemam. a i na zadnjim mi ta zvucna upozorenja iaju vrlo slab zvuk, jedva ga cujem. pokazuje na dospleju graficki upozorenje na razmak za zadnje ali za prednje nista
 

era970

Member
Resi problem. Na lexiji. Neko je iskljucio prednje senzore, plus , kad sam vec bio na kacenju lexie ugasio sam senzore za pritisak u gumama? I ugasio upozorenje za pojas, podesio da mi po danu sijaju dnevna + pozicija.. Svasta moze da se podesi.
 
Na vrh