Problem sa navigacijom i radiom

Mursel

New member
Pozdrav, zanima me da li je iko od Vas imao problem sa navigacijom i radiom? Radi se o Citroenu DS4 2013 godiste. Uopće ne radi radio i ne mogu da biram radio stanice, nece da učita glazbu sa USB stika kao ni kada se povezem mobitelom preko bluetooth-a. Čak ne daje ni zvučni signal kada parking senzoru detektuju neki predmet. Dešava se i to da mape na navigaciji štekaju te mi izbacuje poruku “Please insert CD navigation”. Pozdrav02E14805-BB5A-4E0B-ADE8-F1CDB5AA0C34.png
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Huh...
To su simptomi postupnog odumiranja RT6 uređaja, odn. greške interne SD kartice. Barem meni tako na prvu izgleda...
Najbolje bi bilo provjeriti greške Diagboxom, ali to je poznat kvar na RT6.
Možeš probati reinstalaciju, no sumnjam da će to proći ako je interna SD kartica (na koju se kopira sw) dotrajala...

Srećom, to se može riješiti zamjenom SD kartice, ali nakon toga je potrebna re-instalacija zadnjeg softwera (2.86) te moguće i kalibracija (reprogramiranje) uređaja u ovl. servisu (15 minuta posla dijagnostikom).

Teži, odn, vremenski zahtjevniji dio postupka je vađenje radija i zamjena kartice, te instalacija softwera (a to možeš i sam odraditi), pa ostaje samo ovo reprogramiranje (ako se pojavi BlueTooth eho kod sugovornika) za obaviti u servisu. To ne možeš sam jer je potrebna konekcija na PSA servere, a to imaju jedino ovl. servisi.
Odn. može imati i svaki pojedinac 7 dana punog pristupa za jedan VIN uz uplatu 43€ ne ServiceBox, ali onda treba i znati što se radi pa pretpostavljam da ćeš radije (i za manje novaca) dati da to obave dečki u servisu...
:cool:
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh