Problem sa mikrofonom (bluetooth)

Urban

New member
Prije neko vrijeme, kada sam mijenjao bateriju, prestao mi je raditi mikrofon u autu kada spojim mob preko BT-a. Do tada je uredno radio i nije bilo problema sa razgovorima. Inače, sve se spoji kako treba i ja čujem sugovornika, ali mene se ne čuje.

Je li imao netko iskustva sa takvim problemom? Treba neki reset nečega ili jednostavno kupiti drugi mikrofon. Isprobao sam ga unimerom i mikrofon bi trebao biti ok, otpor je ok, ali opet, to ne treba ništa značiti, možda je elektronika kod mikrofona. :hm:
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Sve zavisi. Koji je tel u pitanju,na viber nekad radi nekad ne,nekad ja ne cujem a mene cuju.
U meniju prvo obrisi trag o uparivanju i ponovo upari tel i obicno proradi.
 

vborovic

C5 modifikator
@ Urban - A što uopće radi na tvom autu ... :D ... navalio si kao da su od svih ostalih 100% ispravni, pa svaki mora imati nešto što nije kako bi trebalo biti ...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Prije neko vrijeme, kada sam mijenjao bateriju, prestao mi je raditi mikrofon u autu kada spojim mob preko BT-a. Do tada je uredno radio i nije bilo problema sa razgovorima. Inače, sve se spoji kako treba i ja čujem sugovornika, ali mene se ne čuje.

Je li imao netko iskustva sa takvim problemom? Treba neki reset nečega ili jednostavno kupiti drugi mikrofon. Isprobao sam ga unimerom i mikrofon bi trebao biti ok, otpor je ok, ali opet, to ne treba ništa značiti, možda je elektronika kod mikrofona. :hm:
Je tebi neko kopo po bsi? Ja svakako mislim da reset u tvom slučaju bi bio dobro rješenje, jer tek tako možeš od poćetka vidjeti što radi a što ne. Moguće je da je zablesiro. Ili mu je netko več stavio neki krivi parametar.
 

Urban

New member
Sve zavisi. Koji je tel u pitanju,na viber nekad radi nekad ne,nekad ja ne cujem a mene cuju.
U meniju prvo obrisi trag o uparivanju i ponovo upari tel i obicno proradi.
Isprobano sa 10 različitih telefona...od Androida, preko iOS-a do Windows phone-a...sve različitih proizvođača...ni jedan ne radi kako treba.
Sve sam pobrisao i sve na novo spajao, 0 bodova. :hm:

@ Urban - A što uopće radi na tvom autu ... :D ... navalio si kao da su od svih ostalih 100% ispravni, pa svaki mora imati nešto što nije kako bi trebalo biti ...
Vozi od točke A do točke B i opet do točke A...to je bitno... :grin:
Navalio sam jer hoću riješiti...zato i jesam ovdje... :p

Je tebi neko kopo po bsi? Ja svakako mislim da reset u tvom slučaju bi bio dobro rješenje, jer tek tako možeš od poćetka vidjeti što radi a što ne. Moguće je da je zablesiro. Ili mu je netko več stavio neki krivi parametar.
Nije nitko koliko znam, samo je odjednom prestalo raditi...a to nakon što sam mjenjao bateriju cca... :hm:
 

vborovic

C5 modifikator
Imas BT radio ili nav uredjaj? Ako ovo drugo, mozda pomogne noviji FW ako imas stariju verziju ... ako je nav uredjaj, postoji par mogucih solucija, ako je radio, mozda je do straznjih kontakata na quadlock-u (treba ti shema da znas koje zice/pinove provjeravati)
 

Urban

New member
Imas BT radio ili nav uredjaj? Ako ovo drugo, mozda pomogne noviji FW ako imas stariju verziju ... ako je nav uredjaj, postoji par mogucih solucija, ako je radio, mozda je do straznjih kontakata na quadlock-u (treba ti shema da znas koje zice/pinove provjeravati)
Obican radio/MP3...nije nav...

 

ZlatkoC4

Well-known member
Imas BT radio ili nav uredjaj? Ako ovo drugo, mozda pomogne noviji FW ako imas stariju verziju ... ako je nav uredjaj, postoji par mogucih solucija, ako je radio, mozda je do straznjih kontakata na quadlock-u (treba ti shema da znas koje zice/pinove provjeravati)
To se dešava od kad je promjenio bateriju. znači da se bsi nije vratio u početno stanje.

najbolje posjeti ti Cib-commerc nek ti oni pogledaju dijagnostikom parametre i vrate u početno stanje ili ga dograde ako je potrebno. Sve ostalo ti je bubanje ako ne znaš to sam odraditi, možeš samo napraviti štetu na autu. I takav detaljan rad dijagnostike se ne radi za 5min. za 5min se rade pojedinačne sitnice a ostalo zna trajati i po koji sat. zato pitaj i vidi što te i koliko izađe, ponudu nek ti dadu itd.
 

vborovic

C5 modifikator
Nije nemoguće, ali s obzirom da u BSI-ju nema parametra koji regulira rad mikrofona, nego je on u radiju, onda je 90% do njega (softver/hardver, trenutno nagađam) ... radio/nav uređaj bude funkcionirao i van automobila (znači, bez doticaja sa BSI računalom, ako mu daš sve potrebno), ukljućujući i mikrofon
 

Urban

New member
Evo, odradio reset BSI-a (vrlo lagan postupak)...no nista se nije promjenilo...sve po starom... :grin:
Morati cu ipak u servis...iako sam namjeravao kupiti mikrofon sa ebay-a pa ga sam zamjeniti i vidjeti je li u tome problem... (jer u servisu u Kopru diagnostikom nisu nasli nikakav problem igdje...ali dobro, oni nisu uspjeli ni spojiti mobitel sa autom preko bluetootha :D...što dovoljno govori o njima...)
 

vborovic

C5 modifikator
Dijagnostika ti ne bude pomogla previše oko mikrofona (ovako, napamet, koliko se sjećam mogućih opcija za testiranje pokretača - tako se to stručno hrvatski zove), samo multimetar i vidjeti dal je žica u prekidu, ili je do pina na radiju ... bilo koji mikrofon bi ti mogao pomoći, ima +/- na pinovima, ništa posebno, pa da vidiš dal ulaz trza ili ne ... ne sjećam se dal je moguće (kao na mobitelu) isključiti (mute) mikrofon, ali to bi trebalo vrijediti samo za trenutni poziv (i trebala bi se vidjeti neka ikonica/signalizacija za to), ne općenito ... ne mogu ti preciznije pomoći, jer nemam fizički dostupan taj uređaj da ti točno kažem što i kako
 

Urban

New member
Probao sam sa multimetrom i otpor je ok...i probao sam staviti jedan mikrofon iz obicnog telefona, tj slušalice (isti su cak i dimenzijama i izgledom), ali opet nista...možda je do neke male štampane kartice na koju je nakačen mikrofon...
 

vborovic

C5 modifikator
Jesi provjerio za svaki slučaj softver/izbornik, da nije negdje isključen/onemogućen mikrofon, ili tako nešto? To bi trebalo biti dok je poziv u toku, pa onda nekakve dodatne opcije, čisto da se to 100% eliminira
 

filip2102

New member
pozdrav ekipa,

imam windows phone, no međutim bluethoot ga ne prepoznaje, pa se samim time ne moze ni spojit na njega (dok druge telefona, sve uredno prepoznaje pa cak i bb). Sto bi ja trebao napraviti da se se mogu spojit na bluethoot (osim kupit novi mobitel :grin: ), neki update ili ? Radi se o citroenu c5, 2012. godina (x7).

unaprijed hvala
 

vborovic

C5 modifikator
Ne postoji RNEG4 ... navigacija je RNEG (drugi naziv myWay) ... koji trenutno softver imaš na njemu? Zadnja verzija je 50.03b
 

Charlie S

New member
Jedna (ne)zgoda možda slična ovoj.

Ja i kum kupili auto u isto vrijeme, isti auto slična oprema. Obojica imali handsfree i aktivirali smartphone. Ja uredno zvao i primao pozive, ali on nikako da pozove dok je spojen sa handsfree. Tri dana je tražio po netu što bi moglo biti, da bi jednom slučajno vidio dok pokušava da pozove na telefonu iskoči prozor da odabere default application za tu radnju. Bio instalirao skype ali nije podesio da telefonira sa telefona kao zadanu aplikaciju...
 
Na vrh