Problem s paljenjem

turbo

New member
Registrirao sam se samo da bi mogao postaviti pitanje o problemima koji me muče već neko vrijeme, dakle redom:

Vlasnik sam C4 1.4 iz 2005 godine, također je ugrađen plin u njega.

Prilikom paljenja auto radi dobro prvih 10-tak sekundi, prima gas i nakon toga jednostavno pocne trokirati i ugasi se , bez obzira na to koliko gasa dao. To trokiranje traje nekih 20-tak sekundi, tj. 2 -3 paljenja i nakon toga auto vidno bolje radi i prima gas normalno.

Auto zagrijan radi ok, nakon duljeg stajanja opet prolazim ovu proceduru sa početka.

Sumnjam na softverski problem jer sam vec jednom bio kod u citroen servisu u Zadru gdje je covjek vrsio nekakve modifikacije sa laptopom i auto je nakon toga neko vrijeme radio ok. Također da iskljucim problem plina vozio sam se iskljucivo na benzin, no situacija je ista, neko vrijeme je auto radio bolje, no onda opet sa vremenom počne ujutro zafrkavati.


Drugi problem imam sa ključem, od zamjene akumulatora ne radi mi niti jedna tipka na daljinskom, no sam kljuc otkljucava i pokreće auto bez problema, pa nije mi jasno što da mu radim da proradi, probavao sam neke fore sa neta ali bez uspjeha...
 

klaric

New member
za kljuc, stavi ga u bravu okreni kontakt i drži tipku za zakljucavanje nekoliko sekundi,izvuci kljuc i provaj onda zakljucavati.. tribalo bi raditi
 

Konrad

New member
kljuc u bravu, kontakt, 10 sekundi drzi tipku zakljucavanja, pusti gumb, prekini kontakt, izvadi kljuc i pricekaj 10-15 sekundi...ako ne radi ili je elektronika losa, baterija slaba ili treba kodirati kljuc
 
Na vrh