"Problem" s kompjuterom

Lima

Member
Servis redovni napravio na 60000 km prošle godine u 10.mjesecu.Kompjuter resetiran, sad imam oko 75 500 km i do jučer mi pri davanju kontakta na kompu pisalo da imam oko 4500 km do servisa.Danas dam kontakt a ono piše -100 km i kad upalim auto pored kilometraže ima onaj ključ (znak za service) ali ne svijetli natpis service (znači auto je ok ali bi trebao na redovan service).
Šta bi moglo biti.Gdje je preko noći na mjestu izgubio oko 4500 km?
 

ZVAJ

Skoro zreo
re: "Problem" s kompjuterom

Imao sam slično sa Xsarom. Naime mijenjao sam ispušni lonac. Èovjek je na accu stavio nekakav kratkospojnik. Promijenio mi je cijevi lonca i lonac te sve lijepo zvario sa aparatom na žicu za varenje, zaštitio nekakvom masom varove skinio svoj kratkospojnik i na brojaču kilometara mi smanjio kilometre za točno 4500km. Ključ je bio u bravi ali kontakt isključen tj. motor ugašen.
Nikad razjašnjeno, bio na testu i sve OK. Poslije 3 god ponovo bio kod istog opet sve isto napravio, ali sam ključ izvadio i ništa se nije dogodilo lošeg. Inače lonac sa cijevima i sav rad 350kn uz garanciju na lonac 18 mjeseci.
Da li je kod tebe bilo kakvih radova ??
 

Lima

Member
re: "Problem" s kompjuterom

Nikakvih kvarova, ništa, samo preko noći bump.Kod majstora nikad radi kvara nisam bio samo redovan servis.Bilo bi mi malo "jasnije" da je slučaj kao kod tebe ali ni po knjižici još ne treba na servis , tek na 80 000km.Auto normalno radi, dobro ide samo me ovo nervira.
 

Konrad

New member
Treba promijenit konfiguraciju za odrzavanje ali onda ce ti se resetirat i pisat opet 20 000
A uostalom ako je proslo godinu dana moze ti zbog tog pokazivat kljuc.
 

Lima

Member
re: "Problem" s kompjuterom

Ma štima , ali mislim da u knjižici piše dvije godine ili 20 000 km, no i to mogu shvatiti ali preko noći nićim izazvan sa 4500 km do servisa na -100km.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
re: "Problem" s kompjuterom

Servis ide na 20 tkm il godina dana..šta prije dođe..ako si radil servis u 10 mj prošle god, onda si već trebal napravit novi :whistling:
 

Lima

Member
re: "Problem" s kompjuterom

Servis ide na 20 tkm il godina dana..šta prije dođe..ako si radil servis u 10 mj prošle god, onda si već trebal napravit novi :whistling:
Evo upravo gledam knjižicu i uvjeti koje si ti naveo važe za teške uvjete rada, a za moj slučaj normalni uvjeti onako kako sam rekao 20 000 km ili dvije godine.
Ljetos sam mijenjao ulje po savjetima s ovog foruma ranije nego što je propisano i to na nekih 12 000 km umjesto na 20 000km.Majstor htio resetirati komp. ali rekoh mu da ne kako bi me komp podsjetio na prijeđenih 20 000km.
Ali hajde dobro neka je i po tvome ali gdje nestade 4500 km bukvalno preko noći.
I opet kažem ako je to samo prikaz , ko ga šiša na 80 000km idem na servis pa ću ga resetirati samo me brine ako se zbog toga može dogoditi neki belaj!
 

Lima

Member
re: "Problem" s kompjuterom

Tak sam si i mislio ali ovo mi je prvi auto s kompom , pa da ne budem nisam znao, hvala svima.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
re: "Problem" s kompjuterom

20 000 km ili dvije godine.
Nemam pojma kak je to tebi tak :hmmm:,al znam da je meni i na xsari a i sad na piksaću,uvjek na servisu rečeno: il određena kilometrža il godina dana..šta prije dođe :angel:..govorim o ovlaštenim servisima,naravno :D..i mislim (nek me neko ispravi,ako griješim),da nama ovdje aute vode pod teške uvjete rada :confused:
 

Damaj

Active member
re: "Problem" s kompjuterom

Nemam pojma kak je to tebi tak :hmmm:,al znam da je meni i na xsari a i sad na piksaću,uvjek na servisu rečeno: il određena kilometrža il godina dana..šta prije dođe :angel:..govorim o ovlaštenim servisima,naravno :D..i mislim (nek me neko ispravi,ako griješim),da nama ovdje aute vode pod teške uvjete rada :confused:
U pravu si, nakon godinu dana, a o uvjetima vožnje bi se dalo raspravljati. Ali za servise je uvijek najbolje svakih 10 000 km, pa tko im želi povećavati zaradu neka izvoli, svaki odlazak prije 20 000 km bespotreban, ili je to netko pametniji od tvorničkih inžinjera.
 

RI-C3

New member
re: "Problem" s kompjuterom

Po nekom logičnom razmišljanju teški uvjeti rada su vožnja po gradu,stani -kreni i kratke relacije.Znači po nekoliko puta na dan vozi auto na kratkim relacijama.
Normalni uvjeti su vožnja po otvorenoj cesti, autoputu na duže vrijeme.
To je moje razmišljanje,a možda i grijšim neznam.

Neobaziri se na taj ključ,ništa autu neće biti,to je samo podsjetnik na servis,niš drugo.
 

Lima

Member
re: "Problem" s kompjuterom

ili je to netko pametniji od tvorničkih inžinjera.
Sorry dečki malo sam na vinu, ali ovo mi se čini jako dobro.
Mi na ovom kraju svijeta uvijek smo pametniji od drugih, veći smo europljani od centralne europe, veći katolici od pape (za ostale vjere neznam kak se kaže :))), veći ameri od njih samih itd...., i sam podliježem tom mentalitetu ( zato i radim servis prije servisa), a jel to baš treba tako?!
Zaboravih : HIIIIK!!! Sretna Nova godina!!!!
Uh, zaboravih, i cure!
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh