problem s kočnicom?

maligad

New member
ekipa, pomoć.
prije 3 mjeseca sam stavila nove pločice i diskove na saxa. međutim, sad mi se javlja problem. auto je strašno trom, teže poteže, jednostavno, kao da cijelo vrijeme držim nogu na kočnici, nakon nekog vremena, počne cviliti, ali se to cviljenje prekida čim stavim nogu na kočnicu, i nastavlja čim istu pustim. također, pri kretanju moram dodat puno više gasa nego inače. u prvoj konkretno, dok sam se parkirala, čim sam skinula nogu s gasa, auto je stao, jednostavno kao da sam koči. ima li tko kakvu ideju u čemu je problem? puuuno hvala u naprijed
pozdrav
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Možda problem nije povezan izravno s promjenom diskova. Može biti da ručna ne otpušta do kraja. Diže li se zadnji kraj dok krećeš u rikverc?
 

maligad

New member
zadnji kraj se ne diže, sve ostalo funkcionira kao i prije. otići ću se potužit u servis gdje sam napravila izmjenu, valjda oni najbolje znaju gdje je problem. :D a ukoliko su zeznuli, možda ću na osnovu računa i besplatno proći :D
 

maligad

New member
slažem se! zato i jesam ljuta ko pas :) i biti ću prilično ljuta ako su nešto oni sfušali, jer znam da sve ostalo sigurno štima.
 

Zmix

New member
Sve drugo može da ne štima, ali kočnice... ufff! :wtf:
Nemoj biti ljuta već "majstore" hvataj za gušu!
 

deda

New member
Najvjerojatnije je previše nategnuta sajla od rućne.Kolko rućica zubi ide gore?Zapravo teško je nagađati,treba pregledati,pa će se naći u ćemu je greška.
 

maligad

New member
bome, nemam pojma za ručnu. ipak, ja sam samo žensko :D znam jedino da je ne moram previše zategnut da bi radila (nadam se da ovo što sam napisala nešto i znači:D)
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
bome, nemam pojma za ručnu. ipak, ja sam samo žensko :D znam jedino da je ne moram previše zategnut da bi radila (nadam se da ovo što sam napisala nešto i znači:D)
To je na tragu moje ideje da je možda ipak problem u ručnoj. ;)
 

Olaf

New member
Ako se to desava nakon zamjene prednjih kocnica celjusti blokiraju a ne rucna...treba stisnut kocnicu, pustit kocnicu i gutnut auto da se vidi kako ide ili na dizalicu i vrtit kotace
 

maligad

New member
evo mene opet. dečki su rekli da će očistiti prljavštinu između klipova i cilindara, pa da će probati auto i vidjeti dal je to ok. rekli su mi da su čeljusti u dobrom stanju, kočiona tekućina je u odličnom stanju. ako to ne profunkcionira, idu dalje na ''lajtunge''? što bi to bilo? :)
 

deda

New member
Može bit da su gumeni lajtungi iznutra popustili i sprećavaju povrat ulja,odnosno pritiska u cijevima,to su ti one gumene cijevi što idu sa prednjih i zadnjih koćnica i na karoseriji se spajaju sa metalnim.Ali to sve mora mehaničar otkrit i zamjenit što ne valja,ovako se neće ništa naći nagađajući.
 

maligad

New member
fala! ma mene samo interesira što je to, jer se apsolutno u ništa ne kužim. auto je i dalje u servisu, i dalje rade na njemu. mene je samo interesiralo pojašnjenje svega kaj su mi rekli :D
 
Na vrh