Problem s akumulatorom u Xsari Picasso

jura

New member
Ajmo mi prvo provjerit postojanost mase na vozilu i žive konektore pa onda dalje u rasprave o alternatorima. Za slučaj da je alternator doista crnul lampica sa indikatorom akumulatora ti se ni u jednom trenutku neće gasit. Ako ti se lampica ugasi na 1000 rpm a ponovo upali na višim okretajima uzrok su diode ili reglaža napona. Ako ti se lampica pali na udarnim rupama ili u jačim kočenjima onda je definitivno riječ o lošem kontaktu. E sad, vrijedi li to 2500 kuna + ruke, nisam baš siguran ali ako ćeš za tu lovu dobit miran san, onda vrijedi svake lipe.
 

kgmax

New member
Stari test alternatora... Upali auto, skini plus klemu i ako auto radi alternator je u redu, ako radi a smanji se broj okretaja - četkice na regleru, ako se ugasi regler ili diode. Èešće regler...

Naravno ovo vrijedi za benzince:thinking:
 

Kota

New member
Poštovani
Molim pomoć. Vozim Xsaru Picasso 1.6 2001 god

Već duže vrijeme tj od kada sam promjenio akumulator,moja pcassica je zblesirana. Auto ide i vozi se svaki dan ali kokpit mi je jako slabo osvijetljen kada su svjetla upaljena. U vožnji non stop svira i pali mi se lampica od akomulatora sa porukom da ga trebam promjeniti a novi je. Bio sam kod strujića i ko za vraga ovaj radi normalno i niš se ne dešava. Strujić mi je rekao da je to regler ili alternator i da ta igra bez ruku košta 2500 kuna. Stoga vas molim ako itko ima još kakvu sugestiju šta bi moglo biti osim toga bio bi zahvalan da mi javi. Orginalni akumulator je bio u autu do ove godine znači 11 godina,pa sumnjam da bi ovaj nakon par mjeseci već zezo.
Unaprijed se zahvaljujem.
Bok svima. Evo me opet. Bio kod strujića i on kaže da ovaj moj problem nije vezan sa alternatorom. Test alternatora kaže valovitost prevelika napon reglera 14,17 v ispravan. Regler temp. 0 stupnjeva celzija. Strujića je reko da imam grešku lambda sonde i to one kod motora. Kaže da bi ga trebao ispuhati. A druga stavka problema kaže da je problem u ključu tj u bateriji ,i da mi zato sve blica i tuli u autu. Žena je prešla preko ključa i potrgala one gumbiče za otvaranje pa se auto otključava ključem onako po starinski.
Evo to bi bilo to. Ja bum auto ispuhao,promjeniti ću bateriju u ključu ,a vi ako imate još kakvu sugestiju hvala vam.
 
Na vrh