Prilikom kočenja trese se volan?

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
S obzirom na cijenu neka si i to obavio. Ali rijetko se tokarenje pokaže kao dugoročno riješenje
 

AX-ja

èudo jedno
pazi da ti se opet ne dogodi isto.
bez obzira sto poravnas disk on opet zna "plivat"
nikakvo tokarenje ne pomaze.
ne kazem da to ne moze bit dobro ali bilo je slucajeva kad disk baca kako ga god poravnao,jednostavno los materijal,ako se to dogodi trazi nove diskove,reklamiraj.
ustedit ces si muke.
 

ZlatkoC4

Well-known member
ako se to opet ponovi naravno da cu reklamirat da hoću nove!! nikakvo tokarenje, zasada je ok. isprobano :-D
prva ti je pogreška (moje osobno mišljenje dozvoliti) da ti stave polovne diskove a ti si platio nove, kad kažem polovne to su upravo ovi koji su tokareni?

drugo trebo si inzistirati na novim drugim diskovima, to je tvoje pravo.
Treče za koliko su več sad tanji diskovi poslje tokarenja?
Koliko im je smanjen vjek?
 

Citru

New member
bas sam gledao u Autodati neke podatke...vecina diskova u stvari ima toleranciju potrosnje 2mm koliko sam shvatio..

znaci novi disk debljina 20,4mm, minimalna debljina je 18,4mm

a realno gledajuci kod nas se mjenjaju kad se potrosi puno vise od 2mm
 
Pretpostavljam da ćeš se opet ovdje javiti zbog problema s treskanjem kod kočenja. Opet će ti biti diskovi.
Meni se jednako dogodilo. Dugo vremena se mučio.
Ispostavilo se da se glavčina krivila. Zanimljivo, i meni se sve dogodilo nakon stavljanja drugih kotača.
 

Damaj

Active member
I meni je bio problem glavčina koja se iskrivila nakon izbijanja i promjene ležaja. Zanimljivo je bilo to da su se diskovi izvitoperili tek nakon duže i brže vožnje (2 puta). Pretpostavljam da su se zbog malo nakrivljene glavčine kočione pločice samo malo oslonile o disk pa im je trebala duža tura puta i veća brzina (autoput) pa da se diskovi pregriju i izvitopere. Problem sam riješio tek kad sam dao da mi se prednja lijeva strana gdje je mjenjan ležaj zamjeni komplet sa polovnog slupanog auta (glavčina, vilice, spone, poluosovina).
 
Na vrh