Prikaz trenutne potrošnje

RI-C3

New member
ja sam tek pred malo otkrio da mi pokazuje i prosječnu potrošnju a ne samo trenutnu.:grin:
baš danas gledam,prešao sam 45 km u 3 dana (znači kratke vožnje sa uglavnom hladnim motorom) i prosjek mi je 8.8 lit /100km.Katastrofa,nije čudo da svakih 4,5 dana stavljam 100 kn :meh:

Kolika je vama potrošnja sada u zimi?
 

zoran37

New member
Moja xantia uvijek isto troši, nikad ni manje ni više. kad natočim za 50 kuna ona to potroši, kad natočim za 100 ona i to potroši.
 

RI-C3

New member
C4 II - potrošnja zimi i sa zimskim gumama (benz) 6.7 l (primjetio sam da troši 1/2l više otkako sam nabacio zimske gume),
ne razumijem kako uspiješ da ti troši samo 6 lit.
koji motor imaš??
ja ga nemogu spusiti ispod 8.5 lit.Niti naglo kočim ,niti ubrzavam,pratim promet unapred i sve laganini ali nemogu ga nikako ispod spustit.
 

Damaj

Active member
ne razumijem kako uspiješ da ti troši samo 6 lit.
koji motor imaš??
ja ga nemogu spusiti ispod 8.5 lit.Niti naglo kočim ,niti ubrzavam,pratim promet unapred i sve laganini ali nemogu ga nikako ispod spustit.
Motor je VTi 1.6 benzola 120 KS. Evo danas sam imao relaciju Vukovar-Suhopolje(kod Virovitice), tamo i nazad 330km i potrošnja 5,9l, ali to je samo otvorena cesta, mada je dobrim dijelom brdovita. Pitaš kako?
Mnogi bi se iznenadili ali gas treba stiskati, a ne polako razvlačiti i što prije mijenjati u viši stupanj. Npr u 3. već kod 38 km, u 4. već kod 50 km, 5. već kod 62 km, upravo onako kako ti auto i savjetuje na lijevom satu (kod novih C 4) i to ti je to.
 

liberty

Well-known member
1.6 hdi 92 ks u novom berlingu:
najmanja potrošnja ostvarena magistralnom cestom unutar 200 km puta po BC je bila 4,2 litre
po gradu potrošnja po BC bude nekih 5,3 do 5,7 litara ovisno o intenzitetu prometa s time da sam oprezan s papučicom gasa
na putevima PUla-Zagreb i sl. gdje se konsantno vozi u tempu od 110 do 140 kmh potrošnja po BC bude 6,7 litara

u stvarnosti, BC mi laže nekih 3-5% pa tako ove gore vrijednosti treba uzeti s tom malom zadrškom

šteta što nema 6. brzinu, na taj način bi na autoputu potrošnja sigurno pala za 0,5 litara na 100 km
 

1587 VTS

New member
C3 HDi 70 FAP po gradu trosi 5.6L normalne voznje, a na otvorenom sam ovaj vikend kruzao s prosjekom 2.9L po BC-u, prosjecnom brzinom 70 km/h. S potrosnjom se, inace, ne zamaram, dovoljno mi je da zaboravim kad sam posjetio benzinsku :grin:
 

Hrvoje Marin

Active member
Meni trenutna samo ponekad služi da skužim koliko teretim motor, a prosječna čisto informativno jer može koji put ukazati unaprijed na probleme.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Motor je VTi 1.6 benzola 120 KS. Evo danas sam imao relaciju Vukovar-Suhopolje(kod Virovitice), tamo i nazad 330km i potrošnja 5,9l, ali to je samo otvorena cesta, mada je dobrim dijelom brdovita. Pitaš kako?
Mnogi bi se iznenadili ali gas treba stiskati, a ne polako razvlačiti i što prije mijenjati u viši stupanj. Npr u 3. već kod 38 km, u 4. već kod 50 km, 5. već kod 62 km, upravo onako kako ti auto i savjetuje na lijevom satu (kod novih C 4) i to ti je to.
A baš me zanima koliko je trošio kad sam te pratio prema VK i kad si ga nagazio ?????
Bio sam neki dan do ZG i nazad i interesantno da pri 130 km/h troši (trenutno naravno ) 8.1L a kad ga spustim na 125 km/h potrošnja pada na 7.6 - 7.8L . Sve naravno na ravnom. Zaključujem da mu je to granica otpora zraku i svako povećanje brzine, raste potrošnja. Al svejedno je prosjek bio 7.8L Prosječna brzina je bila 75km/h. Dosta kruženja po ZG.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Da obnovim temu :D

Zanima me kad, naprimjer vozim 100km na sat pokaziva mi naprimjer trenutnu potrošnju 5.4l i kad pustim naglo gas treba mu dugo da padne na recimo 0.5 - 0.0 skoro 12 sekundi , onak skroz presporo postepeno pada po pola litre...
..a kod kolege kad pusti gas odmah mu padne na 0.5 - 0.0 za cirka 2 sekunde..
di bi bio problem kod mene?
 

Hrvoje Marin

Active member
Sve što ti treba, reset BSI po metodi prozor ovo ono, ništa. Kontak HS van, 20 sec, HS unutra i to je onda pravi reset, ako se zblesio BSI a nije kvar, nakon toga radi.
 

skafetin

New member
Da obnovim temu :D

Zanima me kad, naprimjer vozim 100km na sat pokaziva mi naprimjer trenutnu potrošnju 5.4l i kad pustim naglo gas treba mu dugo da padne na recimo 0.5 - 0.0 skoro 12 sekundi , onak skroz presporo postepeno pada po pola litre...
..a kod kolege kad pusti gas odmah mu padne na 0.5 - 0.0 za cirka 2 sekunde..
di bi bio problem kod mene?
Pa to je normalno kod mene je isto tako;)
 
Na vrh