Prijedlozi i pitanja vezani za forum

Olaf

New member
Citrus - to je forum ajmo reci opce tematike pa onda znas kako je haha
Samo kaj ja nisam da se drzim ko pijan plota ali vece skretanje s teme prebacujem u Offtopic forum ali teme koje su bas ozbiljne i ticu se forums se ciste odmah


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Prijedlozi za forum

Pa, ni ovak nema preveč posla :D:D,moje mišlenje je da bu to zasad čist dost ;),da nebu više "adminof" i "modof" od članova ? ROFLROFL
Šalim se,naravno.. :angel:
 

gox

New member
Re: Prijedlozi za forum

Par prijedloga za forum:

1) Napraviti pod svakih topic o određenom modelu npr. C3 podtopic Vaš C3 te da se tamo auto predstavi tekstualno, znači, sve o automobilu, godina, vlasnik, prijeđena kilometraža itd. te da se tamo ujedno stavljaju i slike i kada se nešto novo napravi na automobilu, a u drugi topic da se otvori za komentare o tom vozilu

2) U u svaki topic određenog modela stavit podtopic DIY (kao što imamo Uređivanje), zatim Iskustva s određenim modelom, ali da svatko ima svoj topic, npr. ja otvorim temu tipa Citroen Saxo 1.0i 1999. iskustva i onda u topicu pod obavezno navest kilometražu, godinu, servisne intervale i nakon toga iskustva vezana uz automobil, lijepo sortirano, na početku malo o automobilu (kako je vožen, uvjeti, relacije, tko ga vozi i sl.) zatim pozivitna iskustva, a nakon toga negativna iskustva.


Za sad samo to, ako se još nečeg sjetim, napišem. Ovo gore sam naveo čisto radi bolje i lakše preglednosti, zasada nema toliko postova, ali ako će bit kasnije da bude što preglednije i sa manje korištenja search opcije jer koliko znam s drugih foruma, ljudima se ne da koristit search pa otvaraju teme vise puta, onda moderatori/admini nisu baš dobre volje :)
 

Olaf

New member
Re: Prijedlozi za forum

Najidealnije bi bilo nesto kao sto ima Fiatisti forum ajmo reci...

znaci npr:
C8 -> vas auto (slikice i sta je radeno na njemu kao garaza), opce informacije (od kad do kad se radio, razine opreme, motori i to) i kvarovi (za pitanja i pomoc oko kvarova...) u biti mislim da svaki model ispod sebe ima tako slicne kategorije ako shvacate na sto mislim

jer ja se i sad jos snalazim jer nema klasicnih podforuma kao ; Novi clanovi, Pravila itd...

ja npr imam par slika s posla ali neznam gdje da ih stavim jer mi je glupo npr. danas otvorit temu u C4, sutra u C6, preksutra u C2 itd...a htio bi rade te sve slike stavljat u jednu temu ali neznam gdje da ju stavim...
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Re: Prijedlozi za forum

A, da maknemo Audio sustavi i Telematika i umjesto njega dodamo:

/ NAŠI CTROENI

Galerija
Galerija fotografija

Servis
Iskustva, preporuke, cijene, kad i kod koga servisirati, veliki servisi...

Osiguranje, tehnički pregled, zaštita i pravna tematika
Osiguranje vozila, tehnički pregledi, protuprovalna zaštita i pravno-administrativna tematika

In-Car Entertainment
Autoakustika, video i navigacija te sve vezanu uz kupovinu, ugradnju i prilagodbu


Onda primjer za kategorije modela prema uzoru na druge automobilističke forume:

Citroën C4 II
Predstavljanje mojeg
C4 | Mehanika | Elektornika | DIY - Tuning C4 | Tekstovi iz medija i foto galerije

Iako se bojim da bi s daljnjim tematskim podjelama moglo doći do problema u snalaženju. Recimo, na fiatisti.hr nemam pojma gdje bi temu otvorio. :thinking: Doduše, možda sam to samo ja. Ako većini odgovara, nema problema. :angel:
 

1587 VTS

New member
Re: Prijedlozi za forum

Iako se bojim da bi s daljnjim tematskim podjelama moglo doći do problema u snalaženju. Recimo, na fiatisti.hr nemam pojma gdje bi temu otvorio. :thinking: Doduše, možda sam to samo ja. Ako većini odgovara, nema problema. :angel:
Ne bi ovo bilo lose, al misljenja sam takoder da ne treba ni pretjerivat, ko ce se tu snalazit :wtf:
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Re: Prijedlozi za forum

Ne bi ovo bilo lose, al misljenja sam takoder da ne treba ni pretjerivat, ko ce se tu snalazit :wtf:
Meni je već sad teško. :grin::grin:

Što ćemo s ovim prijedlogom?

Multimedija
Fotogalerije i klipovi

Servis
Iskustva, preporuke i cijene servisa.

Osiguranje, tehnički pregled, zaštita i pravna tematika
Osiguranje vozila, tehnički pregledi, protuprovalna zaštita i pravno-administrativna tematika

In-Car Entertainment
Autoakustika, video i navigacija te sve vezanu uz njihovu kupovinu, ugradnju i prilagodbu.

_____________________________________________________________

Ovdje mi se čini previše podforuma. Posebno Mehanika i Elektornika.

Citroën C4 II
Predstavljanje mojeg
C4 | Mehanika | Elektornika | DIY - Tuning C4 | Tekstovi iz medija i foto galerije

Ostavio bih ovako:

Citroën C4 II
Predstavljanje mojeg
C4 | DIY - Tuning C4 | Recenzije i fotografije

Ili možda samo:

Citroën C4 II
Predstavljanje mojeg
C4 | DIY - Tuning C4

Znači, sve teme bi išle u glavni forum modela, a predstavljanja i DIY u druga dva podruma.


 

1587 VTS

New member
Re: Prijedlozi za forum

Za moj ukus je mozda ova srednja varijanta najbolja.. Osobno nikad nisam za komplikacije. Ova zadnja u biti ne mijenja nista, a ako vec zelite nesto promijeniti.. Ne znam, nemojte me slusat, neka drugi predloze :)
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Re: Prijedlozi za forum

Par prijedloga za forum:

1) Napraviti pod svakih topic o određenom modelu npr. C3 podtopic Vaš C3 te da se tamo auto predstavi tekstualno, znači, sve o automobilu, godina, vlasnik, prijeđena kilometraža itd. te da se tamo ujedno stavljaju i slike i kada se nešto novo napravi na automobilu
Znači tu je samo stvar naziva podforuma? Npr. 'vaš c3'? Jer u principu imamo podforume za 'upoznavanje i predstavljanje' na gotovo svim modelima.

a u drugi topic da se otvori za komentare o tom vozilu
Ne znam koliko bi to bilo pregledno? Slike i osvrt vlasnika u jednu temu, komentari u drugu... Nisam siguran čak da bi to u praksi funkicioniralo. :hm:


2) U u svaki topic određenog modela stavit podtopic DIY (kao što imamo Uređivanje), zatim Iskustva s određenim modelom, ali da svatko ima svoj topic, npr. ja otvorim temu tipa Citroen Saxo 1.0i 1999. iskustva i onda u topicu pod obavezno navest kilometražu, godinu, servisne intervale i nakon toga iskustva vezana uz automobil, lijepo sortirano, na početku malo o automobilu (kako je vožen, uvjeti, relacije, tko ga vozi i sl.) zatim pozivitna iskustva, a nakon toga negativna iskustva.
Nije li to ono što imamo? Znači svaki forumaš, odnosno ponosni vlasnik ;) Citraća, otvori svoj topic u podfroumu za predstavljanje, kao što si rekao, npr. Citroen Saxo 1.0i 1999. i tu predstavi svoj auto od A do Ž sa slikama, iskustvima, kilometražom, dojmovima, itd., itd.

ja npr imam par slika s posla ali neznam gdje da ih stavim jer mi je glupo npr. danas otvorit temu u C4, sutra u C6, preksutra u C2 itd...a htio bi rade te sve slike stavljat u jednu temu ali neznam gdje da ju stavim...
:thinking:

Kad bi otvorili podforum u sklopu foruma svakog modela, npr. Citroen C4, pa njegov podforum 'Multimedija', je li bi to bilo OK?

Nije li logično ako su slike od C4, da idu u podforum C4, ako su od C6 idu u podforum od C6? :confused:

To je neko moje viđenje, ne mora biti nužno dobro. :D
 

Olaf

New member
Onda cu Vam puno tema otvorit ;)
Jer to je multimedija ajmo reci ali mogu otvorit temu u podforumu modela na koji se slike odnose kao za C6 di sam imao video.
A sto se tice raznih prijedloga za raspored sad sam se izgubio
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Prijedlozi za forum

Uh, ****te,sad sam se več pogubil u tim silnim prijedlozima :D Moj stav je da netreba previše komplicirat..Već u svakom forumu imamo podforume predstavljanje i upoznavanje, gdje svako može predstavit svog ljubimca, i gdje drugi mogu komentirat istog,jel tako ?

Nije li logično ako su slike od C4, da idu u podforum C4, ako su od C6 idu u podforum od C6?
S ovim se apsolutno slažem..

Po meni bi, svatko ko ima kakvih problema i pitanja,trebal to prezentirat u forumu na koji auto se to i odnosi (ljepo,otpreš temu,i veliš-imam problema s tim i tim..a ne sad da ima posebno mehanika,elektrika itd. )

Za slike svog ljubimca, imamo garažu..ak neko ima više toga,kao recimo- Ciki, ljepo to stavi u forum na kojem je i predstavil auto,i Bog te veseli :D tko želi nek gleda ! ( kak veli Ciki- i ja se slažem s time )
Kaj sam štel reč ? Èim manje kompliciranja-tim bolje ! Ko bu to sve polovil na kraju ? :D
 

gox

New member
Re: Prijedlozi za forum

@Sale Da, vaš C3, a pod bilo koje vozilo se može maknut upoznavanje i predstavljanje i stavit to u jedan topic za sve nove članove.

Što se tiče otvaranja nove teme za komentare auta, na VWClubCroatia tako imaju i jako je pregledno, u topicu Vaš auto je sam oono što je vlasnik topica stavio, dakle, slike, dojmovi, dorade i sl. a u komentarima svi drugi s foruma komentiraju auto. Zasad za to nema potrebe, ali ako ce bit projekti neki bi trebalo jer ovako prva stranica budu slike i prestavljanje a ostalih 4 komentari pa kad vlasnik topica opet stavlja nesto novo bude reicmo na 5 strani tek, a ovako bi bilo sve na jednoj, ali oke, može biti sve pod "vaš C3".

Sad, pošto sam se registrirao na citroenforumsrbije, oni imaju recimo Garaža saxo - 1. saxo forumaši=vaš saxo 2. saxo servis 3. saxo opće teme, po meni bi bilo najbolje da tako postoji topic za sve modele. Za sad je to super jer nema toliko tema novih pa je pregledno, ali bi kasnije, zbog preglednosti novih korisnika, podtopici jos mehanika elektrika itd. :)

I ja sam za što manje kompliciranja, ali znam sa drugih foruma, kad se novi ljudi regaju, traže nešto pa im je komplicirano nać pa onda opet iste teme otvaraju itd. a što je preglednije, lakše je nać :)
 

Olaf

New member
Ja sam se pogubio skroz. Za nove clanove bi bilo olaksanje da svaki podforum ima "opis" ispod naziva kao vecina foruma. Kako god voditelji odluce ja zadovoljan ;)
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Re: Prijedlozi za forum

Èitan i mogu reći da isto nisan previše sklon dodatnoj komplikaciji. Meni je ovo sad jako pregledno i logično. Znan di san i šta san. Od drugih foruma koje mogu isto izdvojiti kao pregledne su onaj škodin, i opelov i, naravno ovaj.

Probajte uć na mercedesov, audijev il BMwov. Nema šanse. prvo se registiraš, pa čekaš X vrimena za ti adini potvrde registraciju (koja je svrga toga), pa onda osobno predstavljanje bez kojeg nemoš pisati ni čitati sadržaj. Ko da ulazin u neku komunu. Bog ja san Marinko, iman 32 godine, sviran gitaru i vozin C4, dice neam, žena me ostavila, živin s čačon... :D Onda vi svi vičete Booog Maarinkoooo! :D



OKej mi je ovo da se upoznavanje i predstavljanje stavi u šta Gox govori, u Moj Saxo, Moj C3, itd... I stavit ovo prerade u Tuning. Prerade je naša rič al ne asocira na ono šta se misli. Ja san isto bleja, kakve prerade i tuning. :)

Dalje, moja sugestija, audio sustavi i telematika... Ima tu šest modela kako do kojeg Citroena, plus MyWay navigacija... To bi ja smanjija na samo jedan podofrum: Audio, video, navigacija i telematika. Odnosno sve vezano uz in-car "zabavnu" elektorniku.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Prijedlozi za forum

Bog ja san Marinko, iman 32 godine, sviran gitaru i vozin C4, dice neam, žena me ostavila, živin s čačon... :D Onda vi svi vičete Booog Maarinkoooo! :D
Odi u krasan..ROFLROFL Skoro sam opal sa stolca od smijeha čitajuč ovo LOLLOL
A ovo za audio,se potpuno slažem ;)
 
Na vrh