Preporuka majstora za hrđu

Cutac

Prèkaroš
da ti nisi dosadan, meni bi bilo dosadno
Ruka ruku mije hahaha

Taj dio sam uspio preskočiti, ali ako je - super.
Vidjet ćemo sutra kako se ponaša. :)

:cenzura::cenzura::cenzura:eek: te grob nitko ne drži ništa.
Ovi Hammerite više ne mogu ni naručiti, Bauhaus nema ništa...
Jedino preostaje Presto iz Molydona.

Nema ni u intercarsu. Ne znam zasto nitko ne drzi...
 

Dalibor

Dado Tornado
cutac, kupi najobičniji antikorozivni premaz kojim premazeš što bolje pobrušenu površinu, i na kraju premazeš bojom. ne bi rekao da je potrebno išta više. površinu treba što bolje očisiti, a buktanje ostataka hrđe zaustavit ćeš premazima koji će spriječiti kontakt sa zrakom.

kako je krenulo, postat ćeš majstor za hrđu kojeg se može preporučiti, kako kaže naziv teme :palac-gore:
 

Milosh

Test
Nastade tema o hrđi kao da čovjek gradi željeznički most. :D

I ja stvarno mislim da previše komplikuješ oko toga. Nije to nešto što ti drži motor pa da se bojiš hoće li biti 100% sigurno odrađeno. Uradi ovako kako ti je Dalibor napisao i onda dalje (sledeću godinu-dvije) prati kako se ponaša. Najgore što može biti je da kasnije za 3-4 godine moraš nekome odvesti auto da ti to sredi, a to će i tada biti posao od sat vremena i par stotina kuna, ako i toliko.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Odma sam mu ja lipo reka, zamazi i budi miran :) Al covjek se zainatio, trazi nakav pretvarac da mu je manje posla! Rjesit ce on to vec, nesumnjam! Pretvorit ce hrdju u nehrdju! A i mi cemo nesto naucit iz svega toga!
 

Cutac

Prèkaroš
Zvao Bauhaus u Rijeci jer je Ivan tamo kupio. Nazovem, žena se javi i kaže "da da, pa imamo mi toga", da mi broj i s tim sam otišao u ZG Bauhaus u kojem su imali 23 komada!

Moram naći neki mail i reći da nije pravedno da ta žena u Rijeci ima istu plaću kao ovi tudumi u DVA Zagrebačka Bauhausa koji nisu ni znali da takvo nešto postoji.
 

Cutac

Prèkaroš
To bi bilo kao kada Uncle Phil izbaci Jazza van iz kuće - ništa neobično :D :D

Gdje da stavim klocne?
Ima neko mjesto baš za to(ne mogu naći u manualu) ili da stavim na standardna mjesta?
 

Cutac

Prèkaroš
Meščini da ništa od riješavanja hrđe danas jer kiša pada i sa neba i iz zemlje.
I da radim na grabi, dok bi se auto osušio i dok bih to sve napravio otišao bi mi cijeli dan.
 

Cutac

Prèkaroš
Riješeno. Dvije ruke, sutra ide treća i sutra ću unutra usuti, danas nisam. Nisam smislio kako...

Nije bilo teško, na aku bušilicu se stavi drot kefa, pobrusi se do tvrdoga i namaže kistom. Potrošnja konvertera je iznimno niska, potrošio sam možda 0.02L za to. Napravio sam i drugu stranu(nije ni bila hrđava, ali premazao, nek se nađe).
Šta ja znam, zadovoljan sam. Drugdje nema hrđe, ali budem zadnji most na oba premazao jer se točkice pojavljuju.

Još smo burazova kolesa natjerali na grabu da vidimo i zadnji most je ružan za vidjeti. Trulo da trulje ne može biti. :D

Evo fotke.


 

Milosh

Test
Okreneš auto naopačke pa uspeš? :)

Meni to djeluje kao klasični antirost.. Jeste sigurni da taj "pretvarač" nije zapravo antirost?
 

Doomsday

U prolazu...
Nisam siguraan koliko je pretvarač mehanički otporan, ili možda oko njega, pa je opet samo pitanje kad će negdi drugo krenit...

Možda bi bilo najbolje radi prevencije i mehaničke zaštite drmnit sloj bitumena, nakon što je sve očišćeno i pretvoreno...

Onda bi to moralo bit to do daljnjega...

Valjda...

:whistling:
 
Na vrh