jbasa

Member
Re: Upalila se lampica temperature motora

Prije par mjeseci i meni se usred normalne vožnje upalila lampica temp.motora.Isto sam odmah ugasio auto ,ali ventilator je radio još kojih 5 minuta.Nakon par dana isto mi se desilo u normalnoj vožnji.
Isto mi je pisalo "stop enigine high temp...."
Išao sam kod mehaničara i kvar je bio u termostatu.
Odkada sam promjenio termostat više problema nije bilo.
Vjerujem da je i tebi otišao termostat,a s tim se nije za igrati.
meni se samo jednom to dogodilo....e sad, da li cekat da se ponovi opet(a ako se zablesirao mozda se ne ponovi uopce vise), ili ici kod mehanicara poslije vikenda....
 

jbasa

Member
Re: Upalila se lampica temperature motora

prije da ti treba dijagnosticar...da ocita gresku, ako je greska upravljanja pilotiranim termostatom nemoj cekat dugo...
otici na dijagnostiku u ponedjeljak pa cemo vidjet sta ce reci....hehe....
 

jbasa

Member
Re: Upalila se lampica temperature motora

evo tocno nakon mjesec dana auto radi k'o svicarski sat....a kod majstora nisam isao....izgleda da se samo zablesirao....hehe....
 

deda

New member
Re: Upalila se lampica temperature motora

Ne treba za svaki kvar odma šarafit po autu,puno se puta samo od sebe sve sredi čak i mehanika,a kamoli elektronika.
 

hacti

made in france
Re: Upalila se lampica temperature motora

evo tocno nakon mjesec dana auto radi k'o svicarski sat....a kod majstora nisam isao....izgleda da se samo zablesirao....hehe....
zaboravio sam ti reci probaj jedan tank napunit s lozom !!!heheheheheheh salim se naravno!!! ah ta elektronika!!!!! iduci puta uzmi svajs-aparat pa malo povari komp!!!!!:angel:
 

deda

New member
Re: Upalila se lampica temperature motora

Otkud,pa znaŠ kako izvodi umjetničke frizure:sekirčetom,a brije mačetom,nisi znao?Pajser mu služi za frkanje loknica,namota kosu na njega i brenerom zagrije da ostane kovrčavo.Uh, al odosmo u OT.
 

hacti

made in france
Re: Upalila se lampica temperature motora

Otkud,pa znaŠ kako izvodi umjetničke frizure:sekirčetom,a brije mačetom,nisi znao?Pajser mu služi za frkanje loknica,namota kosu na njega i brenerom zagrije da ostane kovrčavo.Uh, al odosmo u OT.
stvarno kako nam mozak radi od lampice za temp motora odosmo na brenere i pajsere....... al znamo pomoci covjeku!!!!:angel:
 

Zmix

New member
Re: Upalila se lampica temperature motora

stvarno kako nam mozak radi od lampice za temp motora odosmo na brenere i pajsere....... al znamo pomoci covjeku!!!!:angel:
U tome smo nenadjebivi. :cool:
The Unfuckables! :D
 

malaobitelj

New member
Pregrijavanje, lampica temperature itd

Bok svima!

Prije nekoliko dana mi se pokazala poruka "engine temp too high" i upalila lampica, a ventilator uz sve to vrti. Vode ima dovoljno, izmijenjen je termostat, a mehaničar je dijagnostikom iščitao kvar senzora temperature.
Dan - dva nakon toga, pokazala se poruka "antipollution faulty", motor je radio i nakon toga sasvim normalno, mehaničar je dijagnostikom utvrdio samo kvar senzora temperature, a resetirao "antipollution" jer nije našao kvar vezano uz to.
Međutim, dan poslije, nakon vožnje, auto je jako teško upalio, nemirno radio i nije primao gas, užasno je smrdjelo iz auspuha, da bi se zatim opet sve normaliziralo.
Motor je 1.4 , 75 ks, 2009.
Moguće da je sve vezano uz senzor temperature?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
dva nakon toga, pokazala se poruka "antipollution faulty", motor je radio i nakon toga sasvim normalno, mehaničar je dijagnostikom utvrdio samo kvar senzora temperature, a resetirao "antipollution" jer nije našao kvar vezano uz to.
Kad ti majstor samo "resetira" grešku i nakon toga slegne ramenima, to je pouzdan signal da se takvome majstoru više ne vraćaš. :)

Imaš li ugrađen LPG? Ako da, loše je kalibriran sistem.

dan poslije, nakon vožnje, auto je jako teško upalio, nemirno radio i nije primao gas, užasno je smrdjelo iz auspuha, da bi se zatim opet sve normaliziralo.
Ako nemaš plin, na ovakvu teledijagnostiku ;) rekao bih da je problem u začepljenom katalizatoru, pa lambda sonda očitava pogrešne vrijednosti u ispušnim plinovima ILI je problem u samoj lambdi koju treba zamijeniti.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
može biti i EGR ventil, vrlo često se događa da on blokira i ne otvara/zatvara do kraja kad je to potrebno. zato cuka, radi nemirno itd.
Moguće, samo primjeti da je napisao da poslije (čitaj: nakon što se zagrije) radi normalno. ;)
 

brezC4

New member
(čitaj: nakon što se zagrije) radi normalno.
meni kad je otišao EGR na benzincu, radio je svakako. znao je raditi kao hladan normalno, ali je svjetlilo da nešto nije u redu sa ispuhom, pa bi trzao i hladan i zagrijan i svašta.
mislim, skup bi sport bio promjeniti EGR ventil samo tako da se bude siguran, ali moguće i da je on uz lambda sondu i katalizator.

ali mi nije jasno da dijagnostika nije pokazala zašto je pokazao pollution warning...ta bi greška trebala biti zabilježena na kompu.
 

Ciki vts

New member
Motor je 1.4 , 75 ks
može biti i EGR ventil
Tesko, jako tesko. :wtf: Osim ako covjek nije naknadno ugradivao egr.


ali mi nije jasno da dijagnostika nije pokazala zašto je pokazao pollution warning
Ovo nize ti je razlog:
auto je jako teško upalio, nemirno radio i nije primao gas
Ili detaljnije, lambda je ocitavala krivu smjesu, auto je vjerojatno radio na 2 ili 3 cil.

Uglavnom moze biti toliko stvari da vec sad moram na wc...
Na forumu ti garantiram da neces rijesiti kvar, ako ces dolaziti u ZG, javi pa ti slozimo auto.
 
Na vrh