RI-C3

New member
Re: Upalila se lampica temperature

eh da sam bar gore kod vas nebi se ni trenutka dvoumio kud da idem u servis.
Ma meni čak ni nije problem ako je mehaničar malo skuplji ,ma platit ću ,al napravi posao kako spada.Znam neke ljude koji su masno platili a posao nije napravljen kako spada,e toga se ja bojim.
Nikako nebi volio dati nekom neiskusnom mehaničaru da mi prčka po autu a takvih ima ko u priči.

Danas sam čekao u koloni po jakom pljusku kojih 20 minuta i samo sam gledao dali će se upalit lampica,al nije se upalila.U strahu vozim da mi ne zakuha auto:mad:
Èudno mi je da se na otvorenoj cesti upalila a ovako kao danas kad sam stajao u koloni nije se upalila.

Idem u subotu ili početkom sljedećeg tjedna napokon vidit u čem je stvar.
 

superhrvoje

New member
Re: Upalila se lampica temperature

Ako ti to nije predaleko ja ti imam koga preporučit na Krku (nije baš u gradu Krku). Nije ovlašteni servis ali su kvalitetni i dobri majstori.

Alternativno, ako moraš u ovlašteni poradi garancije možda moreš poć u Buzet. Ni ti jako daleko, a kupiš si fino medicu ili bisku i odmoriš se.
 

RI-C3

New member
Re: Upalila se lampica temperature

hvala hrvoje na preporuci.
evo sada sam upravio bio kod mehaničara.
spojio je auto na dijagnostiku i kompjuter je izbacio grešku senzora temperature motora.
Mehaničar mi je rekao da sada ništa ne diram jer kaže da nekada je dovoljan samo reset računala.
Kaže ako mi se pojavi opet lampica e onda da će promjeniti senzor.

koliko dođe taj senzor ako tko slučajno zna?
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Upalila se lampica temperature

senzor rashladne tekučine? to se može provjeriti s električnim instrumentom
mislim da je oko 150kn
 

RI-C3

New member
Re: Upalila se lampica temperature

da,računalo je javilo grešku senzora rashladne tekučine.
ja bi to bio odma promjenio ali mehaničar kaže da netrebam odma nego da čekam da se opet upali.onda da promjenim.
A dobro ako je on rekao da čekam onda ču čekati ,možda se više ni ne upali nadam se.

Olaf što misliš da li da odma promjenim senzor ili da čekam oče li se ponoviti greška??

150 ajde to je ok cijena
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: Upalila se lampica temperature

spojio je auto na dijagnostiku i kompjuter je izbacio grešku senzora temperature motora.
Ne želim se praviti pametan, samo smatram da se mehaničari nove generacije previše, odnosno isključivo oslanjaju na dijagnostiku. Ona je po meni samo jedan veoma koristan okvir za utvrđivanje problema. Međutim temeljite detekcije problema i popravka uglavnom nema s bez zamašćivanja ruku (ili rukavica). :)

Mogao ti je odmah izvaditi senzor i izmjeriti otpor na njemu, baš kako je i Dalibor rekao.

Ove priče s resetiranjem kompa, brisanjem greški i sl., ima li ih uopće smisla komentirati? :)
 

superhrvoje

New member
Re: Upalila se lampica temperature

Ne želim se praviti pametan, samo smatram da se mehaničari nove generacije previše, odnosno isključivo oslanjaju na dijagnostiku. Ona je po meni samo jedan veoma koristan okvir za utvrđivanje problema. Međutim temeljite detekcije problema i popravka uglavnom nema s bez zamašćivanja ruku (ili rukavica). :)
Mogao ti je odmah izvaditi senzor i izmjeriti otpor na njemu, baš kako je i Dalibor rekao.
Ove priče s resetiranjem kompa, brisanjem greški i sl., ima li ih uopće smisla komentirati? :)
Nije moje osobno iskustvo no nema veze. Ovlašteni servis u Rijeci, danas zatupnik jedne japanske marke. Fensi servis i najmanje pet ili šest puta tako su stručno "resetirali" grešku. Sve što je trebalo je doslovno pročitati upute na ekranu i jednom zauvijek riješiti problem. Ta firma danas nigdje ne navodi dio svoje povijesti povezan s Citroenom već samo da su bili "zastupnici jedne evropske marke auta".

Dijagnostike, CANBUSi i sve te ljepote su fine, ali nije danas bitno drugačije nego prije. I danas pravi majstor vrijedi 10 puta više od onoga koji samo nabada, jedino je danas lakše bit onaj koji nabada. Ne "popravlja" se lupanjem po reset tipki kompjutera, a ni nije neka znanost ni teškoća ćapat u ruke unimer...
 

Olaf

New member
Pitanje je ovo; dali je bila greska senzora kao senzora ili uskladenost temperature zbog tog sto je neki drugi element u tom trenutku zakazao te je doslo do greske u hladenju
 

RI-C3

New member
Re: Upalila se lampica temperature

Nisam išao u ovlašteni citoenov servis nego tu kod jednog servisera za sva vozila blizu moga naselja.Nisam išao kod onoga poznatoga na Pulcu jer kao on puno naplati a sad mi je skoro i žao.

Dijagnostiku su mi jučer naplatili 100 kn a prije dijegnostike su jedno 5 minuta tražili gdje se na c3 spoji računalo.

kao što sam već napisao ja sam htio odmah to promjeniti ali dotični majstor misli da nije potrebno odmah promjeniti nego čekati ako se još jednom upali.
Meni je to jako glupo da je sad čekam oče li se upaliti ili ne ,al valjda majstor zna bolje nego ja ...

Razmišljam da odem kod ovoga na Pulcu koji je poznati u Rijeci pa da mi on zamjeni senzor i da budem na miru...

Olaf-rekli su mi greška senzora temperature rashladne tekućine,drugo mi ništa nisu rekli...
 

RI-C3

New member
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Èudna je ta elektronika.
Evo i ja sutra idem promjeniti termostat kod Gogija u Citropolis.
Rekao mi je da auto savršeno dobro radi ,ali termostat pokazuje neku glupu nerealnu temperaturu motora i zato ga moram mijenjat.Ali kaže da mogu i ovako voziti bez problema,pa sad ti budi pametan.

Sutra ću promjeniti termostat koji tako reći i netrebam mijenjati,prokleta elektronika.
 

RI-C3

New member
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Termostat.
Pisao sam već o tome u jednoj temi ovdje na forumu prije koji mjesec.
Kada se vozim na duži put i kada upalim grijanje upali se lampica za temperaturu.
 

RI-C3

New member
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Nakon što mi se upalila lampica upozorenja za visoku temperatu išao sam na dijagnostiku.Dijagnostika je pokazala kvar senzora temperature. Promjenio sam senzor temperature ( nekih 115 kn) međutim lampica se opet palila.
Nakon toga sam opet išao na dijegnostiku i sada pokazuje kvar termostata.
Sutra zato idem promjenit termostat.
Nadam se da je to to.
 

RI-C3

New member
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Zaista neznam tko je kriv za paljenje lampice ,ali znam da sutra moram iskeširati oko 600,700 kn.Novi termostat košta čak 495 kn,plus ruke
 

RI-C3

New member
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Neznam koji je,nerazumijem se .Samo znam da je strujni termostat.
Ako je tako skup valjda je original.
 

jbasa

Member
Upalila se lampica temperature motora

presao sam nekih 10-tak km autom,da dodjem kolegu pokupit i ici cemo van,ostavim auto vani upaljen jer se trebalo ubrzo krenut ali auto je ostao upaljen nekih pol sata dok nismo krenuli... nakon toga predjem nekih 5km i upali mi se usred normalne voznje (60 km/h)lampica temp. motora i upozorenje "stop engine high temp...", tak nekako je pisalo....ugasio ja motor, a ventilator je jos 5 min radio nakon sto sam ugasio auto.....kad se ventilator ugasio, upalim auto i odvezem se jos 2 km do kuce sve normalno....danas i jucer auto radi normalno.... Sto mu bijase? Da li je netko imao slican slucaj?
 

hacti

made in france
re: Upalila se lampica temperature motora

presao sam nekih 10-tak km autom,da dodjem kolegu pokupit i ici cemo van,ostavim auto vani upaljen jer se trebalo ubrzo krenut ali auto je ostao upaljen nekih pol sata dok nismo krenuli... nakon toga predjem nekih 5km i upali mi se usred normalne voznje (60 km/h)lampica temp. motora i upozorenje "stop engine high temp...", tak nekako je pisalo....ugasio ja motor, a ventilator je jos 5 min radio nakon sto sam ugasio auto.....kad se ventilator ugasio, upalim auto i odvezem se jos 2 km do kuce sve normalno....danas i jucer auto radi normalno.... Sto mu bijase? Da li je netko imao slican slucaj?
jel se zapusilo ispod haube? ako nije onda ti je komp zablesirao!!heheheh kako nas drug iz komiteta zmixan kaze: samo ti to teraj!!!
 

RI-C3

New member
Re: Upalila se lampica temperature motora

presao sam nekih 10-tak km autom,da dodjem kolegu pokupit i ici cemo van,ostavim auto vani upaljen jer se trebalo ubrzo krenut ali auto je ostao upaljen nekih pol sata dok nismo krenuli... nakon toga predjem nekih 5km i upali mi se usred normalne voznje (60 km/h)lampica temp. motora i upozorenje "stop engine high temp...", tak nekako je pisalo....ugasio ja motor, a ventilator je jos 5 min radio nakon sto sam ugasio auto.....kad se ventilator ugasio, upalim auto i odvezem se jos 2 km do kuce sve normalno....danas i jucer auto radi normalno.... Sto mu bijase? Da li je netko imao slican slucaj?
Prije par mjeseci i meni se usred normalne vožnje upalila lampica temp.motora.Isto sam odmah ugasio auto ,ali ventilator je radio još kojih 5 minuta.Nakon par dana isto mi se desilo u normalnoj vožnji.
Isto mi je pisalo "stop enigine high temp...."
Išao sam kod mehaničara i kvar je bio u termostatu.
Odkada sam promjenio termostat više problema nije bilo.
Vjerujem da je i tebi otišao termostat,a s tim se nije za igrati.
 

jbasa

Member
Re: Upalila se lampica temperature motora

jel se zapusilo ispod haube? ako nije onda ti je komp zablesirao!!heheheh kako nas drug iz komiteta zmixan kaze: samo ti to teraj!!!
nije se nista zapusilo...moguce da se zablesirao....hehe...
 
Na vrh