Preciznost auta u pokazivanju potrošnje

sir.Oliver

Well-known member
ne mora značiti ... sve zavisi od uvjeta na cesti ... koliko je uzbrdica , koliko nizbrdice .... koliko puše vjetar u ledja a koliko u lice ... koliko ti je noga teška ( nagle akceleracije ili ti " sportska vožnja - gas , kočnica , gas ).....
 

Citraš

New member
Na mojoj xsari uglavnom pokaziva 1 dcl nižu potrošnju od stvarne.
Jednom je pokazao 4 dcl nižu i par puta do 2 dcl.
Mjereno je dvadesetak puta, gorivo punjeno na istom pištolju nakon odvoženih 400-500 km pa sam se pozitivno iznenadio u točnost podataka.
 

scaramush

New member
Moje osobno iskustvo sa potrošnjom auta koja sam do sada imao:
1. citroen saxo1.1i 2000g. bez BC-a potrošnja prema računima bila cca 6,28l/100km na 38000km koliko sam ga bio imao
2. citroen xsara 1,4i coupe 2004g. BC pokazivao manju potrošnju oko 4,1% od stanja po računima, realna potrošnja bila 6,83l/100km, kod mene prešla cca 56000km
3. renault megane 1,5dci 2011g. BC pokazivao 6,8% manju potrošnju od stanja po računima, kod mene prešao cca 89000km
4. citroen C Elysee 1,5HDi 2019g. BC zasada pokazuje potrošnju 4,5l/100km , realna je nekih 4,62l/100km znači nekih 2,6% manju

Ak je neko picajzla što se goriva tiče javite se da mi pravite društvo... :angel:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bome si precizan. Ona moja razlika je bila između 5-7% manja prikazana potrošnja na C3 1.4 benz.
Što je i bilo super, 1.9jtd alfa pokazuje cca12% manje :D
 

sir.Oliver

Well-known member
blago vama kada vaše mašine troše tako malo ... moja elysée ispod 7 nikako da padne .... a to ga ne ganjam . vozim po propisima ...... 50% grad 50% van grada ... od toga možda 5% autoput .... ( motor je 1.6 VTI )
 

scaramush

New member
Jedino što sam kod razlike potrošnje u točenju i BC-a zapazio bilo je da je puno manja razlika ljeti kada je toplije nego zimi na niskim temperaturama. Bit će da i gustoća goriva nekako utječe na mjerenje jer su mjerači u autima mnogo manjeg protoka tj. presjeka nego oni na stanicama za točenje na benzinskim postajama.
 
Na vrh