Pozdrav iz Bjelovara

arno

New member
Prvo bih zahvalio svima na pozdravima i dobrodošlici , što se upisa kuke tiće ne želim lutati jer nema potrebe . Kuku želim a nisam u frci sa vremenom radi registracije jer se imam sa ćime voziti . Potrebno je još obaviti i procjenu radi plaćanja poreza na promet jer mi se čini da bi po tablicema trebao dati dosta a ako se možda može manje , bilo bi ljepo.
Za vikend sam se malo pozabavio sa kukom i sam je napravio jer nisam bio spreman platiti preko 1000 kuna a za to nisam mogao naći ni polovnu . Nešto sam dobio , nešto kupio i evo što je ispalo ....................





Evo tako izgleda danas ,,,,,,,, potrošeno 300 kn , ja zadovoljan.


Usput imam i jedno pitanje , na poklppcu akumulatora sam našao ovo ??????





Dali je to sastavni dio vozila ili nešto slućajno zalutalo ???????????
 

arno

New member
Nego šta pogledaj malo bolje , istina ne vidi se sve preljepio sam neke stvari da ne ispadne reklama , a što se atesta na kuki stvarno tiće i nije bitan , provjereno . Samo je bitno da je kuka na skidanje po mojoj informaciji iz stanice za teh. pregled i da se svidi djelatniku , a poželjna je i neka ploćica mada ne mora biti čitljiva iz razloga što kod teh pregleda NIŠTA SE SA PLÆICE NE UPISUJE u niku dokumentaciju bar za sada , samo se stavi da vozilo posjeduje kuku . Do sada sam sam radio 4 kuke ( samo za svoja vozila u periodu desetak godina ) sve su bile na skidanje ( na jedan vijak ) plćice većinom skinute sa nekih vozila na otpadu i sve su prošle na teh pregledu bez pitanja .



Evo možda se ovdje bolje vidi ,,,,,,,,,
 

arno

New member
Izgleda slićno kao i moja ali se nevidi ono bitno PRIHVAT na vozilu moja se sastooji iz tri djela , dva nosaća i tek tada dio na kojem je kuka zajebancija za izraditi za svakoga a majstori i to računaju . Da sam našao možda bi i sam kupio ali sam odlućio da preko 1000 kn ne idem iz inata ! Ako nije tajna a vjerojatno ima forumaša koje to isto zanima jer cijena je ok kome se obratiti ? može neki podatak na forum ili e mal ! :prijatelj::prijatelj::prijatelj:
 

zoran37

New member
Izgleda slićno kao i moja ali se nevidi ono bitno PRIHVAT na vozilu moja se sastooji iz tri djela , dva nosaća i tek tada dio na kojem je kuka zajebancija za izraditi za svakoga a majstori i to računaju . Da sam našao možda bi i sam kupio ali sam odlućio da preko 1000 kn ne idem iz inata ! Ako nije tajna a vjerojatno ima forumaša koje to isto zanima jer cijena je ok kome se obratiti ? može neki podatak na forum ili e mal ! :prijatelj::prijatelj::prijatelj:
Sve je rađeno iz početka, sve je na orginal xantijinim rupama za kuku, ni jedna rupa nije naknadno izbušena.
Već ima link na
http://www.citroenforum.hr/citroen-xantia-134/ugradnja-polovne-auto-kuke-287/index2.html

Ali evo opet, dečki su super odradili posao i znaju šta rade, spojili instalaciju i sve super radi.
http://www.njuskalo.hr/vucne-kuke/euro-kuke-super-povoljno-vijke-700kn-automacka-900kn-oglas-1589668
 

arno

New member
To je ok i nije mi daleko , ali opet nešto ne štima na slici je euro kuka sa najjednostavnijim prihvatom 900 kn , a koliko sam shvatio i ti si dao 950 ? Možda ipak ima veze u cijeni kompliciranost izrade što bi i bilo normalno,,,,,,,,,,,,,
 

zoran37

New member
To je ok i nije mi daleko , ali opet nešto ne štima na slici je euro kuka sa najjednostavnijim prihvatom 900 kn , a koliko sam shvatio i ti si dao 950 ? Možda ipak ima veze u cijeni kompliciranost izrade što bi i bilo normalno,,,,,,,,,,,,,
Najbolje nazvati i pitati, meni je odma rekao 950 kuna kad sam mu rekao koju kuku hoću i koji je auto. On mi je bio najbliži i najjeftiniji.
 

arno

New member
ma meni ne treba ali kolega se isto raspituje treba kuku za peugeot 206 pa ću mu dati podatak jer je stvarno najeftinije od svih koje sam nazivao , još mi samo reci jedan podatak usput , dali imaju gotove kuke i dolaziš u dogovoreno vrijeme samo na ugradnju ili moraš čekati da je naprave ?
 

zoran37

New member
ma meni ne treba ali kolega se isto raspituje treba kuku za peugeot 206 pa ću mu dati podatak jer je stvarno najeftinije od svih koje sam nazivao , još mi samo reci jedan podatak usput , dali imaju gotove kuke i dolaziš u dogovoreno vrijeme samo na ugradnju ili moraš čekati da je naprave ?
Nema gotove, nosače radi iz početka. Trajalo je otprilike 3 i pol sata, nije puno, vrijeme dogovoriš, ja sam ga recimo nazvao naveče oko pola 10 i dogovorio za drugi dan da dođem oko 11 jer nevolim se rano ustajat.
Radi samo kuke i nije neki muljator koji se bavi tisućama usputnih poslova.
 

arno

New member
Nema gotove, nosače radi iz početka. Trajalo je otprilike 3 i pol sata, nije puno, vrijeme dogovoriš, ja sam ga recimo nazvao naveče oko pola 10 i dogovorio za drugi dan da dođem oko 11 jer nevolim se rano ustajat.
Radi samo kuke i nije neki muljator koji se bavi tisućama usputnih poslova.
ok tako sam i mislio da radi po vozilu ustvari i većina tako radi mislim da se kod zvonara u zagrebu može doći i da imaju gotove za sva vozila ( vjerojatno uz dogovor ) a ostali rade po uzorku
 
Na vrh