Pouzdanost 1.6 THP motora

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav!

Kakva je pouzdanost ovog motora? Koliko sam čuo, dobar je prvih 40 tisuća km, a kasnije ako radi, radi po duhu svetom.

Istina?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nekako se nadam da su ove nove usavršili kad ih još drže u ponudi.
Al da je osjetljiv motor je... no mislim da se uz pravo održavanje može živiti s njim. Ono, treba ga imati za hobi :D

Imaš tu dosta savjeta, odličan popis.
Ulje sa filterima ide standardno svaki 10tkm, osim ako počne trošit više od 1l/5tkm, onda odmah zamijeniš ulje. Ako se ponovi, treba pregledat glavu motor i zamjenit sjedišta ventila.
Svjećice svakih 20tkm.
Èišćenje map senzora svaki treći servis.
Èišćenje usisnih ventila svakih 50-60tkm.
Termostat obično izgura 70tkm.
Grana turba izdrži do 80tkm.
Lambde nekih 80-120tkm, treba mijenjat prije dok još radi.
Pumpa goriva izdrži do 100tkm.
Injektori izdrže, ako se čiste i pregledavaju svakih 60-80tkm.
Distribuciju promijenit na prvi čudan zvuk :D

Skoro me je napalila lista...ko se voli zahebavat s tim, mislim da se nebi puno žalio :grin: Al da je toči i vozi, nije.
 

Cutac

Prèkaroš
:cenzura::cenzura::cenzura:ate kru, taj je veća mimoza nego moj VTi :disgusted: :D

Gledam neke DS3 za guštanje preko ljeta(ona Xantia se ispostavila da je grob). Tj. tražim aute, ali jedino DS ima te neke simpa modele.


Sad kad gledam tu listu, pitam se što bih trebao provjeriti na svome :whistling:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Manje više ovisi o održavanju i naravnu načinu vožnje. ali motor kao motor kod normalnih održavanja i normalne vožnje izdrži kao i svaki drugi motor.
 

Cutac

Prèkaroš
DS3 sa THP, zna se kakav bi bio način vožnje, pogotovo jer bih ga imao samo jedno ljeto :D

Jedino me brine, ako bih uzeo takav motor, da ne bih morao prvo dosta uložiti u njega.
 

HAL9000

New member
To je koliko znam BMW-ov motor , imao je dosta problema do redizajna motora mislim negdje 2013 ako se ne varam možda i 2012 , poslije bi trebao biti u redu uz pojačanu pažnju i održavanje
 
Na vrh