Potrošnja goriva naših Citroëna C5

milosabs

New member
ovde u srbiji,sve zavisi gde se sipa gorivo,kvalitet dizela se bar u mom slucaju drasticno razlikuj,najmanju porosnju imao sa MOL-om,najvisu sa SLO Petrolo-om,NIS je izmedju.Luk oil i OMV ne mirisem dok na EKo sipam samo kada moram
Prosek sa MOL-om je 6.71 sa NIS-om od 7.45-7.64 a sa Petrolom ravno 8.
Znaci uvek jedan vozac i uvek manje vise isti ili lsicni uslovi
 

Automatic

Well-known member
Evo kakje došlo zimsko v rijeme baš sam pratio potrošnju i mogu reći da neznam da li je do benzina ili čega.Nekad troši malio i ide ko zmaj a nekad potroši ko lud a nije baš u vući nešto.Inače ne vjerujem kompjuteru koji mi kaže 10,5 jer kad zbrojim kilometra i laganu vožnju uvijek mi ispada oko 12 litri na 100 km ,nikak manje.Jedino ljeti kad idem na more i to šparne vožnje 80-90 pod lerom .onda se spusti ispod 10 ako je kakva ravnica ,ali prema rijeci uredovno 10,5-13.Nisam ljubitelj plina ali sam razmišljal da ga ugradim jel se dosta vozim i zavozim 2000 kuna svaki mjesec.Pošto imam loša iskustva sa plinom malo me prpa a i nije mi baš da odvojim 10000 kuna za plin,pa 1500 atest jer mi auto kroz koju godinu nebu vrijedio toliko a i na tekničkom je skuplje(4800 +1000 plin) , i kad ga idem regat izađe mi sve skupa ko da si idem kupit još jednog reganog diesela c5.Sve zajedno me izađe oko 17000 kuna ,a za to si kupim diesela pa imam dva.Znam da se rega nikad ne računa ali pošto ju imam za tri mjeseca tak mi svejedno.
 

Automatic

Well-known member
Ma je ni ja nisam ljubitelj plina ,najvjerojatnije bum kupil još jedan auto to mi bolja verzija.Sad bacam neke ponude ,bum videl ,trbal sam uzeti onog karamboliranog c5 u sl.brodu za 750 eura i polako bi ga uredil(uvijek ima donatora),ostalo prodal i vi zadovoljni.
 

Zmix

New member
Šta ima... hmmm, teško pitanje.
Hajde da ne kvarimo temu, samo ću reći da sam se danas malo provozao do Novog Sada, nisam merio potrošnju goriva i ne pada mi na pamet da to radim.
Troši koliko sipam. :D
 

Automatic

Well-known member
I ja sipam ali nikad dovoljno,srče li ga srče.Ma nije on tak veliki potrošač kolik0o ja nemam para.Nekad mi dođe da ni spalea nebi mogel natankat
 

shicy

New member
po izračunu, moja Xsara 1.4i troši 9,2 l (uzorak od 176 km) po gradu i 5,2 l (uzorak od 240 km) otvorene ceste.
malo ili puno, tko će znati, ali ja sam relativno zadovoljan :)
 

ZlatkoC4

Well-known member
po izračunu, moja Xsara 1.4i troši 9,2 l (uzorak od 176 km) po gradu i 5,2 l (uzorak od 240 km) otvorene ceste.
malo ili puno, tko će znati, ali ja sam relativno zadovoljan :)
je to potrošnja u vožnji ili u leru:D
 

shicy

New member
po gradu vozim relativno kratke relacije, a otvorena cesta je 4., 5. brzina, prosječno 70-80 km/h.
polupenzionerski stil :D
 
Na vrh