Popravljanje plastike/branika stakloplastikom

ExOduS442xb

Racing
Naime opalio sam neki panj autom i dobro ostetio branik, planiram ga popraviti pa me zanima gdje u Rijeci mogu nabavi potreban materijal i alat da to popravim jer pretpostavljam da je novi branik barem 2000 a ovo mogu popraviti za ispod 500kn. Znaci trebam materijal za popravak camaca.
 

deda

New member
Tvoji branici nisu od stakloplastike,nego od ABC plastike ili nekog drugog PVCa,a to ti poliester ne drži.
 

ExOduS442xb

Racing
fullcool javim ti se, upravo sam se sjetio da imam doma bxa za djelove, deda zadnji branik sam popravljo sa staklo plastikom ima 2g i odlicno drzi
 

deda

New member
Ma da ,krivo sam se odrazio.Ja sam to nekoliko puta probao ljepiti,pa niš od toga.Jedan sam dao i ovima koji kao zavaruju plastiku,pa isto nije dugo držalo.
 

Lakii

Well-known member
Pa, trebalo bi prvo "povariti" plastiku, cisto da dobijes formu branika bez pukotina.
Onda ga sa unutarnje strane dobro pogrubis, i na kraju smola i vlakna za cvrstocu. Kad kazem cvrstoca vise mislim kozmeticki...
Ali treba dosta veliku povrsinu zahvatiti stakloplastikom!
 

deda

New member
Jesam tako radio,ali ta se stakloplastika odljepi,jer branik radi,zavisno o temperaturi i pogotovu ako ga negdje malo stisneš.Èak sam ih i armirao limom i šarafima iznutra,tamo gdje se moglo,tak da se ne vidi i sve je dobro jedno vrijeme,ali ne zadugo.Najbolje nać negdje cijeli drugi rabljeni i mir za svagda.
 
Na vrh