Pomoć pri odabiru automobila

visaluteju

Well-known member
Raja gnjavim vas opet...
Izbor će najvjerovatnije biti ford, focus ili mondeo, sve u zavisnosti na sta se naleti, pokusacu naci 2018 godiste pa sad mozda do godinu dvije gore...
Pokusacu naci automatika...

Imate li kakvu smjernicu sta od motora kod forda je ok, ima li neki od kojeg treba bjezati ? dizel, benzin ? Kakvi su im automatici ?

Milosh Milosh sta ti velis ?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meštar s kojim smo pregovarali o promjeni motora veli da radi uglavnom 1.0 ecoboost i 1.2 pure...
Novi Ford dizeli iskreno neznam kakvi su
 

Milosh

Test
Kaže ovako:

Dizel 1.5 odličan, 2.0 dobar, ali oba do redizajna (2. mjesec 2019.). Nakon toga, dizeli nisu nešto. Ti stariji nose naziv DuraTorq TDCi (to su Ford/PSA), a ti mlađi i lošiji EcoBlue TDCi (ti su samo Ford proizvodnja).

Benzinci su svi ok.

Kaže da automatike izbjegavaš, loši su. To su Fordovi Powershift mjenjači.

Ovo sve važi i za Focusa i Mondea.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Što nisu ti Renolovi 0,9 tce motori na glasu kao dobri? Voze taksije po +200tkm?
Ovaj 1,0 bi trebao biti samo mrvicu povećan ako se ne varam, ostalo isto.
 

dinko1981

Well-known member
Po meni su dacije čisto ok motorizirane, pogotovo verzije sa tvorničkim plinom jer po mojim saznanjima imaju klasično mpi ubrizgavanje a ne direktno, a to je danas sveti gral među novim autima
 

visaluteju

Well-known member
Što nisu ti Renolovi 0,9 tce motori na glasu kao dobri? Voze taksije po +200tkm?
Ovaj 1,0 bi trebao biti samo mrvicu povećan ako se ne varam, ostalo isto.
Po meni su dacije čisto ok motorizirane, pogotovo verzije sa tvorničkim plinom jer po mojim saznanjima imaju klasično mpi ubrizgavanje a ne direktno, a to je danas sveti gral među novim autima
Pa nemam pojma to sam onako na prvu lupio....ne znam bas nista o njihovim benzinskim motorima
citao sam po stranim forumima da se zale na elektricnu parking kocnicu, da ako je parkiran na uzbrdici auto se spusti 5-10cm nazad...
ali koliko vidim ima i sa klasicnom rucnom...

bio sam se za ovo opasno zagrijao ali me milos malo uplasi sa mjenjacima...
https://olx.ba/artikal/59865579
jos cu istraziti, dacia mi drzi ozbiljnu rezervnu opciju
 

Milosh

Test
Što se tiče Dacia i Renola i benzinaca, 1.6 atmosferac je stari ali odličan motor, super i za plin.

A taj automatik se malo raspitaj, meni je drug rekao da su očajni, ali nisam ga pitao šta to konkretno znači (da li u radu ili zbog kvarova). Možda to i nije tolika katastrofa. Pitaću ga pa ti napišem šta mi je rekao.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa nemam pojma to sam onako na prvu lupio....ne znam bas nista o njihovim benzinskim motorima
citao sam po stranim forumima da se zale na elektricnu parking kocnicu, da ako je parkiran na uzbrdici auto se spusti 5-10cm nazad...
ali koliko vidim ima i sa klasicnom rucnom...
Pa dobro, i da krepa kompletna ručna, ne moraš ubacivati novi motor :)
 
Na vrh