Pomoć pri kupnji

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Gdje su im nestale original felge?
Ovaj stariji ima malo istrošenije vozačevo sjedalo, koliko vidim...
Kod njega je također i stariji tip navigacije (Magneti Marelli RT6), ali za njega još uvijek izlaze nove karte (dvaput godišnje), a odnedavno je i South Eastern Europe podržana s datotekom za opasna mjesta i radare (SCDB verzija).

Ovaj noviji ima i noviju Harman-Becker RNEG navigaciju, ali zapravo lošiju.
Zadnje službene mape za njega su iz 2018-2, a SCDB file za radare izlazi svaki mjesec.
Postoje neke neslužbene varijante (kemijanje s novim mapama od BMWa i Audija) i to radi, ali uz neke ustupke (npr. ne možeš pretraživati POI, ili ne prikazuje dijakritičke znakove, ili gubi plavu crtu putanje na karti itd).
No, najgore od svega je što od 06.04.2019. taj uređaj "ne zna" točno izračunati vrijeme (WNRO bug, ponavlja se svakih 19,7 god.), pa sad RNEG misli da je u 2099. god. Stoga satelite traži na krivim mjestima - i nalazi ih često premalo pa je nepouzdan. Prikaz vremena na zaslonu se može namjestiti ručno, bez sinkronizacije s GPSom, ali to ne pomaže u (ne)preciznosti navigacije. RNEG također ne podržava USB priključak (RT6 da, kao i BT Streaming, te ne boluje od WNRO bug-a)...
 

e16

New member
Ja sa C5 na Škodu a ti sa Škode na C5. :D

Što se tiče napinjanja, ja imam 2009. 2.0HDi (100kW) A/T i napne se samo kad iz P ubacim u nešto drugo (prije samog kretanja) jer je aktivna električna parkirna kočnica. Znači sjednem, upalim ga, ručna je automatska i ne diram ju, izbacim mjenjač iz P u D i on se napne, nakon toga nisam iskreno primijetio da išta radi i napinje se. Kad stisnem gas, onda otpusti ručnu i imaš osjećaj kao da je, ne znam.. Lansiran jel..

Ja ti C5 sa upitnim servisima ne bi savjetovao. Između 180.000 i 210.000 se radi veliki servis, onda upitno je da li je ulje u mjenjaču ikad promijenjeno. Na ovome od 140.000 ako i nije, lako se promijeni, to je ok kilometraža, na mom je ulje promijenjeno prvi put na 150.000 i nakon toga svakih 40.000km i sve je ok s njime. Baš na 210.000 ja se ne bi kockao.

Što se tiče samog motora, bolje je jači ali mislim da ne postoji bitna razlika između 120kW i 100kW. 100kW ti je isto Euro V. Meni tako piše u uputama, prometnoj i na servisnoj. Isto ima DPF i EGR i sve ostale prateće kratice za potrebe dizel krematorija. Sam mjenjač ti je Aisinov, japanac. Nekad se ugrađivao u Volvo, mislim da se još ugrađuje u Mazdu. Poprilično su pouzdani automatici, rijetko sa problemima (u odnosu na DSG i ekipu) ali nisu nikakav spektakl. Dosta su jednostavni, neki će reći da džabe što duže traju jer ZF i ostali imaju brži prijenos itd. Ako ti koja milisekunda igra ulogu onda evo ne znam. Mene je služio odlično, sad služi brata.

Pripremi se na glupe kvarove s elektronikom. Sama mehanika je jako dobra. DPF je puno bolje izveden nego kod dojče konkurenata, nemaš zajebancije sa regeneracijom, puno je čišće to odrađeno. Gledao sam i neki dokumentarac o tome, u biti složeniji je i kompleksniji način rada kod Citroena u odnosu na Švabe ali ima daleko veću trajnost. No naravno, kad prdne onda se novčanik veseli. Ja sam prešišao 310.000km i nadam se da neće tako skoro. :D
Octavia A5 je bila kod mene, sasvim ok i pouzdana ali ima i nedostataka, neudobna je, bucna (motor kao da je pod nogama) a u gepeku kao da nema izolacije uopste za zadnje tockove, bas mi je smetalo.
U oglasima C5 iz BL ima uradjen veliki servis na 180.000km (po rijecima vlasnika) a 2018. je uvoz Italija pa se nadam da je tamo uradjeno stogod (isto tako sam jednom bio u Italiji pa nisam mogao vjerovati koliko lose brinu za auta, na parkinzima naslonjeni jedni na druge, 100km/h po nekim ociglednim rupama itd..
Citao sam na forumu da je dobar mjenjac, i kad sam vozio odlican mi je tako da je to to, naravno ako je odrzavan.

Mene samo zanima gdje su felge ovima sa oglasa?
Eh i mene zanima, pogotovo kod ovog sa 140k, stavljene druge 17ke... hajd razumijem ovaj sto je 18" stavio mozda htio vece

PS. imam jos dva koja bih pogledao
Citroen C5 full servis, samo sto nema facelift dash, nije neka oprema
Citroen C5 2.0 HDI automatik full oprema ovaj kupljen nov u bih, full historija (po rijecima ovog sto prodaje) samo sto ima vise kilometara
 

Pavel

Lepi™
Hahaha, ovaj prvi je isti moj. Od boje, opreme do felgi. Jedino što ja nisam imao ovo sivilo po volanu i oko mjenjača. Iskreno i bolje da nisam, to se svima ogulilo nakon 10.000km.

Jel to ovom drugom malo lak na haubi najebo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: e16

e16

New member
Hahaha, ovaj prvi je isti moj. Od boje, opreme do felgi. Jedino što ja nisam imao ovo sivilo po volanu i oko mjenjača. Iskreno i bolje da nisam, to se svima ogulilo nakon 10.000km.

Jel to ovom drugom malo lak na haubi najebo?
Jeste, na dva mjesta na haubi, kaze ima i na vratima na jednom mjestu pa ce mi uslikat. To + siber znaci da ga ne uzimam bas u obzir. Citao sam negdje da su sa faceliftom sredili neke problemcice sa elektronikom, uz to i dash dosta ljepse izgleda sa crnom pozadinom. Kako tebe sluzi to auto? Vlasnik me uvjerava da je "tehnicki i opticki u top stanju" i "da ce mi skinut sa cijene sve lose sto nadjem" :LOL:
 

Profiler07

Well-known member
Ovaj za 11g presao 128000km???ma jah...sto se tice motora samo 120kw.Imam i od 103kw i 120kw,ovaj od 120kw je predobar motor za gabarite ovog auta i manje trosi od ovog 103kw
 

e16

New member
Ovaj za 11g presao 128000km???ma jah...sto se tice motora samo 120kw.Imam i od 103kw i 120kw,ovaj od 120kw je predobar motor za gabarite ovog auta i manje trosi od ovog 103kw
I meni je bilo cudno ali sam se vozio u tom autu i stvarno je "kao novo". Gazda kaze da mu je kolega u Njemackoj kupio, neka dobra ponuda izletila. Servisna je tu, plus mogu provjeriti u ovlastenom gdje su radjeni ti servisi...tako mi bar kaze :D
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
I meni je bilo cudno ali sam se vozio u tom autu i stvarno je "kao novo". Gazda kaze da mu je kolega u Njemackoj kupio, neka dobra ponuda izletila. Servisna je tu, plus mogu provjeriti u ovlastenom gdje su radjeni ti servisi...tako mi bar kaze :D
I kad kupuješ? Ili još razgledavaš? ;)
 

e16

New member
I kad kupuješ? Ili još razgledavaš? ;)
Kupujem C5 100%, imam neki budzet oko 12000KM i mislim da je C5 najbolje auto koje se moze kupit za te pare. Taj sto ima 128k na satu mi je prva opcija ali mu je cijena malo veca, do 140000KM ali mislim da bi se mogli naci na 13500 sto mi nije puno za dobro ocuvan auto. Svi ostali koje sam gledao imaju 190-220k km i niko nije cuo za mijenjanje ulja u automatiku tako da nisam bas siguran. Jesu jeftiniji dosta od ovog tako da bi mi u poredjenju ostalo 3000-3500KM da popravim neke eventualne greske, ali kako sam citao teme na forumu to zacas moze biti malo novca :D
edit: evo upravo izlazi jos jedan na olx, full servisna, uvezo ga kramar 2017g i od tada jedan vlasnik. Sjedista su istrosena a ostalo mi izgleda ok. Nema navi i mislim da nije FL sa onom ljepsom crnom pozadinom dasha
link: CITROEN C5 EXLUZIV 2.0 HDI 2009G.P TEK REGISTROVANA
 
Posljednje uređivanje:

Profiler07

Well-known member
1.vozi u ovlasteni servis na pregled pa onda pricaj o cijeni.Probne tablice su 50KM i toliko isto kosta i pregled u servisu,najavi se dan prije da ces doci i jos jednom ponavljam samo ovlasteni servis.Pavic Tuzla,a u BL imas C-Auto
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
edit: evo upravo izlazi jos jedan na olx, full servisna, uvezo ga kramar 2017g i od tada jedan vlasnik. Sjedista su istrosena a ostalo mi izgleda ok. Nema navi i mislim da nije FL sa onom ljepsom crnom pozadinom dasha
link: CITROEN C5 EXLUZIV 2.0 HDI 2009G.P TEK REGISTROVANA
Moja sjedala imaju 220 000, ko nova su pored ovih! Vraćen je bruku, ovakve primjerke niti ne gledaj, kolko god velik font slova bio da je bez ulaganja il NOV, NOV, NOV!
 

e16

New member
Cini mi se da ova auto kuca (plac) ima caps lock na svemu na olx. Planiram odvuci na pregled u ovlasteni servis u svakom slucaju, necu kupovat bez toga. Ovlasteni mi moze reci ako su vraceni kilometri? mogu zatraziti i broj sasije prije nego odem za BL ali ne znam na netu moze li mi puno pomoci. Prvi mi se vise svidja logicno, ali razlika je 5000KM, mozda vrijedi bar pogledati, ne znam.
Uz ovo sve Citroen C5 HDI 2.0 120kw excluziv 128.000 garancija ima solidno ostecenje pri parkiranju na dnu suvozacevih vrata od nekog stubica, zahvacen je blatobran, donji dio vrata i prag (mislim da je ova plastika ostecena, ali moguce i sam prag). Gazda govori da mu majstor trazi 400KM za popravak ali meni se cini da ce biti skuplje, iskrivljen je i blatobran i vrata u tom dijelu. Sve ostalo je top.
Kad sam imao staro auto nasao sam 10tak novih koje bih razmotrio i kontam moci ce se kupiti nesto bez problema ali eto proslo vise od 2 sedmice bez pomaka :D
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Taj sto ima 128k na satu mi je prva opcija ali mu je cijena malo veca, do 140000KM ali mislim da bi se mogli naci na 13500 sto mi nije puno za dobro ocuvan auto. Svi ostali koje sam gledao imaju 190-220k km
Vidim da ti dobrim dijelom kupuješ i srcem auto, pa ti ne želim razbijati fantazije, ali, iako ne mogu reći 100%, vjerojatnije je da C5ice, tog godišta, stvarno imaju oko 190-200.000 km, nego što je vjerojatno da imaju manje. Što se mene tiče, to nije velika kilometraža za taj auto AKO je dobro održavan. I uz korektnu cijenu, naravno. ;) Moj je na 240.000 i izgleda kao nov. Od sjedala do volana, a onaj prve generacije stoji u garaži s 370.000 i da ga vratim na 170, prošao bi pod tu kilometražu. ;)
 
Posljednje uređivanje:

e16

New member
Vidim da ti dobrim dijelom kupuješ i srcem auto, pa ti ne želim razbijati fantazije, ali, iako ne mogu reći 100%, vjerojatnije je da C5ice, tog godišta, stvarno imaju oko 190-200.000 km, nego što je vjerojatno da imaju manje. Što se mene tiče, to nije velika kilometraža za taj auto AKO je dobro održavan. I uz korektnu cijenu, naravno. ;) Moj je na 240.000 i izgleda kao nov. Od sjedala do volana, a onaj prve generacije stoji u garaži s 370.000 i da ga vratim na 170, prošao bi pod tu kilometražu. ;)
Neki dan sam imao priliku kupiti i Golf6 dsg 20 81kw sa 231k za slicne pare i polijepo opreme za vw ali nisam zagrijan nikako posebno nakon sto sam vozio par C5ica. Ima dosta izbora oko 12000KM a svjestan sam da moram nesto odmah popravit bilo koje da uzmem pa tako trazim dobar odnos potencijalni ulog/cijena
 

pokra89

Well-known member
C5 s 2.0 motorom i automatskim mjenjačem je auto koje je kupljeno da se VOZI. E sad, placevi koji se bave prodajom auta, modele iz 2009.-2010. godine se prodavali s nekih 3 do 5 godina starosti, tj po isteku leasinga iz Francuske, Belgije, Njemačke, Italije... U pravilu su svi imali 120-150 k km. Tada, znači 2013.-2015. godine. U tih 6 do 8 godina u nas, pa neka su voženi unutar nekog prosjeka, a on je 15.000 godišnje, to je 90.000-120.000 plus onih 120.000-150.000, to je ukupno 210.000-270.000. I to samo ako su voženi UNUTAR prosjeka, a velika većina nije, jer kako rekoh, C5 s 2.0 motorom i automatskim mjenjačem je auto koje je kupljeno da se VOZI.

Zato tim brojevima sa instrument table baš i ne vjeruj previše, nego gledaj opće stanje vozila, a barem je kod C5 X7 lako prepoznati dobar primjerak od lošeg (kadice na sjedalu, plastike na vratima, volan).

A pozadina dasha ti nema veze s tim je li u pitanju FL ili ne, nego s paketom opreme/multimedije/navigacije.
 

Pavel

Lepi™
Vidim da i ovaj zadnji ima problem sa ovim Chevronom od "kroma", i njemu se počeo odljepljivati. Na mom je već otpalo. Za limuzinu D segmenta sramota je kako su neke glupe i banalne dijelove usrali maksimalno.

Kad smo već kod limuzine D segmenta, taj auto je svojedobno koštao preko 220.000kn, automatici i znatno više (mislim da je moj s opremom bio oko 240-250.000kn). Nitko nije kupovao poslovnu limuzinu s automatskim mjenjačem i hidroovjesom jer je išao od kuće do trgovine. Vrlo vjerojatno imaju više kilometara nego što stoji, s tim se jednostavno pomiri i nemoj se zamarati. Tvoja sreća ako je auto vožen na otvorenoj cesti pa nećeš imati probleme u vidu DPF-a, EGR-a i ostalih dizel ****arija.

Kao što rekoh moj ima preko 310.000km i dalje ide bez većih havarija. Imao sam poprilično ulaganja i popravaka mahom na nekakve idiotske stvari. Imaš i temu pa prelistaj, to su sve elektronički sklopovi koji ne vrijedi 500kn a naprave kaos jer "Pierre inženjer".

Što se tiče izgleda, svi oni izgledaju katastrofa jer im je taj final touch loše izveden. Ovaj sivi dio na volanu će ti se jako brzo ogulit (ako ga imaš), krom će ti početi ljuštiti se, lak ako već nije počeo otpadat bude itd. Sjedala imaju te bočne oslonce, ja ih redovito okinem kad ulazim i izlazim iz auta i ja sam svoje brzo sredio. Da sam imao nov nov auto, moj bi imao uništena sjedala na 50.000km. Ti neki detalji ti mogu srušiti dojam o autu a realno, nije nužno do stanja/vlasnika već stvarno do izvedbe. Nakon 5 godina koliko ga imam (barem mislim da je 5), ja bi se osobno više fokusirao na motor.

Mjenjač i hidroovjes konkretnije. 2.0HDi su vrhunski motori, uz normalno održavanje pregazit će debelo više nego TDI, SDI i ne znam koji. Kozmetiku se ne isplati uređivati jer je skupa, te novce radije čuvaj za elektroničke sklopove i ostale sitnice koje te mogu dočekati.

Nisam dugo gledao aute po oglasima, sad sam pogledao par tih C5 i stvarno je tužno da svi imaju iste falinge i na istim mjestima probleme. **** ih taj jeftini krom.. Auto izgleda super sa svih strana i onda dođeš napred i doslovno mu znak otpada..

Plus računaj da te vrlo vjerojatno čeka i veliki servis tako da. Šta ti se svidi, to uhvati, u ovlašteni i tutni im radije tamo koliko traže za detaljan pregled i bok. Biraj ko žena, koja ti se boja svidi. Ja sam imao sto ideja za uglancati ga al to gdje god kreneš, samo traži još više.

P.S. evo i kolega iznad ti je objasnio. Moj je bio kupljen od RH osobe (istek leasinga) nakon par godina korištenja i imao je oko 160.000km jer je lik redovito tukao ZG - Vodice. Tako da baš da će imati 110.000, 120.000.. A bome neće..
 

e16

New member
Idemo u BL za vikend pa cemo vidjeti sve uzivo, probati i ako bude zadovoljavajuce u C-auto na final check. Mozda sam malo smarao sa linkovima pa se i izvinjavam. Ovaj sa malom kilometrazom u Duboju nije tu do 18.08. pa ako ne kupim nesto od ovih iz BL onda cu njega vjerovatno. Hvala svima na pomoci :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ovaj sam oglas već vidio, samo nemogu točno odrediti kada... mislim da čak prošle godine.
Čudno, s obzirom da mi djeluje kao ok ponuda. Da nije automatik bi čak i razmislio
 
Na vrh