Pomoć oko procjene

Spallato

Active member
Ajde ekipa, trebam malu pomoć (savjet) oko formiranja cijene jer možda se odlučim za prodaju svog ljubimca.
C5 2.0 HDI, 9 mj/2010. god, 130000 km, drugi vlasnik, full oprema osim kože i xenona...navigacija, parking senzori plus prikaz na ekranu navigacije, mjerenje raspoloživog mjesta za parkiranje, zračni jastuci (naprijed, bočni, koljena), nove gume, promijenjeno friško ulje i svi filteri, prednje i zadnje pločice, nije pušeno u autu...
Vidim svakakve cijene po njuškalu pa nisam pametan koliko da tražim. Ako se i odlučim na prodaju, opet bi uzeo Citroen ali ovaj put C4 Picaso radi obiteljskih potreba.
 

mamut

C5
Donator foruma
pošto sam nedavno kupovao slično, ovaj tvoj bih procjenio na maximalno 80k kuna, realnije da će otić za 70
 

vborovic

C5 modifikator
full oprema osim kože i xenona
Nemoj me izazivati ... :D ... sad ti nabrojim cijeli niz elemenata koje sigurno nemaš ... najskuplji model, Exclusive, koji je novi koštao 45.000 € je još mogao imati posebno naručeno (a da nije iz kataloga dodatne opreme) elemenata u vrijednosti 6 tisuća € ...

Što se cijene tiče, ja bi stavio 12.000-13.000 €, mislim da je to realno, s obzirom što se može dobiti za recimo 1500 € više (do 3 godine mlađi auto, sa 60 tisuća manje km) ... uvoz ne spominjem ... naravno, auto vrijedi onoliko koliko je kupac spreman dati za njega ...
 

Spallato

Active member
Stavio sam full opremu jer neki stave full a nema npr. navigacije. Za moj pojam ima i viška opreme ali nismo svi isti :)

Naravno da bi volio dobiti šta više ali nije li 12-13000 € malo previše?

Bio sam prije 2 dana, onako usput, u jednoj auto kući da pogledam jedan c4 piscaso, i kaže mi vlasnica, ako bi moj išao pod račun dala bi mi 9000 € jer se slabo prodaje. Samo sam se nasmijao i pitao koji se to automobili danas dobro prodaju.
 

vborovic

C5 modifikator
Moraš početi od nekud ... koliko sam vidio, ima X7-ca sličnih tvojem, koji su u tom rangu ... e sad, da li će ih netko kupiti po toj cijeni, to je već druga stvar ... ako ti je sila prodati ga, odnosno hitno, stavi 10.000 € i da vidiš

Neki smatraju da to što je Exclusive ima sve što ti treba ... jedino što 95% ide sa Exclusive-om (onih 5% su auti isključivo po narudžbi) je hidro ovjes ... te ovisno o tržištu, kožna sjedala sa AFIL funkcijom (na struju radi podešavanja) i samozatamnjujući retrovizori ... u to je uključeno laminirano staklo na autu (nešto bolja zvučna izolacija) i manje više to je to ... navigacija, hi-fi, i hrpa hrpa drugih elemenata uopće ne mora biti uključena u Exclusive (odnosno, češće nije, nego je) ...
 

Spallato

Active member
Ma nije hitno, a čak nisam ni siguran da ću ga prodavati. Ako bi se poklopile neke stvari, da ga prodam za pristojne novce, a isto tako da nađem c4 Picaso povoljno, onda bi ga prodao. Auto je stvarno super, udoban, brz, atraktivan...radije bi ga zapalia nego ga da za 9000€ :)

E,moj ima i onaj snow motion. Jel to standard ili to imaju svi modeli ili..?
 

vborovic

C5 modifikator
Nemaju ... to je određena fora sa nekom serijom motora i određenim godištima (od kad su počeli nuditi tu opciju) ... prema svemu raspoloživome (servisna dokumentacija), moj bi recimo to trebao imati ... pa nema ...
 

Spallato

Active member
Jel ta opcija ima neku ulogu u cijeni ili ne, tj. jesu li skuplji modeli koji to imaju? Ako se ne varam, nigdje na njuškalu nisam vidio da je to netko naveo u oglasu. Pa nije valjda da to niti jedan nema??
 

vborovic

C5 modifikator
Ima, samo kaj ljudi na to ne obraćaju pažnju ... ne čitaju upute i ne interesiraju se kaj je to ugravirano na donjem dijelu mjenjača ... ne znam dal bi ti to moglo dići cijenu ili koristiti kao sredstvo za cjenkanje ... kako god okreneš, to nije 4x4 pogon i ne vjerujem da bi itko dao nešto više za nekaj kaj je ustvari samo drukčija mapa ABS/ESP-a dok su snježni uvjeti na cesti (to nema veze sa tipkom Snow na AT mjenjaču, a pored toga, Snow Motion mogu imati i ručni mjenjači)
 

Spallato

Active member
Iskreno, meni to ne znači skoro ništa a pitao sam onako usput. Jel motor 1.6 hdi "dosta lošiji" od 2.0 hdi? Pitam jer su skoro svi c4 Picaso sa 1.6 hdi motorima. Jel to slab motor s obzirom na težinu samog auta, i jel bolje gledat automatik ili obični mjenjač?
 

vborovic

C5 modifikator
Za C5 je 1.6 HDi preslab ... na C4 Picasso se nešto bolje ponaša ... uz taj 1.6 motor ne budeš našao automatski, nego pilotirani mjenjač (ručni upravljani, kako ga tko već zove) ...
 

vborovic

C5 modifikator
Najbolje probati jednoga i drugoga, ali dovoljno je reći da su pilotirane mjenjače izmislili radi slabijih motora ... samim time, ne može se očekivati kvaliteta vožnje kao sa "običnim" automaticima ...
 

mamut

C5
Donator foruma
ja na 1.6 C5 imam tu Snow tipku, i to da je 1.6 preslab za c5, kajaznam, evo jučer sam uzbrdo šibnuo lika koji se vozio 45 na sat, stisnuo sam ovog tenka od C5 i mali se propeo ko konj na zadnje noge :D

vjerojatno na papiru to izgleda slabo ali ja sam za sad uz ne tako dugačko druženje zadovoljan, a sad to opet ovisi kaj očekuješ od auta..bio sam skeptičan glede toga ali nemam zamjerki na snagu
 

vborovic

C5 modifikator
@ mamut - ne gleda se to sa jednim vozačem u autu (kaj je većina u prometu), koji je konstruiran za prijevoz 5 osoba + eventualna prikolica

Ista stvar kak ljuidi misle da bude 50 ccm dobar motorić za voziti 2x 80 kg osobe ... po ravnom, da ...
 

Spallato

Active member
Prije kupnje c5 baš sam nazvao u citroen i pitao u vezi 1.6 i 2.0 i rekli su mi da 1.6 nije slab. E sad, netko voli nagazit papučicu a netko uživa u laganini vožnji.
 

mamut

C5
Donator foruma
a gle meni po gradu Zagrebu za sad ne fali jačine, sigurno nije za ludovanje po cesti..ako si normalan vozač i trebaš prijevozno sredstvo ne brini se oko 1.6 motora, može on i povuć jako fino

@vborovic, eh, ja sam 99% sam u autu, ponekad vozikam curu al to nije ni 50 kila pa neću ni brojat :D
 

vborovic

C5 modifikator
baš sam nazvao u citroen i pitao u vezi 1.6 i 2.0 i rekli su mi da 1.6 nije slab
Pa za potrebe prodaje, oni će ti uvaliti i 1.0 motor, samo da ga se riješe, ako vide da kupac oko toga važe dal će uopće kupiti auto ili neće

@ mamut - Kako sam rekao prije, za po ravnome bi bio dobar motor i 1.0 za ovaj auto ... ali ... isto kako je 3.0 u odnosu na moj 2.0 razlika ko dan i noć ... kome treba ta zaliha snage, znati će je cijeniti i iskoristiti
 
Na vrh