Pomoć oko grešaka P0351, P0352, P0353

Rafter

New member
Kolega,jesi li rešio problem?
Ma nisam...
Svjećice kao nove, konektori opet očišćeni, vratim staru bobinu opet sve isto, s tim da sada kada se ugasi poste par pokušaja ga navaram da se upali...

Zvao sam neki servise Citroena i samo jedni su se udostojili da mi kažu da može biti do "leptira gasa" da se treba očistiti mada mi nema logike jer ne "štuca" on kada radi radi vrhunski, dok se ne ugasi...

Polako počinjem gubiti živce...
 

Rafter

New member
Kolega, jesi rešio problem?:cool:
Ma nisam brate... citao sam, ucio... al većina je pregledana... ili nova bobina ili kompjuter...
Zaštekaću neki keš pa šlepati 100km u ovlašteni servis, nisam mogao pomoći lokalnim majstorima i sebi...

Hvala na brizi...
 

Rafter

New member
Nisu ni oni pouzdani.
Probaj ti da očistiš map senzor,lptir gasa pa javi,to možeš sam.:cool:
Ocistio sam MAP senzor nisam se smio usuditi sam da cistim leptir gasa, vratio "novu" bobinu...

MAP senzor je bio poprilično masan, ostistio sam ga samo papirnom maramicom.
Morao sam par puta zaverglati i auto je upalilo...
I dalje je bila upaljena lapica antipollution faulty...
Posle par gašenja i paljenja ugasila se lampica!
Ostavio sam pola sata da radi na "leru" pa sam prešao 6km po gradu i nije se upalila lampica a auto PREDE!!!

Sada mi nije jasno ako je otklonjen kvar (nadam se iskreno) kakve veze ima MAP senzor sa greskama svitka paljenja!?

Mrčela, u svakom slučaju hvala na tvom trudu, bez obzira na ishod kvara!!!
 

Dalibor

Dado Tornado
bobina dobiva naredbe iz centralnog računala, vjerojatno ima na njoj neki manji džek od 4 ili 5 žila... njega, njegovu instalaciju, i instrukcije koje šalje računalo treba provjeriti
 

Mrèela

New member
Sada mi nije jasno ako je otklonjen kvar (nadam se iskreno) kakve veze ima MAP senzor sa greskama svitka paljenja!?
Druže ,ovako ,poslušaj Dalibora.
Map senzor, kupi kontakt sprej i dobro ga operi ne žuljati,strugati ničim,leptir je isto lako očistiti,nemaš ništa da za.ebeš,to odradi,zatim maf na usisnoj granoi se nalazi iza samog filtera vazduha.Ne znam u kakvom je stanju EGR ventil? Druže samo polako jedno po jedno ima da prede k'o Doxa! Srećno!:D
 

Rafter

New member
Druže ,ovako ,poslušaj Dalibora.
Map senzor, kupi kontakt sprej i dobro ga operi ne žuljati,strugati ničim,leptir je isto lako očistiti,nemaš ništa da za.ebeš,to odradi,zatim maf na usisnoj granoi se nalazi iza samog filtera vazduha.Ne znam u kakvom je stanju EGR ventil? Druže samo polako jedno po jedno ima da prede k'o Doxa! Srećno!:D
Ama on prede kada upali :gaah:

Samo moram ga natjerati da pali...
Samo sam njezno skinuo ulje sa senzora... A leptir mi je nekako zavučen i nemam gedore da bih adekvatno prisao!!!
Sada treba naci manual za sve sto si mi nabrojao!
 

Rafter

New member
https://www.google.rs/search?q=senzori+radilice&client=firefox-a&hs=ld7&rls=org.mozilla:sr:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=5EcHUsTFLonXswau14GIBQ&ved=0CEEQsAQ&biw=785&bih=354&sout=0
Ja bih pregledao i senzor radilice,bilo je slučajeva da izbaci grešku kvar bobine kao kod tebe.Probaj s čišćenjem,a ne bi bilo loše da ti neki električar proveri kako radi.:cool:
Pa senzor radilice kada je bio na dijagnostici je radio ok!
Međutim... Kabal koji vodi do senzora radilice je "gorio" tj. bila mu je plastika otopljena... Pa je majstor provjerio ima li kontakta i izolovao nekom cpecijalnom trakom...

Jutros sam upalio auto i ugasio se posle 1km, iz trećeg puta je upalio. I prešao sam 50km sa upaljenom lapicom bez ikakvih gašenja, štucanja i slično... Lampica i dalje gori i posle paljenja se čuje zvuk upozorenja.

Tražio sam "kontakt sprej" al nešto su me čudno gledali i nudili mi sprej za čišćenje svjećica!? Jel to taj sprej??
 

Mrèela

New member
nudili mi sprej za čišćenje svjećica!
Šta tu ima čudno?
Na spreju piše za kontakte.
Može i odmašćivač za kočnice,mislim da su to isti kao za svećice,skida masnoću i garež.
Samo ne semeju biti masni.
Koje lampice pali auto?
 

Rafter

New member
POPRAVLJENO!!!

Kvar je bio relej paljenja!!!
Majstor je bio elektricar koji ima 70+ godina, premostio "bajpasovao" relej sa BSI-a i prosledio ga na bobinu :D
Auto šljaka odlično!
Èekao sam da par dana vozikam da vidim jel ok...

Hvala svima!!!
 
Na vrh