Polovica displeja ne radi

ivannavi

New member
Kako su pocele ove hladnoce i kise, pojavila mi se bijeli dio preko pola ekrana od navigacije. evo slike:



Je li ovo znak da je otisao displej? ako jeste, sto se ovdje mijenja i koliki je ovo trosak otprilike?

dalje, moze li se ovo popraviti bez mijenjanja displeja?

I trece, ovo se pocelo dogadjati kada su posele kise. Je li mozda do zica nesto da mi ne ode i sljedeci displej?
 

Monk

Different Spirit
Mislim da je ovdje u pitanju samo softver. Ovo je RNEG sustav telematike, a on je jako sklon takvim kvarovima. Skoči do servisa (ovlaštenog), nek ti očitaju verziju softvera - ako je verzija manja od R50b (R50.03) potrebno je ažurirati softver na tu verziju sa CD-om ktb. 9679240380, koji košta 0.38 kn. Da, dobro si vidio, to nije ni pedeset lipa! :grin: Koliko će ti naplatiti 'ruke' ovisi o servisu. Ono što možeš i sam napraviti je resetiranje sustava na način: istovremeno pritisni tipke 1-3-5, pričekaj emitiranje zvučnog bipa, pusti tipke i nakon toga će se sustav restartati. Napomena: ovu radnju moraš obavljati sa upaljenim motorom! :)
 

ivannavi

New member
Odoh odmah probati. ako si u pravu dodjem ti ne pivu nego bure pive :D

Resetiranje nazalost nije pomoglo. Cuo se bip, vratio se francuski jezik, ali bijela linija je i dalje tu. nista otici cu do servisa.
 
Na vrh