Podizanje brisača

C4-ST

New member
Naoko jedno glupavo pitanje. Koja je fora sa tim da prednje brisače C4 ne možeš dignuti u zrak dok npr. pereš auto. Vidio sam to kod još nekih automobila (mislin na Cliu 3). Je li razlog zaštita protiv krađe brisača ili možda da mi dok peremo auto spužvom i/ili krpom ne oštetimo brisače odozdo ili nešto treće. Pitao sam i ovog u servisu i on nema pojma, kaže da je to kompliciranje...
I koja se svrha stražnjeg brisača na C4 Coupeu, po mom mišljenju ima premali radijus.
 

Damaj

Active member
Naoko jedno glupavo pitanje. Koja je fora sa tim da prednje brisače C4 ne možeš dignuti u zrak dok npr. pereš auto. Vidio sam to kod još nekih automobila (mislin na Cliu 3). Je li razlog zaštita protiv krađe brisača ili možda da mi dok peremo auto spužvom i/ili krpom ne oštetimo brisače odozdo ili nešto treće. Pitao sam i ovog u servisu i on nema pojma, kaže da je to kompliciranje...
I koja se svrha stražnjeg brisača na C4 Coupeu, po mom mišljenju ima premali radijus.
Možeš ih dići - nakon što si ugasio auto u roku od par sekundi povuci ručicu brisača prema gore i ostavi tako. Brisači će ti doći u gornji položaj i tu će ostati sve dok ponovno ne upališ auto i ne spustiš ručicu brisača. U tom gornjem položaju brisača slobodno ih podigni, a taj položaj u biti služi kod promjene metlica brisača.
 

deda

New member
C4 coupe i njegova zadnja hauba zajedno sa staklima i brisaćima je samo estetika,nićemu ne služi,slićno ti je ko i sa halterima za čarape kod ženske,samo pali,ali više smeta nego koristi.
 

brezC4

New member
imaš u pevecu i emmezeti prednjih brisača za oko 50kn (možda čak 2 dobiješ), zadnji su oko 35...
jednom sam uzeo takav, namontirao ga, isprobao, skinio i bacio. uglavnom, onaj koji sam imao boschov star skoro 2 godine je bolje brisao nego taj :eek:
 

Damaj

Active member
sad kad sam kupio metlicu, vise zadnji brisac ne radi, a osigurac ok. ovo vec postaje tragikomicno
Samo da te podsjetim da kada želiš uključiti zadnji brisač zadnja hauba mora biti zatvorena jer je kljun za bravu masa brisaču i neće ti se pokrenuti dok ne zatvoriš gepek.
 

Hrvoje Marin

Active member
neki dan sam provjeravao cijene baš kod tokića što se tiče brisača:
bosch zadnji - 79kn
bosch prednji par - 280kn
valeo prednji par - 320kn
na mom C5 je 6 godina isti Bosch brisač, promijenim gume za 70kn svake druge godine, tako nekako. :D
 
Na vrh