Podizač desnog stakla ne radi

Fex

Member
Je li imao netko problema s podizačem stakla?
Je li ima koje rješenje osim zamjene cjelog sistema. Motorić radi, izgleda je pukao nosač.

Pukla sajla jedna. Pripasat će se sa podizača od Xantie. U servisu naravno mjenjaju sve i to košta 1800 kn. Ima na ebay-u puno setova za reparaturu pa par desetaka eura pa je i to opcija. I naravno da se dođe do mehanizma podizača ima fino zaje...... I da bi skužio majstor da su mi neke kopče popucale i da je već skidana oplata. Valjda stručnjaci u Citroenu kad su desna vrata farbali kad sam reklamirao u garantnom roku da se farba iznad lajsne digla. E jbš ovlašteni servis kad na silu skidaju oplatu tj ne znaju princip. Sve nešto ofrlje s tim citroenima.
 

igorm

New member
ja sam imao iskustva sa podizacima,sajla podizaca uopste nije kvalitetna,promjeni sam na dvoje vrata,ali nemoj da dajes dzaba pare za originale ja sam placao set 30e,nikakve razlike od originala,vjeruj mi!ali budi oprezan kad budes mjenjao.malo je komplikovano
 

zokiop

New member
Nisu Citroen servisi uopće specifični po aljkavosti u radionama. Niti po neznanju prodavača. Servisi svih marki automobila u ovoj lijepoj državi su takvi ili slični
 

charllie

Active member
Je dragi moji citroenasi smo si sami krivi za to aljkavost,steli smo demokraciju i kaj smo dobili propali studenti (nist koristi) se kaj je vredelo sje-ali nemaju pojma kak kormilariti a nit ih ne zanima,da se bar Jozek zbudil i pak opral golega otoka.Negda za juge je bilo malo vec odgovornosti na poslu ali i menje stresa ,taki bomo nazaj moderni kmeti al to je tak povjest se vraca.
 

Fex

Member
Jučer raskopana vrata. I ima se sta vidit. Sajla pukla od hrđe. Desna je isto malo bila hrđava pa je isto zato pukla a ova je cijela hrđava. Iza zvučnika ima vode. Ugl u cijela vrata je voda ulazila.. Već smo u treningu pa to sve brzo ide dolje jer smo se ispraksirali na desnim vratima. I nadam se da će sad od prve pogodit dužinu sajle.. Ugl zakon kola imam, izvana full glamour a iznutra fijasko :grin:
 
Evo da se i ja priključim al' samo s pitanjem. Meni, fala bogu, još rade podizaći, no prednji desni škripi pri podizanju prozora (možda i pri spuštanju). Naravno, sada kada su topliji dani, škripanje je intenzivnije.
Meni to zvuči kao škripanje gume o staklo, što vjerojatno i jeste problem.
Nego, pitanje je da li postoji neki jednostavni način za to ublažit (a da ne uljim :D prozore) ili moram raskopat vrata i gumu koja za:cenzura::cenzura::cenzura:ava (ostarila, ispekla se na suncu, ili štogod) mijenjati novom. (ofkors da je neću mijenjati :cool:)
Dakle imali li neko rješenje, improvizacija, za ublažavanje te škripe?
 

basa

Member
Pridružujem se molbi, znači prednji lijevi prozor (vozačev) škripi kod podizanja, pogotovo kad je vani vruće.

Hvala
 

Fex

Member
Ja sam malo šampona probao stavit na onaj okomiti prednji dio jer sam mislio da ona hrapava guma struže po staklu. Ali pomoglo je dan dva. Jer izgleda skripi dublje unutra kad staklo ide po tom komadu. Onaj dio od pedlja. Mislim da tamo skripi. Njega sam našpricao sa cjevčicom skroz duboko unutra sa nekim silikonom i sad je dobro.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Evo da se i ja priključim al' samo s pitanjem. Meni, fala bogu, još rade podizaći, no prednji desni škripi pri podizanju prozora (možda i pri spuštanju). Naravno, sada kada su topliji dani, škripanje je intenzivnije.
Meni to zvuči kao škripanje gume o staklo, što vjerojatno i jeste problem.
Nego, pitanje je da li postoji neki jednostavni način za to ublažit (a da ne uljim :D prozore) ili moram raskopat vrata i gumu koja za:cenzura::cenzura::cenzura:ava (ostarila, ispekla se na suncu, ili štogod) mijenjati novom. (ofkors da je neću mijenjati :cool:)
Dakle imali li neko rješenje, improvizacija, za ublažavanje te škripe?
Ne znam kako je točno na C5 ali na C3 sam bio otvarao vrata kad je počelo škripati i onda sam staklo donji dio dobro očistio i opro gumu posušio dobro sve i više nije škripilo. ujedno sam iskoristi priliku da malo zamastim djelove kudan ide sajla i klizač te je odmah bolje radio. Mislim da je uzrok taj što se na staklu nataloži prljavštine. Pa onda škripi.
 

Konrad

New member
Ja sam to spricao tj vodilice prozora sa silikon sprejem...

Dobro je sto se neke stvari mogu narucit izvana. Jer meni osobno nema nista bolje od popravka
 
Na vrh