Podesavanje visine snopa svjetla - veselo skakutanje

akiramar

Active member
Imam cudnovati problem...

Ponekad (nisam bas shvatio pod kojim okolnostima) mi se onaj motoric od podešavanja visine snopa svjetla sam pali/gasi.

Fora je gledati kako mi snop svjetla veselo skakuće gore/dolje... Mislim da se dešava s oba svjetla, iako nisam 100% siguran. Lijepo se čuje (motorić) i vidi (snop svjetla) kad sam parkiran pred zidom.

Nakon nekog vremena prestane (ili ja više ne čujem motorić ili ne vidim granicu snopa, pa ne mogu više ni primijetiti da ide gore/dolje).
Ima li tko iskustva s tim?

S tim da onaj kotacic unutra normalno radi, mogu preko njega dizati/spuštati snop po potrebi i snop se diže/spušta onako kako gumb kaže.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tako se ponašaju auti sa autonivelacijom... al pošto ju tvoj model nema (ili?), pretpostavljam da su neki gremlini u pitanju. Vole se motat oko raznih kontakata. Ako te ne smeta, ne moraš kod električara :grin:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tako je... nemaju ručnu regulaciju u tom slučaju.
U kojem trenutku primjećuješ to, nakon paljenja? Probaj utvrdit dal su oba fara ili ne, to bi suzilo potragu
 

Joka

New member
Ja sam to isto spominjao, obično kad je kišno vrijeme.
Već duže se ne pojavljuje, ali kad je bilo tada ga kotačić pomaknem dolje i natrag na nulu i prestane.
 
Na vrh