Plinovi u kabini

deda

New member
Ha,i ja sam nemiran već jedno 3 mjeseca,sve dize u redu i brtve,ali nešto me zeza komp,stalno mi neke ćudne impulse šalje,pa ne mogu ni po noći imat mira.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Lima, dal si ovaj problem riješio?
isti se meni pojavil na c3 1.4 hdi
smrad ispušnih plinova mi dolazi točno od iza kučišta zračnog filtera i ulazi kroz ventilaciju u kabinu, i to samo kad auto stoji..
dignem haubu i denem nos kod samog kučišta filtera, jako se oisjeti kak ispušni plinovi dolaze iz tog smjera.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pričekaj mrak pa sa nekom jakom lampicom pregledaj sve dok radi, možda će se tako lakše vidit dim od kud dolazi
 

charllie

Active member
Decki ne bojte se,znate da je vu Ameriki kriza pa su vam indijanci pobegli odonud idosli u Francuziju.Njihova vina ih ne zanimaju ali njihovi konji posebno Citrasi jako pa su se naselili vnjih i salju dimne signale valjda ne zove ju ostale jer bumo nadrapali.Inace meni Xm td nekad isto neugodno mirisi al me to ne muci pa ja i mojoj skvo nakon birtije: mirisim.:whistling:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Zanimljivo je da je smrad dima jači nego kad idem šnjofat otraga na auspuh..
dali netko zna od vas, ko se bolje kuži, kaj se sve nalazi otraga na leđima motora ispod kučišta filtera? od čega sve creva?
sumljam da bi mogel biri iberlauf motora koji bi trebal iti u kučište filtera, nisam nikad imal taj 1.4hdi motor prilike rastepati, inače se dosta kužim u mehaniku..
motor ima normalni zvuk, nebi bile dizne raspuštene kak je Tec spomenul, da je auspuh, on bi se čul da negde pušta..
pomagajte znalci, 1.4hdi-a, dali bi mogel iti i erlauf? i gdi on uopšte ulazi u kučište filtera na tom motoru?

sutra budem ulovil vremena, pem na grabu pa skinem donju oblogu motora da vidim kaj se može napraviti..
di bi tu kaj moglo puštati?
da vas čujem znalci, koje crevo je za kaj?

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neznam ako ti ovo pomaže



čini mi se da je to taj predio motora :D sad treba cijevi točno identificirat kamo koja heheh
 

Krky

Lakerski profesionalac
pod brojem 4 je izmjenjivač vode ispušnih plinova..
uvijeren sam da mi od tud dolazi dim..
tri čurke se spajaju na njega, jedna metalna i dvije gumene, mora da na spoju od te tri pušta, ili je koja čurka oštečena..
 

Krky

Lakerski profesionalac
eto i za to sam konačno odvojil vrijeme..
na dizi mi pušta kompresija, danas budem u ovlaštenom kad servisiram klimu kupil 4 podloške za dizne i one plastične ringe kaj centriraju dizne..
sutra kučište filtera skidam i zamjena podloški..
valjda nebudu teško išle, imam originalnu gedoru za njih, jedino kaj budu ruke malo zguljene:D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Kad malo bolje slušaš motor kad radi, čuje se kak sikta sik sik sik, a i skineš dole oblogu pa deneš ruku na svaku dizu malo se osjeti da puše kompresija, jako malo mjesta imaš otraga..
 

brezC4

New member
Kad malo bolje slušaš motor kad radi, čuje se kak sikta sik sik sik, a i skineš dole oblogu pa deneš ruku na svaku dizu malo se osjeti da puše kompresija, jako malo mjesta imaš otraga..
evo kako izgleda kada ti pušta injektor iz nekog razloga

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=czzevngoqAQ[/ame]
 

Krky

Lakerski profesionalac
Eeee točno tak, samo meni nije tak jako, ali se čuje, netko bi mogel reči da se čuje ventil..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Meni je dizna sigurno, njih sam rešil, još samo da kupim sutra grijače i gumeno crevo da spojim plastično od goriva kaj mi je pohabano, kad je to sve več raskapusano, da sam bez brige za duže relacije..
 

Automatic

Well-known member
Moguće je da pušta negdje na spoju u ispuhu,takav miris hoće doći kroz ventilaciju u auto i ima vrlo specifičan miris i lagano nadraživa oči.Ako smri po zgorenom ulju onda negdje malo kapa po ispušnoj grani.Ako je otišla podloška na dizni isto hoće smrdit ko da pušta na auspuhu i to bi mogao bit uzrok nemirnog rada jer kasnije se materijali rašire i ne propušta toliko pa i motor mirnije radi,ali treba pregledati jednostavnije stvari prije nekih zahvata.Ujutro ako je hladnije kad upalite motor možete uočit dali pušta ispuh jer na tom mjestu če se pojavit bijeli dim zbog trenutnog kondenzata koji je normalna pojava.
 
Na vrh