Picasso Problemi sa mjenjacem 1.6 ehdi automatik

Lux

New member
Auto c4 pıcasso 2011god. robotizirani mjenjac 6brzina nece salta u rikverc te kad je u brzini nece u neutral molim pomoc spojim ga na dijagnostiku pise neispravna rucica mjenjaca da li je tko imao takvih problema ako je da mi skrati muke stavljena druga rucica isti problem je ostao
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Update software, rekalibracija kvačila, stanje hidraulične tekućine? To je sve dosta bezazleno, a moglo bi pomoć.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ako je samo rucica menjača, super :). Kod mene je isti problem, ali mislim da je aktuator. Sutra ujutru ostavljam auto kod servisera
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Stigao juce od servisera. Kod mene rucica menjaca neispravna isto, prelemio elektricar nesto. Opet se pojavila greska :), resenje, pomerati brzo rucicu sa R na M, dok se ne odglupi. Postoje neke led sijalice iza, koje rade na tom principu, kad se prekine snop svetla, selektuje. Po pravilu, ne kvare se, sto smo i sami svedoci :D
 

thenoise

Member
Kad smo već kod ručica robotiziranih mjenjača...

Kod mene se događa da na prvom paljenju u toku dana, i ako je u N i stisnuta kočnica, na displeyu piše press foot brake ili i stavi u N, i onda moram 2-3 puta prebaciti ručicu iz N u R ili A i upali. Kasnije u toku dana se to rijeđe ili gotovo nikako ne dešava...
Sad je li do senzora na kočnici koji ne registrira kada je stisnuta ili ručica zblesa?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Senzor na pedali možeš skužiti po tome dali se pale stranjžnja svijetla ili ne
 
Na vrh