Picasso 2.0 HDI nešto kaplje ispod mašine

darko

Member
Zadnjih par dana primjetio sam neke masne mrlje ispod auta. Jučer sam metnuo foliju ispod i nakupilo se par mililitara neke prozirne masne tekučine koja ima miris po nafti pa onda valjda i je nafta.
Mislim da to kaplje iz cjevčice (ne mogu sto posto tvrditi) koja je po sredini mašine, pored kompresora klime, spuštena ispod kartera. Ta cjevčica je prije bila stavljena u jedan utor na kompresoru pa mi je i komresor prije bio sav mastan, a nedavno su tu cjevčicu na servisu izvadili iz tog utora i pustili da slobodno visi.
O čemu je tu riječ ?
 

skafetin

New member
nema ti druge, nego operi ivasolom sve sta mislis da bi moglo bit ili doć do propusta. Meni se to događalo na pumpi nafte i pripazi da ti se ne sliva možda od negdi po cijevima i pod obavezno nabavi aparat za gašenje a to je preporuka za sve:cool:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Mislim da to kaplje iz cjevčice (ne mogu sto posto tvrditi) koja je po sredini mašine, pored kompresora klime, spuštena ispod kartera. Ta cjevčica je prije bila stavljena u jedan utor na kompresoru pa mi je i komresor prije bio sav mastan, a nedavno su tu cjevčicu na servisu izvadili iz tog utora i pustili da slobodno visi.
Prilično sam siguran da bi to mogla biti cjevčica iz filtra goriva. Vjerojatnije mi je da su na nju zaboravili dok su možebitno ispuštali vodu iz njega, nego da su je svjesno ostavili da visi.
 

darko

Member
Prilično sam siguran da bi to mogla biti cjevčica iz filtra goriva. Vjerojatnije mi je da su na nju zaboravili dok su možebitno ispuštali vodu iz njega, nego da su je svjesno ostavili da visi.
Jel onda ona mora biti nekud utaknuta (npr. na kompresor) ili ne ?
...poslikam to kad se žena vrati s posla.

Ak kroz nju kaplje nafta jel se to da što pritegnuti ili treba nešto promijeniti ?
 

deda

New member
Nafta ne smije nigdje kapat ili curit,treba vidjet zašto curi,ak neznaš sam, moraš u servis,nesmije nigdje niš kapat ni mastit.
 

skafetin

New member
Evo ovako znaci pod 1 sistem te cijevi ti je da izbacujes vodu i ostala smeca iz filtera ,a ako ti tu curi onda nisi dobro zAvrnija ventil da sa brojem 8 a tu cijev ti i ja imam isto tako izgleda i kod mene;)
 

darko

Member


Ventil pod brojem 8 sam malo pritegnuo pa ćemo vidjeti kako će biti dalje.
Ovog pod rednim brojem 6 (sezor vode) kod mene nema, imam samo prazni utor s navojem. Jel to tako treba biti ili mi fali taj senzor ?
 
Na vrh