Peugeot 206 1.6 16v

2mario2

Well-known member
Evo da predstavim vozilicu. Kupio ga prije 3 tjedna. 110ks zdravih jer ide ko metak, 2003. godina, 230tkm i u jako dobrom stanju je izvana i iznutra. Pala je grana na prednju šajbu i haubu i to je to uglavnom od nedostataka. Šajba je promijenjena, a haubu ću uskoro. Plan je prizemljit ga, felge promijenit (ove sam polakirao na brzaka) i još neke sitnice izmijenjat. Samo da služi i ja zadovoljan

 

2mario2

Well-known member
Odlučio sam staviti 206-icu na hard test. Kao što sam i očekivao položio ga je savršeno. Vozili smo 2. Stubaki superslalom na Pili jučer i došli na 6. mjesto u klasi od 13 vozača, 22. u Open prvenstvu od oko 50-tak njih i 49. ukupno od preko 115 vozača

Bilo bi i bolje da je samo lagana kiša padala i da nisam bio na 17 cola kišnim trkačim gumama. Frend nema manje, pa mi te gume posudio za utrku. Preveliko je to za njega. Da sam imao 15 cola sa trkačim gumama, vjerujem da bi još jedno il dva mjesta bio bolji

Za sljedeći domaći slalom ide usisna od C2 VTS-a, ispušna 4-2-1 grana i neki kvalitetan usis da smanjimo vrijeme i damo lavu da diše punim plučima. Sad sam postigao 2:43,712 u lošijim uvjetima i prevelikim gumama

received_1368703103990715.jpeg
 

2mario2

Well-known member
uh ove resolfenke stoje na svakom autu jebeno, pas mater da mi jedan c2 vts s njima...
Meni iskreno i nisu nešto posebno. Prevelike su mi za 206 nekako. Ove su na prodaju. To mi je stric posudio za trku, a frend gume
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Odlučio sam staviti 206-icu na hard test. Kao što sam i očekivao položio ga je savršeno. Vozili smo 2. Stubaki superslalom na Pili jučer i došli na 6. mjesto u klasi od 13 vozača, 22. u Open prvenstvu od oko 50-tak njih i 49. ukupno od preko 115 vozača

Bilo bi i bolje da je samo lagana kiša padala i da nisam bio na 17 cola kišnim trkačim gumama. Frend nema manje, pa mi te gume posudio za utrku. Preveliko je to za njega. Da sam imao 15 cola sa trkačim gumama, vjerujem da bi još jedno il dva mjesta bio bolji

Za sljedeći domaći slalom ide usisna od C2 VTS-a, ispušna 4-2-1 grana i neki kvalitetan usis da smanjimo vrijeme i damo lavu da diše punim plučima. Sad sam postigao 2:43,712 u lošijim uvjetima i prevelikim gumama
Čestitke na uspjehu!

PSA je hijerarhiju riješila tako da je VTS nabrijani 1.6 a u 206 su ubacili veliku "limuzinsku" mašinu bez ikakvih preinaka. Tek je RC bio "nabrijani" 2.0.

Koliki je posao dovesti tu 1.6 mašinu na razinu C2 VTS?
Tj. u kojim se detaljima VTS razlikuje od "običnog" 1.6 110? Jer koliko se sjećam VTS se vrti blizu 7000.
 

2mario2

Well-known member
Nešto se radilo. Svjetlo ekrana nije radilo kako treba, pa sam promijenio žarulje one male ubodne i sad je to kako treba biti. Sve živo sad svijetli kao iz tvornice

Uz to frend mi je dao short shifter, ali ne koji se montira u autu gdje je mjenjač, nego naprijed na štangu mjenjača kod getribe i postigne se isto (to budem ovih dana montirao)

Dalje idem kako mi puhne mijenjat i poboljšavat i naravno kako gospođa dozvoli 🤣
 

2mario2

Well-known member
Opet se nešto radilo na lavu malo da bolje svijetli. Stavljene ledice svukud i kupio sam Osram nightbreaker laser žarulje. Treći štop sam promijenio jer me zafrkavalo špricanje tekućine na zadnju šajbu tak da je i to popravljeno. Uz to kupio sam i zimski set 16 cola da sam miran ovu zimu. Trenutno sam u postupku traženja još dvije 206-ice sa 1.6 16v motorom. Jedna ide ženi za posao, moja ostaje meni i pripremat ću ju za slalom i jednu bi uzeo vani da složim za autocross za sljedeću sezonu

Ostaje mi za popravit motorić ventilacije jer ne radi usmjeravanje klapni20231022_091820.jpg20231022_091838.jpg

20231020_181358.jpg20231020_181338.jpg
 

2mario2

Well-known member
Jako lep autic, bele felne su vrh !!!
Ako misliš na one skroz iz prvog posta, to je bila temeljna bijela samo. Ako misliš na ove koje su sad gore na zadnjim slikama, te su srebrne. U svakom slučaju, hvala

Kad već pišem, eto lav ide ko zmaj i dalje. Probleme ne radi apsolutno nikakve. Uskoro ide veliki servis, kočnice, zadnji most sa diskovima moram kupiti jer su stavili sa dobošima i to em ne izgleda dobro em ne koči mi to kako bi trebalo. Uz to moram nabaviti komplet bodykit odnosno branike od RC-a i pragove i tak neke sitnice. Ćak sam razmišljao stavit školjke sa pojasevima u neznam ni sam koliko točaka kopčanja i izbacit zadnje sjedište naravno, ali to neću moći atestirati nikako pretpostavljam i nema mi onda nekako smisla trošiti na to novce. Eventualno dobre školjke preklopne, pa ostavit original pojaseve da me nemože zezat murja

Uglavnom, posla ima još dosta tak da ću lagano sa svime dok sve ne posložim donekle kako sam si zamislio

Doći će još dva 1.6 16v tako da ću svakako morati polako jer neznam koliko bi morao zarađivati da sve tri slažem po želji, haha
 

2mario2

Well-known member
Napokon sakrio privremeno poklopce sa Audi znakom sa naljepnicom od prave marke koju imam dok ne kupim original poklopce od Peugeot-a



I stavio sam ovaj radio samo zbog mogućnosti korištenja usb-a da si ja pustim što je meni volja i uz to dobio itekako ljepši zvuk nego sa original radiem

 

2mario2

Well-known member
Ajmo opet nešto novo. Pošto su zvučnici u zadnjim panelima nekome izgleda smetali i izvađeni, otišao sam kupiti druge. U panele neće ići više, nego samo prednji u vratima budu i ovi ovalci na polici


Ovako. Još nisam 100% siguran, ali je moguće jako da kroz par dana stiže 206 GTI
 
Posljednje uređivanje:

2mario2

Well-known member
Kupljene ATE disk pločice, ulje, filteri. Moram još svječice kupiti jer sam zaboravio na njih i miran sam jedno vrijeme. Taman prije rege bude on riješen, a ono najbitnije je da sam otišao zakapariti još jedan i to ovaj desni na slici. Isto 1.6 16v, ista boja, ista oprema samo godinu mlađi i sa 20tkm manje

 
Na vrh