Parking brake fault

spectator

New member
Dakle, povremeno mi se nakon lakšeg kočenja pali Parking brake fault i naravno isključuje automatski rad električne ručne. Auto je C5, 2.0 hdi 138FAP., 2008. Za razliku od sličnih tema na forumu kod mene se uz ovu obavijest pali samo žuta lampica koja prikazuje da je automtski rad ručne isključen. Ne prikazuje se greška ABS, ESP i slično. Nakon ponovnog paljenja auta greške naravno nema, a pošto se ovakve greške ne spremaju u memoriju u servisu su naravno nemoćni da mi kažu išta pametno. Provjerio sam rad prekidača štop lampi, zadnja kočiona kliješta rade besprijekorno, zadnje disk pločice nove (pokazivao je ovu grešku i sa starim izlizanim pločicama), provjerio kučište osigurača ručne kočnice koliko sam mogao i čini se OK..... tako da ne znam više...

Ako netko možda ima neki prijedlog rado ću ga saslušati. Unaprijed hvala! :)
 

Citru

New member
ako nema zabilježene greške u računalu parkirne kočnice u Dnevniku grešaka sigurno postoji

Dnevnik bilježi sve greške iz cijelog sustava jer neki sustavi nakon što se greška ne ponovi određeni period brišu svoj log

Znači Dnevnik grešaka očitati (kronološki ili po broju pojavljivanja grešaka)
 

spectator

New member
Zašto onda ovi idioti u citroen servisu ne žele očitati taj dnevnik grešaka?
Naravno da nemam koda greške kad na diagnostici ništa ne pokazuje, u tome i je stvar...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Odkantaj onda ovlaštene i piči kod nekog s citroenovom dijagnostikom... ima tema ZG servisi. Svaki fault mora ostat zabilježen u memoriji.
 

spectator

New member
Evo naručio se kod frenda u servis na dijagnostiku. Kod njega i inače održavam auto a u ovlašteni idem samo ako je hidraulika u pitanju pa sam usput pitao i za ovu grešku nadobudno misleći da će oni to znati riješiti. Javim se ako nešto riješimo...
 

spectator

New member
Ispričavam se, nisam javio kako sam završio ovu priču.
Dani su prolazili a ja nikako da odem ponovo na dijagnostiku, ali sam skužio da mi uz grešku Parking brake fulty javlja i Antirollbar faulty, pa me to navelo da pogledam zadnji rollbar (iliti balans štangu, iliti zadnji stabilizator kako to već tko zove). Balans štanga je bila OK ali male polugice i zglob između polugica kojima je senzor za visinu vozila spojen na nju su bili jaako hrđavi i izgledali užasno. Uglavnom da skratim: našpricao sam dobro WD-om te polugice, a također i sajle ručne kočnice, bar onaj dio koji viri van otraga iz čeljusti i stvar je nestala. Ne znam što je od ovo dvoje pomoglo ali evo već 2 mjeseca ništa ne javlja.

I da, ako ima neki auto kojeg je stvarno prijeko potrebno dobro odozdo isprati od soli nakon zime to je onda C5 s hidraulikom zbog svih tih štangica, lajtungića, kugli, ventila itd odozdo...
 
Na vrh