Par problema

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav!

Dakle, imam par problema koji će se reklamirati.
Zanima me da li je tko još iskusio ovakve probleme i da li ih prihvaćaju u reklamaciju.
Prvo, ona crna "fleka" na okviru prednjih vrata nije zaljepljena na sredinu rupe pa je onaj pipak na vratima otkrio rupu. Èemu to služi uopće? Senzor?

Drugo, kada je prozor na suv. vratima bilo koliko otvoren, non stop puca nešto u njemu, a kada se tiže pukne kao da pukne plastika.

Treće, ispod središnjeg displaya puca lak na plastici. Da li bi to zamijenili u garanciji?

Èetvrto, kada se krene na semaforu(žustrije) ako netko sjedi na suv. sjedalu, u sjedalu klikne kao da je neki zub sjeo. Jedino kada je lumbalni oslonac skroz "izvučen".

To je za sada to, ako se nečega sjetim, javim :)

LP


EDIT: Najvažnije zaboravih.
Mjenjač ne radi! Ako nekoga zanima, napisat ću problem, ali sada me zanima samo jedno. Da li su oni obvezni dati zamjenski auto ako moj ostaje na servisu?
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
Prvo, ona crna "fleka" na okviru prednjih vrata nije zaljepljena na sredinu rupe pa je onaj pipak na vratima otkrio rupu. Èemu to služi uopće? Senzor?

Drugo, kada je prozor na suv. vratima bilo koliko otvoren, non stop puca nešto u njemu, a kada se tiže pukne kao da pukne plastika.

Treće, ispod središnjeg displaya puca lak na plastici. Da li bi to zamijenili u garanciji?

Èetvrto, kada se krene na semaforu(žustrije) ako netko sjedi na suv. sjedalu, u sjedalu klikne kao da je neki zub sjeo. Jedino kada je lumbalni oslonac skroz "izvučen".
ovo drugo mi moglo biti do mehanizma električnog podizanja, i na mojem ZX-u to zna zapucketati, a kada se prozor podigne do kraja zna i puknuti ako se prozor "nabije" gore u okvir, ali samo u vozačkim vratima...

a četvrto vjerojatno klikne zub, lumbalac se nije namjestio kako treba u krajnjem položaju odnosno previše je razvučen, pa onda sjedne u svoj "krajnji zub", tako i sjedalo prilikom namještanja ponekad ne sjedne točno na zub pa klikne kada se vozi kako bi se namjestilo na predviđeno mjesto
 

Cutac

Prèkaroš
@Dalibor
Da li bi prihvatili reklamaciju podizača?
Škljoca, puca, bojim se da se ne potrga na putu, idem negdje daleko na more i tak'. Bil' to upalilo?


Bjelivuče, da otvorim 4 nove teme?
 

Matija

New member
Nitko ti ovdje ne može dati odgovor bi li to Citroen prihvatio. :) Po svoj logici stvari bi.

Ja čim sam i najmanju stvar primjetio, otišao sam reklamirati. Auto je pod garancijom i što duže čekaš, onda ćeš imati manje šanse za reklamaciju. Tko će dokazati da je problem bio u podizaču ak ti se nešt pokida. Prva prilika - ovlašteni servis, demonstriraj kako to izgleda/zvuči i neka otvore radni nalog i prijave u centralu za rješavanje garancije.
 

Blackking

Kralj
Pozdrav!

Dakle, imam par problema koji će se reklamirati.
Zanima me da li je tko još iskusio ovakve probleme i da li ih prihvaćaju u reklamaciju.
Prvo, ona crna "fleka" na okviru prednjih vrata nije zaljepljena na sredinu rupe pa je onaj pipak na vratima otkrio rupu. Èemu to služi uopće? Senzor?

Drugo, kada je prozor na suv. vratima bilo koliko otvoren, non stop puca nešto u njemu, a kada se tiže pukne kao da pukne plastika.

Treće, ispod središnjeg displaya puca lak na plastici. Da li bi to zamijenili u garanciji?

Èetvrto, kada se krene na semaforu(žustrije) ako netko sjedi na suv. sjedalu, u sjedalu klikne kao da je neki zub sjeo. Jedino kada je lumbalni oslonac skroz "izvučen".

To je za sada to, ako se nečega sjetim, javim :)

LP


EDIT: Najvažnije zaboravih.
Mjenjač ne radi! Ako nekoga zanima, napisat ću problem, ali sada me zanima samo jedno. Da li su oni obvezni dati zamjenski auto ako moj ostaje na servisu?

1. što se tiće pipca i rupe .. na vratima .. nemam pojma nikad čuo :D

2. što se tiće prozora tu ti neće ništa moć napravit .. jedino rastavit i očistit smeće koje se eventualno unutra nakupilo ...


3. lak što puca ti moraju promjeniti u trošku citroena(na garanciju)

4. To se i meni dogodilo .. ali na vozačevom sjedalu ... najme preskace u sicu zglob od lumadnog "Držaća" koji je ljevi .. ima i desni ... no to nije ništa čudno sobzirom da je materijal unutra jako slab ... loše napravljem ... i za to ti neče priznati pod garanciju jer je kao "mehanički oštećeno" u prijevodu .. po njima si sjeo ko sivonja na sic i sje... to :).. no ja sam si složio ipak to lumbadno tako da mi ne preskace to .. a i netreba mi to :)


5. što se tiče mjenjaća ... e tu si nadrljo ako ti je lamela tj. kuplung otišao .. jer to ti ne spada pod garanciju ...kao što kažu.. " to vam je potrošni dio" :)


Sretno.
 

Cutac

Prèkaroš
OK
Renoviramo stan pa se nema vremena da se za:cenzura::cenzura::cenzura:i do ZG, ali kada odemo valjda će srediti sve.
Na ručki na stražnjim lijevim vratima se ljuštio lak i to su zamijenili. Sada se isto događa i desnoj, ali iza se ama baš nitko ne vozi. Možda se nekoga poveze, ali rijetko. Valjda će i to zamijeniti. Vidi se da lak visi s plastike.
A ovo naprijed, to su točke na kojima lak puca. Ne ljušti se, ali puca površinski.
Podizače vjerovatno treba samo pritegnuti, ali ja ne želim kopati jer ne znam kako to izgleda, a ne želim da se vidi da sam kopao.
Ovo sa sjedalom nema veze. To ću reći samo da kažem :D
Mjenjač se mora srediti i neću preuzeti auto dok ga ne srede. Nije me briga, to je njihov posao. Neka mi daju sve stare dijelove i sve što su promijenili pred ruke i plaćam dijelove.

Valjda će imati zamjenski auto jer ako ostaje preko noći, ne želim ići na vlak pa na bus. Ili tramvaj, što već.

I ti si rekao u nekoj temi da ti je update poboljšao motorčić?
Zanima me da li da tražim update ili ne.

Hvala na odgovoru
LP :grin:
 

Blackking

Kralj
Reci samo da ti se sat resetira sam od sebe ili gubi memoriju putnog racunala i slozit ce ti update :) svakako to napravi vidit ces isplati se :).

I sAmo pitanje, je li tvoj nizozemac ili francuz?
 

Blackking

Kralj
Ovaj je neopredjeljen, vjerovatno Francuz.
Pise ti u prometnoj :)


Usput da upozorim sve koji imaju novi C4 najme nakon nekog vremena ce vam se pojaviti nabubrenja na haubi, kao plikovi neki, najme prema info koje sam dobio javna tajna( citroen ne zeli zbog troskova to objaviti globalno ) je da su citroenove haube aluminijske i katastrofalno lose u prijevodu lak se s vremenom pocinje skidati sa haube jer kao taj aluminij oksidira.. Ja sam primjetio to na vijeme na rubovima posebno kod znaka prednjeg na svome .. Ljepo to poslikali i stize nova hauba komplet :)
 

Hrvoje Marin

Active member
pa sad ima i moj C5 haubu od aluminija i evo 06.2006 pa ne bubri, okviri prozora jesu, i ovo sa alu čeljustima kočnica ali, tako je i kod drugih.
 

Cutac

Prèkaroš
Pise ti u prometnoj :)


Usput da upozorim sve koji imaju novi C4 najme nakon nekog vremena ce vam se pojaviti nabubrenja na haubi, kao plikovi neki, najme prema info koje sam dobio javna tajna( citroen ne zeli zbog troskova to objaviti globalno ) je da su citroenove haube aluminijske i katastrofalno lose u prijevodu lak se s vremenom pocinje skidati sa haube jer kao taj aluminij oksidira.. Ja sam primjetio to na vijeme na rubovima posebno kod znaka prednjeg na svome .. Ljepo to poslikali i stize nova hauba komplet :)
Ja sam mislio da je to izvorna zemlja :)
Moj je Francuz onda, definitivno :)

A ovo za lak - ja kakve sam sreće, jutro nakon isteka garancije naći ću auto bez farbe na njemu na parkiralištu...
 
Na vrh